Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Технологія виготовлення радіопоглинаючої кераміки
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Лісачук, Георгій Вікторович; Кривобок, Руслан Вікторович; Захаров, Артем Вячеславович; Волощук, Валентина Василівна; Майстат, Микита Сергійович; Сарай, Василь Володимирович
    Об'єктом роботи є технологія виготовлення радіопоглинаючої кераміки на основі облицювальної плитки з додаванням карбіду кремнію. Для визначення фізичних властивостей використовувався метод гідростатичного зважування у воді. Визначали також рентгенофазовий аналіз та спектральні характеристики – коефіцієнти передачі та відбиття, у діапазоні частот 25,8 - 37.5 ГГц. Плитка складетеся з двох шарів. Спочатку окремо отримують прес-порошок для I і II шару з сировинних матеріалів в заданій кількості, які зважували, зволожували, мололи в шаровому млині; шлікер висушували в сушильній шафі потім подрібнювали та пропускали крізь відповідне сито. Зволожений прес-порошок для I шару, відважували та засипали в форму для пресування, після чого зволожений прес-порошок для II шару, відважували та досипали в форму для пресування. Отриманий сирець висушували. Напівфабрикат покривали поливою та ставили в сушильну шафу. Готовий напівфабрикат випалювали у силітовій печі. Виготовлена за розробленою технологією двошарова плитка з полив’яним покриттям характеризувалась наступними характеристиками: водопоглинання – 9,8 % уявна густина – 1,90 г/см3. Розроблену кераміку, згідно класифікації-ідентифікації, можна віднести до класу радіопоглинаючої кераміки.
  • Ескіз
    Документ
    Частотные характеристики импульсной системы с селективной непрерывной частью
    (НТУ "ХПИ", 2017) Щербак, Яков Васильевич; Ивакина, Екатерина Яковлевна
    В работе приведены результаты исследования частотной характеристики импульсной системы с селективной приведенной непрерывной частью. Показано, что на граничной частоте полосы пропускания импульсной системы процесс передачи информации претерпевает качественный скачек. В результате сложения смежных спектральных линий происходит двукратное увеличение коэффициента передача системы. Данное свойство может быть охарактеризовано как изменение коэффициента передачи импульсного элемента. Результаты исследований направлены на применение при анализе и синтезе систем автоматического регулирования входных и выходных координат полупроводниковых преобразователей электрической энергии.
  • Ескіз
    Документ
    Измерение S-параметров оптического СВЧ тракта на принципе импульсной рефлектометрии
    (НТУ "ХПИ", 2014) Постельник, Игорь Александрович
    Описаны характерные особенности метода исследования СВЧ цепей с помощью S-параметров. Приведены примеры измерения и определения характера цепи на основе импульсной рефлектометрии. С помощью измерителя неоднородностей линий проведен анализ входной цепи волоконно-оптического СВЧ тракта на базе передатчика/приемника AFBR-1310Z/AFBR-2310. Определена частотная зависимость коэффициента передачи тракта.