Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Ескіз
    Публікація
    Мотивування персоналу
    (Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2024-02-22) Гуцан, Олександр Миколайович
    Важливість розвитку мотивації персоналу в сучасних умовах не можливо переоцінити. Це пов’язано з тим, що у сучасних умовах персонал розглядається як один з головних ресурсів, який дозволяє перетворювати вхідні ресурси на кінцевий продукт чи послугу. Виходячи з цього головним чинником розвитку організації є його персонал, а отже його вмотивованість має безпосередній взаємозв’язок між зацікавленістю робітника в результатах своєї роботи та прибутковістю організації в якій він працює. Виходячи з вище зазначеного зростає науково-практичне значення вивчення курсу «Мотивування персоналу» студентами економічної спеціальності 051 «Економіка» для подальшого застосування теоретичних знань і практичних навичок у ефективній професійній діяльності. Мета навчальної дисципліни — формування системи теоретичних і прикладних знань у галузі посилення трудової активності персоналу, поліпшення якісних показників роботи засобами сучасних методів матеріальної, трудової та статусної мотивації, а також формування у студентів системи знань, умінь і навичок з мотивації персоналу організації та його оцінювання, розвиток здібностей, які дають змогу займатись управлінською, організаційною, методичною, діагностичною, інноваційною діяльністю в управлінні організаціями, беручи до уваги їх розвиток і ефективно використовуючи кадровий потенціал з метою підвищення ефективності діяльності підприємства (організації). Зaвдaння нaвчaльнoї дисципліни - вивчeння теорії, практики i cвiтoвoгo дocвiдy мoтивyвaння пepcoнaлy; нaбyття нaвичoк i вмiнь caмocтiйнo aнaлiзyвaти cтaн мoтивaцiї пepcoнaлy, poзpoбляти тa oбґpyнтoвyвaти нayкoвo-пpaктичнi peкoмeндaцiї щoдo її пocилeння.
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до практичних занять з дисципліни "Управління персоналом"
    (Моделіст, 2022) Кучинський, Володимир Анатолійович; Гуцан, Олександр Миколайович
    Дисципліна "Управління персоналом" спрямована на продукування нових знань про: людину як суб’єкт трудової діяльності з його психологічними, фізіологічними й діловими якостями; стратегічне й оперативне планування чисельності і структури персоналу; методи відбору та розміщення кадрів з метою найбільш ефективного використання трудового потенціалу організації; методи управління працівниками і їх групами в процесі виробничої діяльності; професійну орієнтацію й адаптацію працівників; налагодження соціального партнерства в організаціях тощо. Завдання дисципліни "Управління персоналом" – забезпечення необхідного рівня знань та практичних навичок щодо основних принципів, методів, форм, організаційного механізму по виробленню цілей і завдань, спрямованих на збереження, зміцнення й розвиток кадрового потенціалу, на створення кваліфікованого і високопродуктивного згуртованого колективу, здатного вчасно реагувати на постійно мінливі вимоги ринку з урахуванням стратегії розвитку підприємства.
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до виконання розрахункового завдання з дисципліни "Управління персоналом"
    (Моделіст, 2022) Кучинський, Володимир Анатолійович; Гуцан, Олександр Миколайович
    Метою розрахункового завдання є закріплення отриманих теоретичних знань з дисципліни "Управління персоналом" і придбання практичних навичок по виконанню функцій та процедур управління персоналом.
  • Ескіз
    Публікація
    Нетрадиційні системи оплати праці як можливий напрямок мотивації у сучасних умовах
    (ТОВ "Планета-Прінт", 2021) Гуцан, Олександр Миколайович; Тверська, Яна Миколаївна
    Сталий розвиток підприємства не можливий без ефективно діючої системи мотивації. На сьогодні, існує багато досліджень науковців та дослідників, які розкривають окремі проблеми в галузі мотивації. Провідне місце серед систем мотивації займають системи оплати праці, як традиційні так і не традиційні.
  • Ескіз
    Публікація
    Дослідження сутності поняття "стимулювання"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Гуцан, Олександр Миколайович; Кучинський, Володимир Анатолійович
    У представленій статті здійснено наукометричну систематизацію існуючих теоретичних визначень до поняття "стимулювання" в сучасних мінливих умовах ринкової економіки України. У статті систематизовано широкий спектр понять "стимулювання". Також надано стислий агрегаційний опис сутності виділених напрямків дослідження поняття "стимулювання". Виділено, що на сьогодні, з авторської точки зору, можливо виокремити наступні підходи до розуміння та вивчення сутності поняття "стимулювання": в залежності від основи стимулюючого впливу, фокусуванні на рівні досягнення цілей, в залежності від бази спонукаючих дій, в залежності від виділення економічної основи стимулювання, в залежності від рівня суб'єкта стимулювання, що розглядається. Інформаційно-методичною базою проведеного дослідження стали наукові напрацювання як провідних вітчизняних науковців так і загальновідомих закордонних дослідників. Використання в статті таких наукових підходів як систематизація, порівняння та аналіз дозволили виявити як наявні позитивні аспекти так і певні негативні сторони систематизованих понять та виділити певні субкритерії класифікації в рамках кожного з означених вище підходів. Стале функціонування системи стимулювання підприємства, у сучасних умовах, є більш доцільним та ефективним за умови детального вивчення та прикладного застосування здобутків науки через їх комбінаційне та адаптивне застосування для кожного підприємства. Саме це надає можливість оптимально сформувати систему стимулювання яка б відповідала цілям як працівників так і підприємства.
  • Ескіз
    Публікація
    Гнучкі тарифні моделі оплати праці як засіб підвищення рівня мотивації працівників у сучасних умовах
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Гуцан, Олександр Миколайович
  • Ескіз
    Публікація
    Підходи до перевірки вірогідності мотиваційних даних
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017) Гуцан, Олександр Миколайович
  • Ескіз
    Публікація
    Дослідження базових принципів мотивації персоналу
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017) Гуцан, Олександр Миколайович
  • Ескіз
    Публікація
    Мотиваційний потенціал працівника як резерв розвитку підприємства
    (Луцький національний технічний університет, 2014) Перерва, Петро Григорович; Гуцан, Олександр Миколайович
    У статті розглянуті та обґрунтовані місце і роль мотиваційного потенціалу працівника як ключового резерву розвитку сучасного підприємства. Розглянуто компонентну структуру потенціалу підприємства та виявлено місце і роль мотиваційного потенціалу в економічній діяльності підприємства.
  • Ескіз
    Публікація
    Використання ретестової надійності щодо перевірки мотиваційних опитувань
    (НТУ "ХПІ", 2016) Гуцан, Олександр Миколайович