Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Управління міжнародними проектами на основі наукових досліджень
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Крамськой, Дмитро Юрійович; Глізнуца, Марина Юріївна; Перерва, Петро Григорович
    В доповіді доведено, що міжнародні проекти часто зустрічаються з додатковими ризиками, такими як валютні ризики, політичні турбуленції, правові обмеження і технологічні виклики. Ці ризики потребують аналізу та планування для їх зменшення або управління. Нагальною задачею є здійснення збалансованого управління бюджетом, витратами та ресурсами, яка є надзвичайно важливою для успішного завершення міжнародного проекту. Контроль над витратами і ефективне використання ресурсів допомагають уникнути затримок і перевищення витрат.
  • Ескіз
    Документ
    Управління проектами: міжнародні аспекти
    (2023) Глізнуца, Марина Юріївна; Крамськой, Дмитро Юрійович; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що визначення міжнародного проекту акцентує увагу дослідників відразу на декількох напрямках. Міжнародний проект - це відокремлення сторін-учасників за принципом «гео-економіко-політичний», тобто - в різних або з різних країн, які мають свої національні особливості, бажають і здатні мати власну мету (отримання прибутку, створення робочих місць, створення продукту, допомоги, вигоди) з урахуванням горизонтальної і вертикальної інтеграції.
  • Ескіз
    Документ
    Конспект лекцій з дисципліни "Управління міжнародними проектами"
    (2023) Перерва, Петро Григорович; Крамськой, Дмитро Юрійович; Глізнуца, Марина Юріївна; Кобєлєва, Тетяна Олександрівна; Ілляшенко, Сергій Миколайович
    Конспект лекцій призначений для студентів спеціальності «Економіка», які вивчають дисципліну «Управління проектами» та спеціальності «Міжнародні економічні відносини», які вивчають дисципліну «Управління міжнародними проектами». Знання дослідницьких методик в сфері економіки, маркетингу та управління міжнародними проектами, необхідні також для виконання дипломних кваліфікаційних робіт. Досвід багатьох країн свідчить, що система управління проектами є потужним засобом виходу з економічної кризи, методом вирішення масштабних наукових, виробничих та соціальних проблем.
  • Ескіз
    Документ
    Управління проектами: міжнародні аспекти
    (2023) Глізнуца, Марина Юріївна; Крамской, Дмитро Юрійович; Перерва, Петро Григорович
    В доповіді розглянуто основні національні проблеми, які виникають при підготовці та практичній реалізації міжнародних проектів: проблеми різних стандартів, проблема дистанції влади, проблеми індивідуалізму, питання мужнісності та жіночності.
  • Ескіз
    Документ
    Економічні тенденції розвитку промислової власності в протидії загрозам національній безпеці
    (2022) Глізнуца, Марина Юріївна; Долина, Ірина Володимирівна; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що нині існує стійка тенденція щодо відродження практичної значущості промислової власності, що передбачає використання інтелектуальної, і перш за все, промислової власності не тільки для задоволення споживчого попиту, але й для вирішення поточних виробничих завдань та перспективних проблем на користь вирішення глобальних питань людського розвитку на основі революційних технологій та принципово нових інновацій у різних галузях діяльності (демографія, зміна клімату, підвищення життєвого рівня та здоров'я населення та та ін.).
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження організаційно-економічних факторів економічної безпеки туристичного бізнесу на українському ринку
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Кобєлєва, Тетяна Олександрівна; Носирєв, Олександр Олександрович; Глізнуца, Марина Юріївна; Проскурня, Олена Михайлівна
    У статті розглянуті результати дослідження ряду економічних, організаційних, соціальних, правових проблем, які мають сприяти підвищенню ефективності туристичного бізнесу в Україні, збільшення його вкладу в національну економіку, підвищення його рейтингу в світових показниках туристських потоків. Доведено, що туризм вигідний тільки в тому випадку, коли держава виробляє цю функцію та розширює ринок збуту. Закономірно, що чим більша туристів приймає держава, тим більше у нього доходи і менше власні витрати. Все це свідчить про наявність цілої низки важливих організаційних, управлінських та політичних проблем в туристичній індустрії. Метою статті є розвиток організаційно-економічних засад туристичного бізнесу та туристичної інфраструктури, що дасть можливість забезпечити комфортність, ритмічність і безпеку при пересуванні за напрямками національної мережі міжнародних транспортних коридорів та основних транспортних магістралей, зростання туристичної привабливості країни, стимулювати розвиток всіх видів туризму в нашій країні та ефективне використання туристичного і рекреаційного потенціалу України. Сформовано систему техніко-економічних показників, які в сучасних українських реаліях в змозі забезпечити економічну ефективність туристичного бізнесу, надати йому імпульс розвитку. Обґрунтовано, що забезпечення ефективних організаційно-економічних умов розвитку туризму в країні, регоні чи в певній місцевості досягається шляхом створення системи ключових факторів по критичним напрямкам ефективності туристичного бізнесу. Доведено, що блочна структура таких факторів повинна включати в себе чотири основних складові: економіка, менеджмент, маркетинг та логістика, Складові економіки та менеджменту мають пріоритетне значення для більшості сучасних напрямків виробничо-підприємницької діяльності, то блоки логістики та маркетингу відноситься до специфічних особливостей українського туристичного бізнесу, в якому вони відіграють особливу надзвичайно важливу роль. Детально розглянуто складові маркетингу і логістики, які автори віднесли до найбільш специфічних факторів туристичного бізнесу. Обґрунтовано, що вміле поєднання доступних підходів маркетингу і логістики надасть можливість приймати швидкі і оптимальні рішення щодо забезпечення ефективної взаємодії між внутрішнім і зовнішнім середовищем підприємства, що дозволить підвищити ефективність управління туристичним підприємством і знизити вплив кризи на розвиток туристичного бізнесу України в цілому, а згодом - відновити потік іноземних туристів, які забезпечують і фінансові, і соціальні, і бізнесові показники ефективності туристичного бізнесу.
  • Ескіз
    Публікація
    Формування системи оподаткування у сфері туристичного бізнесу
    (Харківський національний університет міського господарства ім. О. М. Бекетова, 2019) Долина, Ірина Володимирівна; Ілляшенко, Сергій Миколайович; Маслак, Марія Володимирівна; Глізнуца, Марина Юріївна; Івченко, Марія Олександрівна
    Розроблено рекомендації по організації обліку та оподаткування витрат, а також по вдосконаленню обліково-аналітичного забезпечення управління витратами, коригуванню схем управління на основі отриманих даних, спрямованих на оптимізацію витрат, які є однією з умов виходу туристичних підприємств на рівень світових туристських організацій.