Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 18
  • Ескіз
    Документ
    Повернення в металів зварних з'єднань паропроводів, які тривалий час експлуатуються в умовах повзучості
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Глушко, Альона Валеріївна; Дмитрик, Віталій Володимирович
  • Ескіз
    Документ
    Повертання в металі зварних з'єднань паропроводів, які тривалий час експлуатуються в умовах плазучости
    (Інститут металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, 2023) Дмитрик, Віталій Володимирович; Глушко, Альона Валеріївна
    У процесі тривалої експлуатації паропроводів із теплостійких криць в умовах плазучости в їхньому металі відбуваються фізико-хемічні процеси, що забезпечують перетворення вихідної структури паропроводів у ферито-карбідну суміш. Такі процеси характеризуються наявністю повертання та рекристалізації. Відмінність їх від класичного повертання та рекристалізації полягає в тому, що повертання та рекристалізація у металі паропроводів проходять не як ефект зняття наклепу під час відпалу шляхом виділення накопиченої під час деформації енергії, а як перехід леґованої системи у стан, що характеризується більш низьким енергетичним рівнем. Знімається фазовий наклеп. Повертання у металі зварних з’єднань відбувається більш інтенсивно, ніж в основному металі самих паропроводів, що забезпечується у зварних з’єднаннях наявністю знач них структурної, хімічної та механічної неоднорідностей.
  • Ескіз
    Документ
    Види інновацій в енергетиці, що розвиваються
    (Видавничий дім "Гельветика", 2023) Пантєлєєва, Ірина Вікторівна; Шматько, Наталія Михайлівна; Глушко, Альона Валеріївна
    Світ стоїть на порозі переломного моменту в області енергетичних технологій. Продуктивність в енергетичному секторі може зрости на масштаби, які раніше були неможливими, подібно до часів промислової революції. Багато з проривних технологій уже відомі, такі як видобуток традиційного газу, електромобілі, сонячна енергія та світлодіодне освітлення. Проте темпи технологічних інновацій в енергетичному секторі стрімко зростають, що означає, що деякі з цих технологій можуть бути впроваджені значно раніше, ніж очікувалося, і досягнуть радикально іншого рівня вартості та ефективності порівняно з тим, що існує зараз. Енергетичний ринок також відчуває схожі зміни. У зв'язку з рекордно високими цінами на ресурси, компанії, що займаються інноваціями в енергетиці, активно шукають нові рішення для радикального покращення методів виробництва та споживання енергії. Ця ситуація стимулює розвиток технологій, які дозволять знизити витрати на енергію та зменшити негативний вплив на навколишнє середовище. У даній роботі досліджується поняття інновацій в енергетичному секторі та запропонована універсальна класифікація типів інновацій. Також проводиться класифікація за ступенем новизни. Кожна з перерахованих нових технологій має конкретну функцію та потенційний ефект, який детально розглядається в статті. Однак перед впровадженням будь-якої з цих технологій необхідно кількісно оцінити їхні ефекти. Стаття також пропонує оцінку впливу від впровадження інновацій. Широке поширення будь-якої з цих технологій призведе до щорічної економії для споживачів і сприятиме економічному зростанню країн без негативного впливу на навколишнє середовище. Такий розвиток також сприятиме національній безпеці країн, забезпечивши зниження їхньої залежності від імпорту таких ресурсів. Загальний висновок полягає в тому, що інновації в енергетичному секторі можуть відіграти ключову роль у створенні стійких економічних та екологічних переваг для країн. Зростання впровадження нових технологій в енергетику може допомогти ефективніше використовувати ресурси та знизити негативний вплив на довкілля, забезпечуючи при цьому зростання національної безпеки.
  • Ескіз
    Документ
    Структурні зміни металу зварних з'єднань тривало експлуатованих паропроводів
    (Міжнародна Асоціація "Зварювання", 2020) Дмитрик, Віталій Володимирович; Глушко, Альона Валеріївна; Іглін, Сергій Петрович
    Збільшення тривалості ресурсу експлуатації паропроводів є дуже актуальним завданням для теплової енергетики. Дослідження особливостей зміни структури металу ділянок зони термічного впливу зварних з'єднань паропроводів, які тривалий час експлуатуються в умовах повзучості, дає можливість для зменшення ступеня їх пошкоджуваності і, відповідно, збільшення часу напрацювання. У роботі розглянуто особливості переміщення дислокацій, залежність швидкості повзучості від структурного стану зварних з'єднань, наведено особливості утворення вакансій і пор повзучості. Встановлено, що утворення зародкових пор в умовах повзучості залежить від ступеня деформації металу зварних з'єднань, а також від його структурного стану.
  • Ескіз
    Документ
    Технологія конструкційних матеріалів
    (2021) Глушко, Альона Валеріївна
    Технологія конструкційних матеріалів є загальнотехнічною дисципліною, з урахуванням якої будується технологічна підготовка інженерів. Це комплексна наука про технології отримання, переробки та обробки конструкційних матеріалів. Мета викладання дисципліни «Технологія конструкційних матеріалів» – дати знання про будову, фізичні, механічні, хімічні та технологічні властивості конструкційних металів і сплавів, закономірності їх зміни під впливом різних зовнішніх факторів. При вивченні дисципліни забезпечується фундаментальна підготовка студентів у галузі конструкційних матеріалів, відбувається знайомство зі структурними перетвореннями металів та сплавів на стадіях виробничого циклу. Завданням дисципліни є- вивчення технологій, методів обробки конструкційних матеріалів.
  • Ескіз
    Документ
    Фізико-хімічні процеси в зварних з’єднаннях
    (2020) Дмитрик, Віталій Володимирович; Глушко, Альона Валеріївна; Погрібний, Микола Андрійович
    Надаються вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Фізико-хімічні процеси в зварних з’єднаннях», що сприяють вирішенню практичних задач стосовно виробництва і експлуатації зварних конструкцій. Для студентів денної та заочної, а також дистанційної форм навчання спеціальності «131. Прикладна механіка», спеціалізація «131.11.Зварювання і споріднені процеси та технології».
  • Ескіз
    Документ
    Використання сталі 25Х2НМФА при виготовленні роторів парових турбін АЕС
    (АА Тандем, 2020) Глушко, Альона Валеріївна
  • Ескіз
    Документ
    Використання Ст3 при виготовленні конструкцій ГЕС
    (АА Тандем, 2020) Ольховський, П. О.; Глушко, Альона Валеріївна