Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Ескіз
    Документ
    Метод та програмний засіб для скінченноелементного розв'язання двовимірних задач повзучості при великих деформаціях
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Бреславський, Дмитро Васильович; Татарінова, Оксана Андріївна
    У статті наведено постановку двовимірної задачі теорії повзучості для випадку скінченних деформацій, надано опис основ методу розрахунку. Описано теоретичні основи методу розв’язання задачі. Метод побудовано з використанням узагальненого підходу Лагранжа-Ейлера (ALE), в якому крайова задача у поточній конфігурації тіла розв’язується за допомогою МСЕ. До моделювання залучено трикутний елемент. На кожному етапі розрахунку повзучості у поточній конфігурації початкова задача розв’язується чисельно з використанням різницевого методу. Препроцесорна підготовка даних проводиться у програмі RD, в якій двовимірна модель оточується сіткою спеціальних елементів, чим реалізується ALE алгоритм пересування матеріальних елементів за моделлю. Наведено приклади роботи препроцесору та перебудови скінченноелементної сітки при досягненні скінченних деформацій. Розрахунки повзучості виконуються у розробленій програмі, яку побудовано на базі використання програмного комплексу FEM Creep у випадку скінченних деформацій. При моделюванні використовується сітка з однаковим розміром елементів, що дозволяє застосовувати ефективний алгоритм переходу між поточними конфігураціями. Чисельні результати з повзучості зразків з алюмінієвих сплавів порівнюються з експериментальними та розрахунковими, отриманими інтегруванням рівнянь стану. Зроблено висновок щодо того, що при моделюванні матеріалу з в’язким типом руйнування запропонований метод та розроблене програмне забезпечення дозволяють отримати близькі к експериментальним результати тільки з застосуванням рівняння для швидкості деформацій повзучості. Моделювання повзучості матеріалу зі змішаним в’язко-крихким типом руйнування потребує додаткового використання кінетичного рівняння для параметру пошкоджуваності.
  • Ескіз
    Документ
    Моделювання процесів руйнування при повзучості у пластині з коловим вирізом
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Бреславський, Дмитро Васильович; Сенько, Альона Володимирівна; Татарінова, Оксана Андріївна
    Статтю присвячено опису результатів, отриманих при комп’ютерному моделюванні процесів накопичення пошкоджуваності при повзучості та подальшого руйнування при плоскому напруженому стані. Для моделювання залучено скінченноелементний підхід, побудований на прямому інтегруванні системи диференційних рівнянь, що отримується при застосуванні інкрементальної теорії повзучості з описом пошкоджуваності за моделлю Работнова-Качанова. Руйнування описується шляхом перебудови скінченноелементної моделі з виключенням елементів, в яких параметром пошкоджуваності досягнуто свого критичного значення. Як приклад, розглянуто руйнування при розтягу у пластинах з коловим центральним вирізом. Обговорюється підхід, що дозволяє отримувати рівняння для опису руху макроскопічних дефектів, що утворюються при руйнуванні на поверхні отворів. Наведено форму диференційного рівняння, яким моделюється коловий рух макродефекту у пластині з центральним вирізом.
  • Ескіз
    Документ
    Алгоритм та програми для мінімізації температурних похибок волоконно-оптичних гіроскопів, встановлених на штучних супутниках землі
    (НТУ "ХПІ", 2018) Бреславський, Дмитро Васильович; Пащенко, Сергій Олександрович; Успенський, Валерій Борисович
    Надано опис розроблених алгоритмів та програм, що застосовуються для калібрування волоконно-оптичних гіроскопів, які працюють в умовах теплозмін при русі літального апарату навколоземною орбітою. Наведено математичну постановку задачі нестаціонарної теплопровідності, яку розв'язано комбінацією методу скінченних елементів та різницевого методу інтегрування за часом. За допомогою розробленого програмного засобу визначено розподіл температур у корпусі супутника та безпосередньо у волоконно-оптичному гіроскопі у вигляді часової залежності. Знайдений розподіл дає змогу, по-перше, обґрунтувати вимоги до наземного калібрування гіроскопів для побудови відповідних компенсуючих моделей; по-друге, використовувати такі моделі в умовах невизначеності поточної температури гіроскопу за причин, скажімо, відмови термодатчику. Таким чином здійснюється мінімізація температурної похибки приладів під час їх функціонування у складі бортових систем орієнтації та навігації та підвищується їхня відмовостійкість.
  • Ескіз
    Документ
    Разработка методики, алгоритма и обучающей программы для расчета тепловых и конструктивных элементов пламенных печей
    (НТУ "ХПИ", 2009) Тихомиров, Ю. С.; Кузьменко, Виктор Иванович
    Статья посвящена разработке методики и алгоритма проектирования камерных печей с постоянной температурой рабочего пространства, предназначенных для нагрева кузнечных заготовок. Создана программа, позволяющая выполнять расчеты тепловых и конструктивных элементов печи, в соответствии с заданной производительностью, материалом и размерами заготовок. Программа позволяет ускорить технические расчеты и повысить их точность, в тоже время она является обучающей и позволяет исследовать влияние теплофизических параметров печи и заготовки на процесс нагрева. Намечены пути создания универсальной комплексной методики расчета для основных типов пламенных печей.
  • Ескіз
    Документ
    Принципы стратегического управления проектами, программами и портфелями медицинского учреждения
    (НТУ "ХПИ", 2017) Данченко, Елена Борисовна; Лепский, Владлен Владимирович
    В статье проведен краткий обзор результатов последних научных исследований в направлении применения проектного подхода к управлению медицинскими учреждениями. Предложена концепция интегрированного управления медицинскими учреждениями, которая включает одновременно стратегический, проектный, портфельный, программный подход к управлению (С3П-концепция). Впервые сформулированы парные принципы С3П-управления. Данная концепция и предложенные принципы интегрированного управления являются универсальными и могут быть применены в любой проектно-ориентированной предметной области.
  • Ескіз
    Документ
    Моделирование электромагнитной обстановки в помещении аппаратной киноконцертного комплекса
    (НТУ "ХПИ", 2015) Пилинский, Владимир Владимирович; Чупахин, Александр Сергеевич; Сирота, Роман Александрович
    Выполнена оценка уровней электромагнитных полей внутри помещения аппаратной. Проанализировано оборудование аппаратной киноконцертного комплекса: источники и рецепторы непреднамеренных электромагнитных помех. Предложен алгоритм описания электромагнитной обстановки внутри помещения киноконцертного комплекса, оборудованного функциональной аппаратурой различного назначения. Реализована прикладная программа, в которой использована методика итеративного моделирования. Представлены результаты моделирования электромагнитных полей внутри помещения аппаратной киноконцертного комплекса.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження процесу теплопередачі із застосуванням чисельного методу Ейлера в інженерній практиці машинобудівельних спеціальностей
    (НТУ "ХПІ", 2015) Казак, Ірина Олександрівна
    В статті розглядається застосування чисельного методу Ейлера для отримання рішень диференційної моделі процесу нестаціонарної теплопередачі, дослідження стійкості та збіжності отриманих рішень на прикладі алгоритмізації і програмування у Фортрані в середовищі MSDev із застосуванням методу Ейлера. Процес теплопередачі часто зустрічається в інженерній практиці машинобудівельних спеціальностей, тому його дослідження при різних умовах із застосуванням методу Ейлера є дуже актуальним.
  • Ескіз
    Документ
    К вопросу проектирования аксиально-поршневых насосов с клапанно-щелевым распределением
    (НТУ "ХПИ", 2015) Фатеева, Надежда Николаевна
    Рассмотрены вопросы проектирования аксиально-поршневых насосов (АПН). Предложена программа для расчета аксиально-поршневых насосов с клапанно-щелевым распределением в среде программного обеспечения MathCad, которая позволяет на этапе проектирования проводить необходимое варьирование задаваемых параметров, существенно сократить время проектирования и обоснованно принимать прогрессивные конструктивные и технологические решения, гарантируя тем самым оптимальные показатели новой конструкции АПН.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз підходів до проактивного управління в контексті їх застосування при реалізації проектів і програм АПК
    (НТУ "ХПІ", 2015) Ітченко, Д. М.
    У статті розглянуто та систематизовано існуючі підходи до проактивного управління проектами та програмами з погляду можливості їх застосування при реалізації проектів та програм розвитку в агропромисловому комплексі. Наведено порівняльну характеристику особливостей застосування проактивного та реактивного управління протягом життєвого циклу реалізації проектів та програм. Проведено аналіз моделей та методів, розроблених провідними науковцями в галузі управління проектами та програмами, а також висвітлені особливості їх застосування.
  • Ескіз
    Документ
    Модель оптимального распределения множества заданий проекта
    (НТУ "ХПИ", 2015) Глухов, Г. Н.; Райко, Г. А.; Данилец, Е. В.; Гапонов, В. О.
    Предлагается описание математической модели распределения множества задач отдельного проекта, входящего в состав программы, определение оптимальной последовательности заданий, обеспечивающих выполнение всех ограничений на устанавливаемые сроки их выполнения, с учетом минимизации потерь времени завершения работ и средневзвешенных затрат ресурсов.