Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Південно-східний центр Наукового Товариства ім. Шевченка
    (Донецьке відділення Наукового товариства імені Шевченка, 2024) Білецький, Володимир Стефанович
    У статті подано інформацію з історії утворення і розвитку Донецького обласного відділення НТШ, показано доробок членів Відділення НТШ в галузі гуманітарних та природничих наук за період 1997-2023 рр. Описано наукові експедиції та творчі відрядження членів Відділення НТШ, закордонні контакти.
  • Ескіз
    Документ
    Формувати сучасну українську еліту
    (Український культурологічний центр, 1995) Білецький, Володимир Стефанович
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми формування української еліти на Донбасі
    (Український культурологічний центр, 1995) Білецький, Володимир Стефанович
  • Ескіз
    Документ
    Історія діяльності Донецького обласного відділення товариства "Україна-Світ": 1997–2010 роки
    (Східний видавничий дім, 2010) Білецький, Володимир Стефанович
  • Ескіз
    Документ
    Аналітично-інформаційному журналу "Схід" – 10 років
    (Колективне підприємство "Редакція газети "Донеччина", 2005) Білецький, Володимир Стефанович; Сімченко, Галина В.
  • Ескіз
    Документ
    Хронологія культурно-освітнього обміну громадських організацій Донеччини з українцями світу
    (Донецьке обласне відділення Товариства "Україна-Світ", 2011) Білецький, Володимир Стефанович
    У матеріалі дається розгорнута хронологія культурно-освітнього обміну громадських організацій Донеччини з українцями світу в період становлення таких контактів – 1989-1996 роки.
  • Ескіз
    Документ
    Хто і коли відкрив Донецький вугільний басейн: інформаційна війна на Донбаському фронтирі
    (Ukrainian Center for Cultural Studies, 2022) Гайко, Геннадій Іванович; Білецький, Володимир Стефанович; Білецький, Віталій Володимирович
    У статті автори порушують актуальне питання історичних фальсифікацій, розглядаючи їх як елемент інформаційної війни. Застосовуючи історіографічний метод та інтерпретуючи факти створення історичної дезінформації як маніпуляцію суспільною свідомістю, вони презентують конкретний кейс історичних досліджень про відкриття Донецького вугільного басейну. Відтак зроблено огляд наукової та енциклопедичної літератури Росії, СРСР та України, присвяченої висвітленню цього питання; уведено в науковий обіг архівні історичні документи, які показують реальну картину відкриття вугілля на Донбасі; відстежується маніпулятивний дискурс впливу на масову свідомість з метою створення міфологічного наративу про «російськість» Донбасу. Доведено, що фальсифікації Росії та СРСР щодо історії першовідкриття вугілля на Донбасі тривають практично протягом усього часу промислового освоєння регіону і до сьогодні, є прикладом інформаційної війни проти України. Оприлюднені авторами архівні історичні документи однозначно вказують, що офіційними першовідкривачами вугільних родовищ на Донбасі були інші історичні персони, аніж ті, про яких пише російська та радянська наукова та енциклопедична література, і вони мають українське походження. Визначено типові для маніпуляції масовою свідомістю способи поширення міфологічного наративу та їх актуалізацію під час російсько-української війни.
  • Ескіз
    Документ
    Історія гірництва як складова цивілізаційного поступу: актуальність, досягнення і перспективи
    (Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича, 2012) Білецький, Володимир Стефанович; Гайко, Геннадій Іванович
  • Ескіз
    Документ
    Постаті
    (Східний видавничий дім, 2011) Білецький, Володимир Стефанович
    Книга підготовлена в рамках проекту "Культурне обличчя Донбасу". До неї увійшли розповіді про видатних людей краю, які жили і працювали тут у ХІХ–ХХІ ст. Це представники різних сфер діяльності – поети й науковці, композитори і співаки, геологи і економісти, управлінці і політики, журналісти і правники. Але всіх їх об'єднує одне – вони народилися і сформувалися як особистості на Донбаській землі, працювали для неї, оспівували в творах. Вони формували і продовжують формувати образ Донбасу як провідного східноукраїнського регіону, який дав промисловості, культурі і науці країни значимі здобутки, високі таланти, проривні рішення. Для істориків, краєзнавців, широкого загалу, всіх тих, хто цікавиться історією України і Донбасу, і особливо для молоді, від якої в першу чергу залежить, аби наш край розвивався, процвітав і ставав авторитетним і значущим у межах держави й світу.