Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Управлінські інновації в системі забезпечення економічної безпеки промислового підприємства
    (ФОП Шейніна О. В., 2020) Гаркуша, Вікторія Олександрівна; Єршова, Наталя Юріївна
    У статті розглянуті теоретичні та практичні аспекти управлінських інновацій. На основі компаративного аналізу запропоновано авторське визначення поняття "економічна безпека підприємства". Приведено авторське уявлення про місце і роль управлінських інновацій в системі управління економічною безпекою промислових підприємств. Визначено особливості регулювання управлінських інновацій у діяльності промислових підприємств. Структуровані управлінські інновації за напрямами управлінської діяльності. Увага приділена методам, які забезпечують розробку і реалізацію нововведень у сфері адміністративної діяльності. Запропонована авторська концепція TQM для управління економічною безпекою підприємства. Виділено перспективні напрями розвитку інновацій в управлінській діяльності промислових підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Методичний підхід до оцінювання стратегії суб’єктів господарювання на основі обліково-аналітичних даних стратегічного управлінського обліку
    (Тернопільський національний економічний університет, 2015) Бондар, Микола Іванович; Єршова, Наталя Юріївна
    Вступ. Визначальною особливістю стратегічно орієнтованої інформаційно-аналітичної системи є використання інформації, що формується, у тому числі – в системі стратегічного управлінського обліку. Формування та розвиток стратегічного управлінського обліку може сприяти вирішенню проблеми компонування та подання інформації при прийнятті стратегічних управлінських рішень. Мета. Мета дослідження полягає в обґрунтуванні та розробці методичного підходу до оцінювання стратегії суб’єктів господарювання на основі обліково-аналітичних даних стратегічного управлінського обліку. Методологія. В основі методології лежить системний підхід, за допомогою якого здійснювалось поєднання складних економічних явищ у єдиний процес. Структурний підхід застосовано для розробки послідовного алгоритму дій як основи методичного підходу до оцінювання стратегії. Концепцію збалансованості використано при декомпозиції показників для оцінки зовнішнього та внутрішнього середовища суб’єктів господарювання. Модифікацію SPACЕ–аналізу імплементовано для визначення поточної стратегії. Результати. Методичний підхід до оцінювання стратегії суб’єкта господарювання ґрунтується на визначенні співвідношення між внутрішніми можливостями та зовнішньою стратегічною ситуацією. У результаті було виокремлено два напрямки вимірювань: внутрішню стратегічну позицію, яка поєднує аналіз сильних та слабких сторін суб’єкта господарювання; зовнішню стратегічну ситуацію, яка поєднує аналіз можливостей та загроз. Розроблений алгоритм дій як основа методичного підходу передбачає проведення трьох етапів: підготовчого, аналітичного та оцінювального. Оцінювання внутрішньої стратегічної позиції та зовнішньої стратегічної ситуації формалізовано у систему збалансованих показників, згрупованих за перспективами. З метою врахування рівня невизначеності зовнішнього середовища оцінювання статистичних параметрів проведено методом довірчих інтервалів. Модифікація SPACE-матриці надала можливість унаочнення результатів оцінювання стратегії з можливістю проведення порівняльного аналізу. Здійснено апробацію запропонованого методичного підходу на даних машинобудівних підприємств м. Харкова під час розробки «Стратегії розвитку Харківської області на період до 2020 року».
  • Ескіз
    Документ
    Методичний підхід до формування інформації в системі стратегічного управлінського обліку з метою підвищення економічної безпеки суб’єктів господарювання
    (Міжнародний гуманітарний університет, 2015) Єршова, Наталя Юріївна
    У статті обґрунтовано методичний підхід до формування інформації в системі стратегічного управлінського обліку з метою своєчасного виявлення загроз його стійкому функціонуванню. Визначено принципи функціонування системи стратегічного управлінського обліку як технології інформаційного забезпечення економічної безпеки суб’єкта господарювання.