Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Превентивне оцінювання фінансового стану підприємства з позиції можливого банкрутства
    (Сумський державний університет, 2020) Міщенко, Володимир Акимович; Таранюк, Л. М.; Домніна, Ірина Ігорівна
    Актуальність дослідження. Актуалізація оцінювання фінансового стану підприємства з позицій можливого банкрутства є безперечною з урахуванням впливу як зовнішніх, так і внутрішніх чинників на роботу підприємства. Мета дослідження: розробка методичного підходу щодо превентивного оцінювання фінансового стану підприємства з урахуванням внутрішніх і зовнішніх чинників впливу на його господарську діяльність з позиції можливого банкротства. Методологія та наукові методи: використано методи порівняльного аналізу, економіко-математичного моделювання, системного підходу. Результати дослідження: у статті розглянуто наукові тенденції та проблеми оцінювання фінансового стану підприємств за допомогою різних методичних підходів. Охарактеризовано найбільш відомі сформовані дискримінанті моделі закордонних та вітчизняних науковців з урахуванням їх переваг та недоліків у проведення економічного оцінювання фінансового стану підприємств. Викладені особливості й можливості застосування даних моделей на вітчизняних підприємствах машинобудівного комплексу. Обґрунтована необхідність в розробці динамічної оперативної моделі превентивного управління, яка дає можливість в значній мірі враховувати як внутрішні, так і зовнішні національні фактори так і зарубіжні індикатори. На відміну від існуючих ця модель розглядає не просто фінансові показники (коефіцієнт рентабельності продажів, коефіцієнт поточної ліквідності, оборотність активів, коефіцієнт автономії), а їх значення в динаміці, а також враховує зовнішні фактори країни, в якій працює підприємство. Запропоновано новий методичний підхід для оцінки фінансового стану підприємства з включенням національних факторів діяльності підприємств та індикаторів роботи суб’єктів господарювання закордонних держав. Запропонований метод оцінки знаходження підприємства в динаміці по відношенню кожного разу до попереднього року з точки зору банкротства характеризує ефективність менеджменту і є сигналом до прийняття запобіжних заходів незалежно від стадії життєвого циклу підприємства або його продукції. Інформаційне забезпечення даної моделі слугує базою для формування системи самоменеджменту фірми. Рамки дослідження / можливість використання результатів: запропонований методичний підхід має інтернаціональну ознаку й може застосовуватися підприємствами однопрофільного напрямку різних країн для оцінки своєї фінансово-економічної, маркетингової, організаційної, виробничої, логістичної діяльності, особливо при пошуку партнерів для ведення бізнесу. Практичне значення: проведено оцінювання індексу вірогідності банкрутства на 12 машинобудівних підприємствах України, зроблені висновки щодо знаходження підприємств в зоні банкрутства. Соціальні наслідки: результати даного оцінювання призводить до прийняття управлінських рішень керівництвом машинобудівних підприємств щодо оптимізації робочих місць, руху робочої сили, внутрішньої та зовнішньої ротації кадрів.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз моделей прогнозування ймовірності банкрутства та їх адаптованість для українських підприємств
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Домніна, Ірина Ігорівна; Сілова, Яна Володимирівна
    Економіка України знаходиться на етапі реформування, яке відбувається в умовах глибокої кризи всіх її сфер і галузей. Негативні наслідки девальвації, криза збуту, втрата керованості економіки, загострили до межі проблему платоспроможності і поставили на порядок денний питання про масове банкрутство підприємств. Одним з найважливіших факторів швидкого виходу з кризової ситуації є своєчасна діагностика та застосування антикризових механізмів, що збільшує шанси та темпи повернення підприємства до нормального функціонування. Дослідження механізму антикризового управління дає змогу виробничим підприємствам впровадити найбільш прийнятну систему управління. Тому дослідження та впровадження методів антикризового управління є актуальним напрямком на сьогоднішній день. Метою даної роботи є дослідження та виділення недоліків існуючих моделей антикризового управління підприємства та прийняття управлінського рішення. Виявлено, що, проблемою для українських підприємств є відсутність власної моделі, яка б враховувала саме українські умови управління підприємствами. Використання закордонних моделей не дає точних результатів через відсутність інформації про ряд показників. Перспективою для подальших досліджень може стати пошук шляхів вдосконалення антикризового управління, вдосконалення моделей та управління фінансовою стійкістю антикризового управління задля попередження кризового стану підприємства.