Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Проблемні питання збереження та обробки великих даних для забезпечення обліку та підготовки до експонування електронних фондів архівної установи в публічних електронних мережах
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Баранцев, Андрій Юрійович; Клименко, Наталія Миколаївна; Шевченко, Ігор Андрійович
    Великі темпи зростання обсягу даних в інформаційних технологіях є невід’ємною складовою сучасного суспільства. Використання інформаційних технологій в архівній справі дозволяє підвищити ефективність надання державними архівними установами послуг, забезпечити популяризацію їхньої діяльності на новому якісному рівні шляхом застосування сучасних форм публікації та експонування архівних документів в електронному вигляді. Так, завдяки використанню інформаційних технологій користувачі Федерального архів у Німеччині мають можливість здійснити повнотекстовий пошук у колекції документів архіву, переглянути в зручній формі результати пошуку (зокрема у вигляді цифрованих зображень документів), а також, за потреби, замовити та сплатити певні додаткові послуги (напри клад, копію документа тощо). З аналогічною метою за підтримки ЮНЕСКО та Бібліотеки Конгресу США було створено вебсайт Світової цифрової бібліотеки. Метою дослідження є визначення належної програмної інфраструктури та об’єктної моделі організації даних, необхідних для забезпечення державного обліку документів Національного архівного фонду (облікової та вторинної архівної інформації) з метою створення якісної електронної експозиції та забезпечення користувачів можливістю вільного доступу до неї.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка програмного модуля моніторингу залишкових знань студентів з дисциплін кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем
    (НТУ "ХПІ", 2016) Жидченко, Софія Ігорівна; Дубовик, Тетяна Миколаївна
    Актуальність матеріалу, викладеного у статті, зумовлена потребами професійної освіти в проведенні моніторингових досліджень, оскільки вони є одним із шляхів розширення доступу до Європейської освіти і мобільності студентів.
  • Ескіз
    Документ
    Сетевое приложение для автоматической передачи данных результатов измерений обсерватории Института ионосферы
    (НТУ "ХПИ", 2015) Козлов, Сергей Сергеевич; Лукашенко, Андрей Александрович
    Рассмотрена возможность построения локальной сети на территории комплекса некогерентного рассеяния.Представлен анализ объемов, время образования и внутренних структур файлов, содержащих исходные данные ионосферных измерений. Сформулированы основные требования к клиент-серверному приложению для передачи данных на сервер. Рассмотрена реализация сетевого приложения для автоматической передачи результатов измерений. Реализована сетевая библиотека динамической компоновки DLL.
  • Ескіз
    Документ
    Кодирование и оптимизация процесса передачи данных через локальные и глобальные сети
    (НТУ "ХПИ", 2014) Васильченков, Олег Георгиевич; Зуев, Андрей Александрович; Давыдов, Р. А.
    В статье рассматриваются вопросы оптимального кодирования данных при передаче по локальным и глобальным сетям. Описан алгоритм работы и структурная схема программно-аппаратной системы, которая осуществляет сбор и передачу изображений по запросу пользователя. Приводится пример использования данной системы для обработки биомедицинских данных.