Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Ескіз
    Публікація
    Роль прибутку в управлінні комерційного банку
    (Хмельницький національний університет, 2024) Колєсніченко, Анастасія Сергіївна; Артеменко, Олександр Андрійович
    Аналіз ролі прибутку в економічній системі банківського сектору дозволяє краще розуміти важливість фінансової стійкості банків та їх роль у розвитку економіки. Ефективне управління прибутком стає вирішальним фактором для забезпечення стійкості банків та економічного зростання в цілому. Прибуток для банку не лише визначає його фінансове здоров'я та стабільність, але і є ключовим чинником, що впливає на його розвиток, конкурентоспроможність та привабливість для інвесторів. Ефективне управління прибутком вимагає від банку стратегічного планування, ретельного аналізу ризиків та інвестиційних можливостей, а також постійного вдосконалення своєї діяльності з метою максимізації прибутковості та стійкості в довгостроковій перспективі.
  • Ескіз
    Публікація
    Роль оцінки фінансового стану в системі управління підприємства
    (Хмельницький національний університет, 2024) Колєсніченко, Анастасія Сергіївна; Немазана, Єлизавета Сергіївна
    Оцінка фінансового стану відіграє важливу роль в системі управління підприємством, оскільки надає керівництву важливу інформацію для прийняття стратегічних рішень. Вона дозволяє оцінити ефективність фінансово-господарської діяльності, виявити проблемні аспекти та ризики, а також визначити потенційні можливості для подальшого розвитку. Головна мета управління фінансовим станом підприємства полягає у прийнятті управлінських рішень щодо визначення шляхів формування та ефективного використання його фінансового потенціалу, що є підґрунтям для забезпечення високих темпів економічного розвитку підприємства в поточному та перспективному періодах та максимізації його ринкової вартості. Оцінка фінансового стану є ключовою для прийняття управлінських рішень, планування стратегії розвитку підприємства та контролю за фінансовою діяльністю.
  • Ескіз
    Публікація
    Сучасний облік, аналіз та управління дебіторською заборгованістю підприємства
    (Одеській національний економічний університет, 2024) Колєсніченко, Анастасія Сергіївна; Костін, Богдан Олександрович
    Ефективне управління дебіторською заборгованістю вимагає розуміння її природи, видів та порядку обліку, аналізу саме тому дебіторська заборгованість як об'єкт бухгалтерського обліку викликає значний інтерес як у вітчизняних, так і зарубіжних науковців. Основна мета управління дебіторською заборгованістю полягає в забезпеченні фінансової стійкості та прибутковості підприємства шляхом оптимізації її розміру та структури. Аналіз дебіторської заборгованості включає оцінку її розміру і динаміки; вивчення структури дебіторської заборгованості відповідно до термінів виникнення з метою оцінки стану розрахунково-платіжної дисципліни. У сучасних умовах господарювання, які супроводжуються значною кількістю ризиків та невизначеністю, необхідно здійснювати контроль за станом розрахунків, стежити за співвідношенням дебіторської і кредиторської заборгованості підприємства. Таким чином, дебіторська заборгованість виступає важливим індикатором фінансового стану підприємства. Ефективне управління дебіторською заборгованістю в значній мірі визначає ліквідність, загальну фінансову стійкість підприємства. Підприємства мають враховувати специфіку своєї діяльності, сформульовані цілі розвитку, керуватися чинним законодавством з метою самостійного формування системи обліку дебіторської заборгованості та оптимізації аналітичного інструментарію. Це дозволить забезпечити керівний апарат достовірною, оперативною та якісною інформацією для системи управління дебіторською заборгованістю на підприємстві.
  • Ескіз
    Публікація
    Дискусійні питання у вивченні моделей бухгалтерського обліку
    (2023) Колєсніченко, Анастасія Сергіївна
    Основним призначенням бухгалтерського обліку можна вважати формування систематизованої інформації про різні об’єкти та складання на її основі бухгалтерської (фінансової) звітності для забезпечення цими даними всіх зацікавлених осіб. Така підготовка інформації відрізняється залежно від структури економіки і особливостей розвитку окремої країни, серед яких важливо назвати: економічні, політичні, соціальні, правові, релігійні, культурні фактори. Виділення моделей є способом класифікації національних систем обліку, їх удосконалення. Тобто, на практиці, відбувається розвиток або інтеграція окремих елементів різних моделей, формат імплементації яких буде визначати ефективність для побудови цілісної системи управління
  • Ескіз
    Публікація
    Упорядкування обліку трудових ресурсів та аудит розрахунків з оплати праці
    (ФОП Лібуркіна Л. М., 2023-03) Колєсніченко, Анастасія Сергіївна; Монастирська, Єва Євгенівна
    В результаті проведеного дослідження виявлено, що дієвість облікової системи за спектром питань щодо обліку розрахунків з оплати праці залежить від упорядкованості процесу обліку трудових ресурсів, обліку праці, її оплати, оподаткування та виплати, тобто вимагає комплексного підходу до оцінки трудових відносин – від початкового обліку виконання праці персоналом до остаточного розрахунків з кожним працівником. Визначено основні вектори та об’єкти внутрішнього аудиту розрахунків з оплати праці, що дозволило виділити методи встановлення типових порушень, виявлених при аудиті, та встановити їх вплив на облік в цілому. Узагальнення можливих типових порушень при аудиті дозволило сформувати напрями щодо удосконалення використання трудових ресурсів та окремих елементів з обліку і аудиту розрахунків з оплати праці. Обґрунтовано, що основні шляхи удосконалення аудиту розрахунків з оплати праці, які доцільно впроваджувати на підприємстві, можна умовно поділити на три напрями: організаційно-інституціональні, структурно-систематичні та інформаційно-документарні. Практична значимість полягає в покращенні цілісної системи управління трудовими ресурсами та підвищенні окремих показників господарської діяльності в результаті запровадження дієвих заходів щодо удосконалення обліку і аудиту розрахунків з оплати праці.
  • Ескіз
    Публікація
    Економічна діагностика фінансової звітності як основа прийняття управлінських рішень
    (Навчально-науковий інститут менеджменту та підприємництва ДУТ, 2023) Колєсніченко, Анастасія Сергіївна; Аль-Сьюф, Ясмін Абдаллаївна
    Звітність відграє важливу роль в інформаційному забезпеченні будь-якої компанії. Саме вона виконує функцію уніфікації даних для зовнішніх користувачів. Іншими словами, постає питання щодо якісного діагностування звітної інформації для забезпечення її найбільш ефективного використання в процесі управління. Аналітична робота, яка здійснюється з використанням інформації бухгалтерської фінансової звітності, лягає в основу проведення економічної діагностики, що виконує важливу роль для досягнення цілей і завдань управління підприємством.
  • Ескіз
    Публікація
    Вплив проблем обліку в банках на формування секторів їх діяльності
    (ФОП Томенко Ю. І., 2022) Колєсніченко, Анастасія Сергіївна
    В умовах жорсткої конкуренції на вітчизняному ринку банківських послуг та негативного впливу як зовнішніх, так і внутрішніх факторів, деякі банки втрачають частину свого бізнесу, несуть значні збитки і втрачають частку своїх клієнтів. Проблеми обліку банків виникають головним чином в результаті дії постійних змін в законодавстві, турбулентності фінансових ринків, прискорення інформаційних потоків, внутрішньої недосконалості системи контролю. Саме ці облікові проблеми визначають сектори діяльності, якими банкам доцільно оперувати для побудови ефективної управлінської моделі та збереження сильних конкурентних позиції.
  • Ескіз
    Публікація
    Поняття дебіторської заборгованості та деякі питання її регулювання
    (Дніпровський національний університет залізничного транспорту ім. ак. В. Лазаряна, 2021) Ленко, Іван Володимирович; Колєсніченко, Анастасія Сергіївна
    Мета полягає в обґрунтуванні значущості дебіторської заборгованості в обліковій системі та загальному процесі управління підприємства через аналіз статистичних даних, у розкритті сутності поняття «дебіторська заборгованість» у нормативній та науковій літературі, наданні оцінки підходам щодо визначення її ролі у формуванні економічних відносин між суб’єктами господарювання, а також виділенні передумов оптимізації розрахунків з дебіторами як ефективного інструментарію для забезпечення якісної системи управління. Методика. Теоретико-методичною основою дослідження виступає теорія державного регулювання, інституціональна теорія, а також методи узагальнення, аналізу та системний підхід. Інформаційно-аналітична база сформована в результаті опрацювання законодавчих актів України, статистичних й аналітичних оглядів щодо динаміки зміни дебіторської заборгованості підприємств України, наукових праць і публікацій. Результати. В результаті проведеного дослідження можна зробити висновок, що аналіз різних трактувань і підходів до визначення поняття дебіторської заборгованості, висвітлених в економічній літературі, характеристика особливостей та ступеня її регулювання відповідно до наявної нормативно-правової бази, виділення передумов оптимізації розміру розрахунків з дебіторами та раціональна організація обліку дебіторської заборгованості сприяє ефективному управлінню, посиленню контролю за здійсненням платежів, забезпечуючи необхідний рівень ліквідності та платоспроможності підприємства. Практична значимість полягає в можливості посилення конкурентних переваг суб’єкта господарювання через виділення підходів до визначення сутності поняття «дебіторська заборгованість» та обґрунтуванні ролі цього об’єкту обліку в забезпеченні платоспроможності та фінансової стійкості підприємства. Це, в свою чергу, дозволить вивести на якісно новий рівень процес систематизації внутрішніх та зовнішніх факторів, сприятиме удосконаленню автоматизації обліку та покращенню платіжної дисципліни визначеного суб’єкта господарювання.
  • Ескіз
    Публікація
    Нормативно-правова основа використання облікових категорій з оплати праці
    (Полтавський державний аграрний університет, 2022) Монастирська, Є. Є.; Колєсніченко, Анастасія Сергіївна
  • Ескіз
    Публікація
    Використання поняття істотності в обліку, звітності, аудиті та оподаткуванні
    (ВД "Гельветика", 2019) Колєсніченко, Анастасія Сергіївна
    У статті розглянуто деякі ключові параметри для аналізу глибини застосування істотності в обліку, звітності, аудиті та оподаткуванні, що дозволило засвідчити нерозвиненість даного аспекту при реалізації комплексу процесів, які виконують ґрунтовну роль в забезпеченні управління та формуванні обліково-аналітичної бази для прийняття рішень. Визначено, що у всіх вказаних напрямах категорія істотності присутня стосовно різних об’єктів облікових, податкових процедур та аудиту. Обгрунтовано, що принцип істотності виступає провідною лінією при здійсненні облікових операцій, аудиторських перевірок та складанні різних видів звітності. Доведено, що відсутність загальноприйнятих критеріїв до визнання істотності змін та/або інформації, як в національному контексті, так і в міжнародному полі, створює відповідні бар’єри для забезпечення ефективності реалізації перелічених процесів для суб’єкта господарювання. На основі проведеного дослідження зроблено висновок, що для здійснення якісного управління та формування адаптованої облікової політики важливим фактором виступає аналіз складових та методики застосування істотності облікової інформації, зокрема, в теоретичному та практичному вимірі.