Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Технологія очищення стічних вод методом верміфільтрації
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Зінченко, Марія Георгіївна; Гетта, Оксана Сергіївна
    Проблема охорони водних джерел та доступу до питної води є важливим пріоритетом усієї світової спільноти. Скидання неочищених або недостатньо очищених стічних вод у відкриті водоймища призводить до порушення в них екологічної рівноваги, повної загибелі аеробних організмів та розвитку процесів гниття. Тому забезпечення ефективного очищення стічних вод від забруднень є актуальним завданням. Серед застосовуваних нині систем очищення стічних вод чи не найважливіше місце займають біологічні методи. Однак проблемою цих методів є підвищене техногенне навантаження на навколишнє середовище за рахунок досить великих об’ємів надлишкового активного мулу, що веде до необхідності застосування обладнання з його переробки та зберігання і не дозволяє створити замкнутий технологічний цикл очищення стічних вод. Нова технологія біологічного очищення стічних вод за допомогою верміфільтрації, тобто з використанням дощових черв’яків, позбавлена всіх вище зазначених недоліків і може бути використана для очищення побутових і промислових стічних вод. Технологія заснована на здатності дощових черв'яків працювати, як «біофільтри». Вони поглинають органічні та неорганічні полютанти зі стічних вод, перетравлюють їх і виділяють у вигляді своїх екскрементів (копролітів) у навколишнє середовище. При такій переробці відбувається очищення, дезінфекція, детоксикація стічних вод, а також трансформація органічних та неорганічних компонентів в органо-мінеральне добриво - вермикомпост та біомасу дощових черв'яків, яка може служити сировиною для кормової та фармацевтичної промисловості.
  • Ескіз
    Документ
    Модель прогнозування ускладнень та управління реабілітаційним процесом у постінсультних хворих
    (НТУ "ХПІ", 2011) Бєлоусова, О. В.; Азархов, О. Ю.; Злепко, С. М.; Штофель, Д. Х.; Костішин, С. В.
    У статті розглянуто проблему математичного моделювання стану хворих, які перенесли мозковий інсульт. Запропонована індивідуально орієнтована модель прогнозування розвитку ускладнень, перебігу реабілітаційного процесу та вибору оптимальної схеми лікування. Багатомірність і функція навчання дозволяє застосовувати її для інших неспецифічних задач прогнозування.
  • Ескіз
    Документ
    Моделювання складових сумарної похибки і точності зубчастих коліс в радіально-коловому способі зубонарізання
    (НТУ "ХПІ", 2014) Громнюк, С. І.; Грицай, І. Є.
    Досліджено основні елементарні кінематичні та геометричні похибки технологічного процесу в радіально-коловому способі нарізаннязубчастих коліс дисковою фрезою в умовах непевного обкочування. Встановлено закономірності їх перенесення на профілі та викликані ними похибки зубообробки, які створюють теоретичні передумови керування якістю і точністю виготовлення зубчастих коліс.
  • Ескіз
    Документ
    Очистка отстойника полигона твердых бытовых отходов от фенолов
    (НТУ "ХПИ", 2013) Шавкун, В. В.; Капустин, А. Е.; Бутенко, Э. О.
    Статья посвящена исследованию процессов удаления фенолов из отстойника, расположенного на полигоне твердых бытовых отходов города Мариуполя. Изучены кинетические закономерности процесса нейтрализации фенолов отстойника. Показана зависимость скорости процесса от основности нейтрализующего компонента, фракционного состава твердой фазы, содержания нейтрального твердого компонента.