Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Розробка та порівняння моделей глибокого навчання для сегментації супутникових зображень з метою локалізації ерозії грунтів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Багмут, Іван Олександрович; Фігурська, Валентина Степанівна
    Дана робота присвячена вирішенню задачі автоматичного визначення географічного положення ґрунтів, що виявляють ознаки деградації. У роботі проведене детальне дослідження існуючої літератури за тематикою, розглянуто алгоритми та підходи вирішення задачі та їх переваги і недоліки, а також запропоновано критерії оцінки та базовий алгоритм для порівняння з результатами подальших досліджень та експериментів. Такий підхід забезпечує адекватну оцінку якості розробки програмних засобів сегментації зображень. Оскільки алгоритми машинного навчання потребують попередньої обробки даних, а також існують певні особливості роботи із супутниковими зображеннями, розроблена низка функцій, які надалі можуть використовуватись такими алгоритмами. Результатом роботи є розроблений програмний пакет завантаження та передобробки супутникових зображень, а також тренування і оцінки моделей глибокого навчання.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування інструментарію геоінформаційного моделювання для інтелектуального аналізу даних пожежної небезпеки
    (НТУ "ХПІ", 2017) Путренко, Віктор Валентинович; Пашинська, Наталія Миколаївна
    Розглянуто методологічні підходи до використання індексних показників стану вегетації на основі даних дистанційного зондування програми Copernicus в якості підґрунтя для формування індексу пожежної небезпеки на територію України. Розроблено модель обробки даних глобальних земельних сервісів Copernicus з метою отримання значень індексу пожежної небезпеки. Отримані результати моделювання було верифіковано за допомогою даних про природні пожежі з використанням методів розрахунку географічно-зваженої регресії та кореляції між геопростовими даними.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ особенностей экологического мониторинга атмосферного воздуха в зоне чрезвычайных ситуаций техногенного характера
    (НТУ "ХПИ", 2016) Вамболь, Виола Владиславовна; Рашкевич, Александр Сергеевич; Рашкевич, Нина Владиславовна
    Проведен анализ возможности организации дистанционного экологического мониторинга атмосферного воздуха в районах возникновения чрезвычайных ситуаций. Определены требования, имеющие важнейшее значение для проведения мониторинга в зоне чрезвычайных ситуаций техногенного характера, а именно, быстродействие получения данных контроля и возможность отбора представительной пробы. Установлено, что дистанционный лазерный мониторинг наиболее полно удовлетворяет необходимым требованиям и позволяет решить при помощи одного комплекта аппаратуры двуединую задачу – оперативного мониторинга газовых примесей и аэрозолей в условиях ЧС.
  • Ескіз
    Документ
    Прогнозування стану лісів з використанням космічних знімків і засобів ГІС
    (НТУ "ХПІ", 2013) Толстохатько, В. А.; Поморцева, О. Є.; Тарнопільска, Н. П.
    Запропонована методика аналізу динаміки розвитку лісів по знімках, які отримані при дистанційному зондуванні Землі з різних супутників і в різні періоди часу