Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Публікація
    Продуктивність праці та ефективність виробництва
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Кучіна, Світлана Едуардівна; Майстро, Руслана Григорівна
    У сучасному світі дуже гострим є питання сталого економічного зростання продуктивність праці. Низький рівень продуктивність праці у всіх сферах економіки відбивається на загальній результативності державної виробничо-господарської системи, оскільки продуктивність праці є критерієм ефективності використання трудових ресурсів та суспільного відтворення. Метою статті є науково обґрунтувати та структурувати систему факторів, що надають вплив на продуктивність праці. В задачі дослідження входить проаналізувати категоріальний апарат, економічну сутність та значення продуктивності праці, класифікувати фактори та умови підвищення продуктивності праці на підприємствах промисловості, показати практичне застосування формул для розраунку можливого вивільнення працівників на основі проведення заходів, які забезпечують підвищення продуктивності праці. Для цього в статті надано визначення поняття «продуктивність» та «продуктивність праці», «вироблення продукції на одного працюючого». Запропоновано безліч факторів, що визначають зростання продуктивності праці об'єднати в такі групи: підвищення технічного рівня виробництва, поліпшення організації виробництва та праці, зростання обсягу виробництва, структурні зміни у виробництві, вплив природних умов. Підкреслено, що виявлення та використання резервів зростання продуктивності праці призводить до зниження витрат виробництва та зростання прибутковості, а значить, підвищує можливості життєздатностї підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Особенности рабочего процесса радиально-осевых гидротурбин на высокие напоры
    (НТУ "ХПИ", 2015) Потетенко, Олег Васильевич; Крупа, Евгений Сергеевич
    Рассматриваются особенности рабочего процесса высоконапорных радиально-осевых гидротурбин, причины потерь энергии в подводящих органах и в каналах рабочего колеса, а также анализируются современные методы математического моделирования потока. Исследована вихревая структура потока в подводящих органах и в рабочем колесе высоконапорных гидротурбин и причины, влияющие на нестационарность потока. Предложены направления совершенствования проточных частей радиально-осевых гидротурбин.
  • Ескіз
    Документ
    Структурная идентификация в задаче линеаризации модели динамики продольного глиссирования транца суперкавитационного объекта
    (НТУ "ХПИ", 2011) Осадчий, С. И.; Вихрова, Л. Г.
    В статье рассмотрены особенности линеаризации уравнений продольного движения суперкавитационного объекта в условиях глиссирования его кормы в вертикальной плоскости и обоснован новый алгоритм структурной идентификации, позволяющий заменить нелинейную связь с запаздыванием эквивалентным векторным динамическим звеном, на выходе которого действует стохастическое возмущение.
  • Ескіз
    Документ
    Комплекс программ для расчёта параметров штанговой скважинной насосной установки
    (НТУ "ХПИ", 2014) Шевченко, Наталья Григорьевна; Коваль, Елена Сергеевна; Шудрик, Александр Леонидович
    В статье рассматривается комплекс программ расчёта параметров штанговой насосной установки для обеспечения необходимого дебита скважины и надёжности насосного оборудования.
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунок технологічних параметрів процесу витягування двошарової заготовки з потоншенням
    (НТУ "ХПІ", 2013) Борис, Р. С.; Тітов, В. А.
    В статті представлено рекомендації з проектування технолог ічного процесу витягування біметалевого елементу, перспективні технічні рішення та технологічні рекомендації з реалізації процесу сумісного витягування з потоншенням. Для проектування процесу витягування біметалевого елементу запропонована структурна схема (алгоритм) розрахунку технологічних параметрів процесу витягування двошарової заготовки з потоншенням, яка побудована на основних наукових результатах дослідження