Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунок приймального валу горизонтально-кувальної машини на міцність і деформацію у програмному комплексі AutoCAD Mechanical
    (НТУ "ХПІ", 2018) Явтушенко, Олександр Вікторович; Проценко, Віктор Максимович; Явтушенко, Анна Володимирівна
    У процесі вивчення дисциплін "Обладнання ковальсько-штампувальних цехів", "Обладнання цехів обробки металів тиском" тощо, однією з головних задач є оволодіння студентами здатністю математичного моделювання складальних одиниць обладнання з виконанням необхідних розрахунків і наступною розробкою технічної документації, застосовуючи одночасно сучасні комп'ютерні технології. Це дозволяє всебічно вивчати поведінку частин обладнання у процесі їх розробки, аналізувати геометрію, виконувати інженерні розрахунки з отриманням фотореалістичних зображень. Розглянуто можливості геометричного моделювання привідного валу горизонтально-кувальної машини і виконання розрахунків на міцність і деформацію в програмному комплексі AutoCAD Mechanical 2018. На першому етапі розв'язання задачі за схемою валу із зазначенням розмірів, (або за компонувальним кресленням) виконують 2D модель валу за допомогою генератора валів AutoCAD Mechanical. На другому етапі за допомогою діалогового вікна "Розрахунок валу" виконують розрахунок. Вихідними даними для розрахунків валу є момент крутіння на валу та сили, що діють на вал у вертикальній і горизонтальній площинах під час роботи горизонтально-кувальної машини. Генератор валів автоматично обчислює реакції опор і будує епюри згинальних моментів і напружень. Розрахунок на міцність виконують відповідно до німецького стандарту DIN 743. Побудовано розрахункову схему й епюри згинального моменту і напружень валу. Визначено небезпечний перетин і коефіцієнти запасу статичної міцності і міцності на втому в цьому перетині. Використання генераторів компонентів і розрахункових модулів програмного комплексу AutoCAD Mechanical 2018 дозволяє автоматизувати багато стандартних проектних завдань, виконувати розрахунки відповідно до міжнародних стандартів DIN або ANSI і значно скоротити час виконання розрахунків на міцність і деформацію. Порівняння результатів, одержаних програмним комплексом AutoCAD Mechanical 2018 з даними науково-технічних джерел свідчать про їх відповідність. Показано що програмний комплекс AutoCAD Mechanical 2018 може бути використаний для розрахунків елементів приводу горизонтально-кувальної машини.
  • Ескіз
    Документ
    Коливання кубічно нелінійного осцилятора, спричинені імпульсним навантаженням
    (НТУ "ХПІ", 2017) Ольшанський, Василь Павлович; Ольшанський, Станіслав Васильович
    Розглянуто рух нелінійного осцилятора з кубічною характеристикою пружності, спричинений миттєво прикладеною сталою силою або прямокутним силовим імпульсом скінченної тривалості. Побудовано два варіанти аналітичного розв’язку нелінійного диференціального рівняння другого порядку. У першому варіанті переміщення осцилятора у часі виражено через еліптичний косинус, а в другому для розрахунку переміщення задіяно Аteb-синус. З метою спрощення розрахунків, запропоновано компактні апроксимації, які з похибкою до одного відсотка виражають Аteb-синус через елементарні функції. Встановлено, що коефіцієнт динамічності системи при дії миттєво прикладеної сили дорівнює ∛4< 2 .. У випадку навантаження осцилятора прямокутним імпульсом коефіцієнт динамічності залежить від тривалості дії імпульса і теж залишається меншим двох. Знайдена тривалість імпульса, коли буде максимальна амплітуда вільних коливань, спричинених імпульсом. Вона залежить не лише від власних параметрів осцилятора, а й від величини прикладеної сили, чого немає в лінійних системах. Наведено приклади розрахунків та відповідні графіки.
  • Ескіз
    Документ
    Переход через резонанс в осцилляторе линейно-переменной массы
    (НТУ "ХПИ", 2014) Ольшанский, В. П.; Ольшанский, Станислав Васильевич
    Показано, что в осцилляторе переменной массы могут возникнуть резонансные колебания даже при действии внешней силы постоянной амплитуды и частоты. Исследованы особенности такого резонанса.
  • Ескіз
    Документ
    ВБК–метод в расчетах нестационарных колебаний осцилляторов
    (НТУ "ХПИ", 2013) Ольшанский, В. П.; Ольшанский, Станислав Васильевич
    В общем виде представлены приближенные формулы для расчета свободных нестационарных колебаний линейного осциллятора переменных параметров методом ВБК. Проиллюстрировано применение этих формул к решению конкретных задач.
  • Ескіз
    Документ
    Резонансные колебания осциллятора линейно-переменной массы
    (НТУ "ХПИ", 2013) Ольшанский, В. П.; Ольшанский, Станислав Васильевич
    С помощью ВБК-метода построены формулы для вычисления коэффициента динамичности при переходе через резонанс осциллятора линейно-переменной массы под действием возмущающей силы постоянной частоты и амплитуды. Проведены расчеты и проанализировано влияние различных факторов: скорости изменения массы, реактивной силы и силы вязкого сопротивления на амплитуды резонансных колебаний.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние флуктуаций крутизны на информационный параметр сигнала синхронизированного автогенератора
    (НТУ "ХПИ", 2012) Рапин, В. В.; Федюшин, А. И.
    Исследовано влияние флуктуаций крутизны усилительного элемента автогенератора на флуктуационную составляющую сдвига фазы сигнала автогенератора при работе его в режиме синхронизации на основном тоне. Показано, что при определенных частотных расстройках автогенератор подавляет это влияние. Полученные флуктуационные уравнения предназначены для моделирования помехоустойчивости, как отдельных автогенераторов, так и их систем.
  • Ескіз
    Документ
    ВБК–приближение в расчётах колебаний осциллятора линейно-переменной массы с сухим трением
    (НТУ "ХПИ", 2014) Ольшанский, В. П.; Ольшанский, Станислав Васильевич
    Методом ВБК построены приближённые формулы для вычисления амплитуд затухающих колебаний осциллятора линейно-переменной массы с сухим трением. Проведено сравнение результатов, полученных без учёта реактивной силы с помощью предложенных формул и путём численного интегрирования исходного дифференциального уравнения движения. Подтверждена состоятельность ВБК–метода в рассматриваемом классе задач.
  • Ескіз
    Документ
    Математическая модель синхронизированного автогенератора
    (НТУ "ХПИ", 2012) Рапин, В. В.; Федюшин, А. И.
    Представлена математическая модель синхронизированного автогенератора с фазовой обратной связью, учитывающая влияние естественных шумов и флуктуаций параметров. Полученные уравнения предназначены для моделирования, как отдельных автогенераторов, так и их систем.
  • Ескіз
    Документ
    Моделирование колебаний осциллятора линейно-переменной массы при импульсном нагружении
    (НТУ "ХПИ", 2013) Ольшанский, В. П.; Ольшанский, Станислав Васильевич
    Рассмотрено движение осциллятора линейно-переменной массы при нагружении его кратковременным импульсом постоянной силы. С помощью цилиндрических функций построено замкнутое решение задачи и проанализированы результаты расчётов
  • Ескіз
    Документ
    Влияние аргументной фазовой обратной связи на характеристики автоколебательной системы
    (НТУ "ХПИ", 2013) Рапин, В. В.
    Исследован одноконтурный автогенератор с аргументной фазовой обратной связью синхронизированный на основном тоне. Приведены математические модели и соотношения, описывающие влияние обратной связи на флуктуации фазы сигнала автогенератора в случае гармонической синхронизации и ее влияние на вторую гармонику сигнала при полигармонической синхронизации