Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Огляд задачі і можливостей підвищення інформаційної грамотності
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Угрин, Д. І.; Каланча, А. Д.
    У даній статті детально проаналізовано актуальну проблему поширення дезінформації через різноманітні медіаресурси та їхній вплив на суспільство. Виокремлено основні аспекти споживання інформації українським суспільством, зокрема в Інтернеті, та визначено потенційну цільову аудиторію. На основі аналізу пропонується нова інтелектуальна система, що базується на технології обробки природної мови (Natural Language Processing), яка надає користувачам всебічний огляд діяльності кожного медіаресурсу. Детально розглянуто наявні аналоги з їхніми перевагами та обмеженнями, підкреслюючи вагомі переваги запропонованої інтелектуальної системи для підвищення інформаційної грамотності та протидії дезінформації.
  • Ескіз
    Документ
    Метод пошуку та аналізу даних з Інтернет ресурсів для формування актуальних вимог до кандидатів
    (НТУ "ХПІ", 2018) Чередніченко, Ольга Юріївна; Гринченко, Марина Анатоліївна; Василенко, Артем Вікторович; Матвєєв, Олександр Миколайович
    У статті розглянуті питання екстракції даних з Web-ресурсів на прикладі збору інформації щодо вакансій. Виділено три основні взаємодіючі сторони цього процесу: джерело даних, база даних та експерт. Розглянуто основні проблематичні сторони процесу видобування даних, а саме: наявність декількох джерел даних; представлення даних різними мовами; видобування даних з різних форматів файлів; багаторазові повторювані операції і безперервні оновлення. Проаналізовано та визначено переваги та недоліки таких методів WebMiningяк:аналіз DOM дерева, парсинг рядків, використання регулярних виразів, XML парсинг та візуальний підхід. У статті застосовано метод аналізу DOM дерева з використання XPath. Запропоновано використання методу компараторной ідентифікації для моделювання процесу видобування даних. Представлено приклад застосування наведеного підходу для ідентифікації певної вакансії на сайті пошуку роботи. Розроблено тезаурус вимог роботодавців та налаштовано роботу парсера.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка експертної системи аналізу результатів вступних компаній до ВНЗ
    (НТУ "ХПІ", 2017) Пазилова, Анна Таалайбеківна; Капітонов, Олександр Георгійович; Дубовик, Тетяна Миколаївна
    Аналіз мережі Інтернет на наявність великих обсягів даних про студентів спеціальності "комп'ютерна інженерія". Синтаксичний аналіз (парсинг) сайтів https://abit-poisk.org.ua і https://vk.com, з використанням мови програмування Python, за допомогою фреймворка Scrapy і vk API. Статистичний аналіз отриманих даних за методом найменших квадратів. Побудова моделей машинного навчання за методами KNN і Random Forest.
  • Ескіз
    Документ
    Алгоритм фильтрации для системы определения плагиата в программном коде
    (НТУ "ХПИ", 2013) Киричек, А. А.; Амонс, А. А.; Киричек, Г. Г.
    Предложен новый алгоритм фильтрации, как часть системы определения плагиата в программном коде. Исследование посвящено решению задачи отсечки файлов шаблона и фрагментов программного кода проекта до применения основных алгоритмов оценки подобия.