Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Ескіз
    Документ
    Онтологічний підхід до перерозподілу навантаження Інтернету речей
    (Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка", 2024) Кожевніков, Георгій Костянтинович; Черниш, Д. С.; Матяш, О. Ю.
    Актуальність. Все більшу популярність у різних галузей на сьогодні отримають системи Інтернету речей. При великій кількості кінцевих датчиків активно застосовується концепція туманних обчислень. Але використання туманної концепції у таких випадках потребує доволі частого перерозподілу навантаження між обчислювальними вузлами. Мета статті – розроблення підходу до скорочення часових витрат на перерозподіл навантаження за рахунок скорочення множини вузлів-кандидатів для розміщення навантаження і часу його формування на основі онтологічного аналізу з метою підвищення ефективності функціонування розподіленої системи, реалізованою на базі технології туманних обчислень. Результати дослідження. Проведено аналіз застосування онтологій для вирішення оптимізаційних завдань. Запропонований покроковий метод формування онтології розподілу обчислювального навантаження. Описаний підхід для формування системи продукційних правил вибору вузлів для перенесення навантаження Інтернету речей. Наведений приклад застосування розробленого підходу при виконання еволюційних алгоритмів, що використовуються для аналізу даних, які надходять з датчиків системи Інтернету речей. Висновок. Розроблений підхід скорочує часові витрати на перерозподіл навантаження за рахунок скорочення множини вузлів-кандидатів для розміщення навантаження і часу його формування на основі онтологічного аналізу з при використанні технології туманних обчислень.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до організації та планування самостійної роботи з курсу "Хмарні технології"
    (2022) Кожевніков, Георгій Костянтинович; Ящун, Тетяна Вікторівна; Громов, Євген Володимирович
    Самостійна робота здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «бакалавр» (СРС) посідає важливе і значне місце у навчанні студентів та є основним засобом оволодіння навчальним матеріалом поза аудиторними заняттями. Її успішне виконання можливо за умов чіткого планування, нормування, організації та своєчасного контролю самостійної навчально-пізнавальної діяльності здобувачів вищої освіти. Зміст самостійної роботи здобувача вищої освіти освітнього ступеня «бакалавр» над дисципліною «Хмарні технології» визначається навчальною програмою дисципліни, методичними матеріалами, завданнями та вказівками викладача. Вона забезпечується комплексом навчально-методичних засобів, передбачених для вивчення дисципліни «Хмарні технології». До них відносяться конспект лекцій викладача, методичні вказівки до проведення практичних занять тощо. Для самостійної роботи здобувача вищої освіти викладач також рекомендує відповідну наукову й фахову монографічну та періодичну літературу. Навчальний матеріал дисципліни «Хмарні технології», передбачений навчальною програмою для засвоєння здобувачем вищої освіти під час самостійної роботи, виноситься на поточний та підсумковий контроль поряд із матеріалом, який опрацьовується під час аудиторних навчальних занять. Самостійна робота проводиться відповідно до заздалегідь складеного графіка організації і контролю СРС, який доводиться до відома здобувачів вищої освіти на початку поточного семестру. Вивчення курсу «Хмарні технології» завершується складанням іспиту за практичним завданням та теоретичними питаннями. Підготовка до іспиту передбачає в межах самостійної роботи опрацювання конспектів лекцій з курсу, а також опрацювання додаткової літератури з кожної теми.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання практичних робіт з курсу "Хмарні технології"
    (2022) Кожевніков, Георгій Костянтинович; Ящун, Тетяна Вікторівна; Громов, Євген Володимирович
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання практичних робіт з курсу "Технологія створення програмних продуктів"
    (2023) Кожевніков, Георгій Костянтинович
    Технологія створення програмних продуктів» - це дисципліна, яка розглядає теорію і практику ефективної побудови програмних систем, що задовольняють вимогам користувача і замовника. У рамках дисципліни вивчаються всі процеси, що ведуть до створення програмних продуктів (ПП): від розробки вимог до ПП через проектування, розробку та атестацію до модернізації програмних систем. Дисципліна “Технологія створення програмних продуктів” входить до складу нормативної частини навчального плану підготовки бакалаврів з галузі знань “Інформаційні технології”, напряму підготовки “Комп’ютерна інженерія”. Викладається відповідно до освітньої програми плану підготовки бакалаврів. Метою дисципліни «Технологія створення програмних продуктів» є надання студентам знань та навичок по засадам створення простих і складних ПП, а саме вивченню застосування національних і міжнародних стандартів в області інформаційних технологій, методології створення інформаційних систем, планування, контролю і оптимізації процесів розробки програмного забезпечення.
  • Ескіз
    Документ
  • Ескіз
    Документ
    Хмарні технології
    (2023) Кожевніков, Георгій Костянтинович; Ящун, Тетяна Вікторівна; Громов, Євген Володимирович
    Викладено основні технології, що реалізуються в концепції хмарних обчислень, загальна інформація щодо використання програмно-апаратних засобів реалізації хмарних систем. Матеріал проілюстровано практичними прикладами, схемами, до всіх розділів наведено контрольні запитання. Призначено для студентів комп’ютерних спеціальностей, науковців, аспірантів.
  • Ескіз
    Документ
    Методи аналізу систем і прийняття рішень в умовах невизначеності
    (Факт, 2023) Раскін, Лев Григорович; Сіра, О. В.; Кожевніков, Георгій Костянтинович
    У підручнику викладено основні поняття теорії нечітких множин. Особливу увагу приділено прикладним задачам нечіткої математики. Розглянуто методи розв’язання нечітких задач математичного програмування. Книга містить велику кількість прикладів, розділи підручника включають контрольні запитання. Підручник рекомендовано для студентів спеціальності «Комп’ютерна інженерія» і широкого кола фахівців у галузі інформаційних і комп’ютерних технологій, а також у галузі розробки моделей і методів прийняття рішень.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка системи дослідження запитів та переваг абітурієнтів на основі використання хмарних технологій
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Кожевніков, Георгій Костянтинович; Гудкова, Р. М.; Копица, Дарина Олександрівна; Бондаренко, Тетяна Сергіївна
  • Ескіз
    Документ
    Спосіб двопараметричної конкурентної оцінки ефективності складної сенсомоторної реакції людини-оператора
    (ДП "Український інститут інтелектуальної власності", 2016) Бондаренко, Тетяна Сергіївна; Кожевніков, Георгій Костянтинович; Драгун, Володимир Володимирович
    Спосіб двопараметричної конкурентної оцінки ефективності складної сенсомоторної реакції людини-оператора полягає в тому, що у відповідь на зорові стимули змінні за двома параметрами (значення цифри-колір цифри), що з'являються на екрані монітора у фіксовані проміжки часу, учасники експерименту натискають відповідні кнопки на пультах, які підключено за допомогою спеціального роз'єму до комп'ютера з програмним комплексом та базою даних, причому за допомогою USB-концентратора до програмно-технічного комплексу підключається від двох до десяти пультів, на яких оператори у конкурентних умовах одночасно відпрацьовують натисканням відповідних кнопок зорові стимули з екрана монітора, змінні за двома параметрами, один з яких (колір зорового стимулу) є індивідуальним для кожного з операторів, а оцінка складної сенсомоторної реакції людини-оператора здійснюється за показником ефективності, яка розраховується по результатах експерименту як кількість успішно відпрацьованих зорових стимулів до загальної кількості пред'явлених стимулів.
  • Ескіз
    Документ
    Система інтерактивного візуального моніторингу з пристроєм введення даних про характеристики об'єктів спостереження
    (ДП "Український інститут інтелектуальної власності", 2016) Бондаренко, Тетяна Сергіївна; Кожевніков, Георгій Костянтинович
    Система інтерактивного візуального моніторингу з пристроєм введення даних про характеристики об'єктів спостереження, де в систему відеоспостереження додано вбудований пристрій введення даних про характеристики об'єктів спостереження, блок накопичення цих даних з фіксацією часу запису інформації, блок обробки накопичених даних, канал інтерактивного обміну інформацією.