Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Публікація
    Податкова політика й облікова політика суб'єкта господарювання: теоретико-аналітичний та регуляторний аспекти
    (Херсонський державний університет, 2019) Колєсніченко, Анастасія Сергіївна
    Досліджено сутність понять податкова політика та облікова політика у науковому дискурсі, що дозволило співставити їх сутнісні характеристики й обґрунтувати взаємозалежність цих категорій, визначити єдині принципи в контексті системи управління, які виступають монолітним методологічним підґрунтям при формуванні політики податкового менеджменту й забезпеченні дієвості облікового механізму. Проаналізовано теоретичні, методичні й регуляторні аспекти при практичній реалізації облікової та податкової політик, що сприятиме більшій ідентифікації теоретико-методичних засад облікового й податкового обліку для ефективного господарювання. Обґрунтовано, що підходи до формування податкової політики за окремими аспектами системи податкового планування на практиці часто носить багаторівневий характер.
  • Ескіз
    Публікація
    Формування відносин в системі управління комунальною власністю
    (НТУ "ХПІ", 2017) Колєсніченко, Анастасія Сергіївна
    В даній статті розкрито сутність поняття "комунальна власність" в економічній літературі та на законодавчому рівні. Проаналізовано підходи в управлінні об'єктами комунальної власності, зокрема, з урахуванням світового досвіду функціонування та взаємодії їх складових. Обґрунтовано, що застосування сучасних технологій управління комунальними підприємствами та регулювання системи відносин сприяє удосконаленню організаційної структури управління в місцевому самоврядуванні, уникненню конфліктів інтересів, що виникають або потенційно можуть виникати в господарській діяльності таких підприємств, підвищенню інвестиційної привабливості та ефективності функціонування комунальної інфраструктури в умовах сталого розвитку регіонів та держави в цілому.
  • Ескіз
    Публікація
    Нормативно-правове регулювання та державна підтримка розвитку готельної індустрії як інституту туризму
    (Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, 2017) Колєсніченко, Анастасія Сергіївна
    В даній статті обґрунтовано необхідність удосконалення нормативно-правового забезпечення готельного господарства як важливого адміністративного важелю державного регулювання, що обумовлено інтенсифікацією процесів готельної індустрії під впливом численних факторів, як внутрішньої, так і зовнішньої природи. Визначено, що метою регулювання діяльності готелів виступає гармонізація відносин між споживачем (клієнтом) і виробником послуг (суб’єктом надання готельних послуг), спрямована на узгодження інтересів споживача, виробника та суспільства і створення сприятливих умов для розвитку підприємств готельного господарства через продукування нормативно-правових актів. На цій основі побудовано систему цілей та напрямів регулювання, що сприятиме вирішенню проблем, які заважають розвитку галузі, та дозволять сформувати й застосовувати дієвий інструментарій, адаптований до сучасних умов управління. Доведено, що якість готельного господарства як інтегрованої підсистеми туризму та сфери послуг в значній мірі залежить від ефективності державної політики, одним з найважливіших способів реалізації якої в умовах розвитку готельного бізнесу, що склалися на ринку, виступає державна підтримка цієї галузі. В результаті дослідження організаційно-технічних, технологічних закономірностей та інституціональних особливостей функціонування готелів автором систематизовано напрями державної підтримки розвитку готельного господарства й сфери обслуговування, що дозволить врегулювати нормативно-правову базу й наростити стратегічний потенціал цього сектору економіки. Курс на інтенсифікацію туристичного бізнесу як джерела поповнення бюджету й сучасного фактору поліпшення ділового іміджу країни на світовому ринку обумовлює необхідність проведення державними органами та фінансово-кредитними установами країни реструктуризації інвестиційної, кадрової політики готельної індустрії, яка виконує з’єднувальну інституціональну функцію в системі соціально-економічних відносин.