Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Якою має бути українська національна ідея?
    (НТУ "ХПІ", 2017) Кіпенський, Андрій Володимирович; Перевалова, Людмила Вікторівна; Яценко, Ольга Миколаївна
    У статті розглядаються підходи до розуміння національної ідеї, аналізуються різні точки зору учених, політиків на поняття національної ідеї, її формування в різних країнах світу. Автори звертають увагу на невизначеність параметрів національної ідеї, її співвідношення до державної ідеології, ролі еліт у формуванні національної ідеї. Досліджуються проблеми та перспективи формування національної ідеї в Україні, обґрунтовується змістовне наповнення національної ідеї. Розглядаються причини, що ускладнюють процес формування національної ідеї на сучасному етапі розвитку української держави.
  • Ескіз
    Документ
    Философы древности и Средневековья о демократии
    (НТУ "ХПИ", 2017) Муренко, Елена Леонидовна
    Рассматривая тему демократии в данной статье, мы пытаемся понять, как началось зарождение данного политического режима в обществе, как толковали это понятие философы Античного мира и Средневековья. Демократия - вековое начало, хорошо знакомое миру античности. Тем не менее, едва ли какое другое политическое понятие имеет столько значений и столько же толкований сколько имеет демократия. Исторический генезис данной категории длителен, многообразен и противоречив. Он не завершается и поныне. Ни одна политическая система в мире пока не воплощает в себе идеалы демократии, а представляет лишь результат развития многоступенчатого исторического процесса. Философы Античности и Средневековья внесли огромный вклад в то, что мы сейчас называем «демократией».
  • Ескіз
    Документ
    Виктимное поведение пострадавших при ДТП
    (НТУ "ХПИ", 2012) Степанов, А. В.
    В статье рассмотрены аспекты виктимного поведения пострадавших при дорожно-транспортных происшествиях.