Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 41
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз впливу DeFi-технологій на фінансову стабільність і безпеку банківської системи
    (Державний біотехнологічний університет, 2023) Кузнецова, Світлана Олександрівна; Писаковський, А. О.
  • Ескіз
    Документ
    Бухгалтерський облік
    (2022) Манойленко, Олександр Володимирович; Кузнецова, Світлана Олександрівна
    На сьогоднішній день бухгалтерський облік відіграє важливу роль в забезпеченні бізнесу інформацією для управління. Це може бути реалізовано шляхом збору, обробки, інтерпретації та передачі облікової інформації внутрішнім і зовнішнім користувачам за допомогою елементів методу бухгалтерського обліку: документація, інвентаризація, оцінка, калькуляція, рахунки, подвійний запис, баланс і фінансова звітність. Навчальна дисципліна «Бухгалтерський облік» є обов’язковою для вивчення студентами спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Мета вивчення навчальної дисципліни «Бухгалтерський облік» полягає у формуванні системи знань з теорії та практики ведення бухгалтерського обліку на підприємствах. Для досягнення зазначених вище цілей і завдань велике значення має самостійна творча робота студента. Пропонований конспект лекцій містить структурований матеріал за всіма темами силабуса з дисципліни «Бухгалтерський облік». Розкрито ключові питання теорії бухгалтерського обліку, враховуючі чинні вимоги нормативно-правової бази, яка регулює виконання облікових процедур на підприємствах Україні. Особлива увага приділена предмету, методу і методичним прийомам бухгалтерського обліку та їх використанню на підприємстві, бухгалтерському балансу, рахункам бухгалтерського обліку і подвійному запису, документації, інвентаризації, оцінюванні і калькуляції в системі бухгалтерського обліку, обліку основних господарських процесів, обліковим регістрам, техніці, формам та організації обліку на підприємстві. Теоретичний матеріал доповнено практичними прикладами, переліком питань для самоконтролю.
  • Ескіз
    Документ
    Міжнародні стандарти фінансової звітності
    (2023) Манойленко, Олександр Володимирович; Кузнецова, Світлана Олександрівна
    Мета викладання навчальної дисципліни «Міжнародні стандарти фінансової звітності» є формування знань про засади побудови системи міжнародних стандартів фінансової звітності та про правила складання фінансових звітів за принципами МСФЗ. Для досягнення зазначених вище цілей і завдань велике значення має самостійна творча робота студента. Пропонований конспект лекцій містить структурований матеріал за всіма темами силабуса з дисципліни «Міжнародні стандарти фінансової звітності». Розкрито ключові питання обліку і фінансової звітності за міжнародними стандартами, враховуючі чинні вимоги нормативно-правової бази, яка регулює виконання облікових процедур на підприємствах України відповідно до вимог міжнародних стандартів. Особлива увага приділена концептуальним основам МСФЗ, складу і структурі фінансових звітів, особливостям визнання, оцінки та розкриття інформації про активи, зобов’язання, власний капітал, доходи і витрати, трансформації фінансових звітів. Теоретичний матеріал доповнено практичними прикладами, переліком питань для самоконтролю.
  • Ескіз
    Документ
    Бухгалтерський облік
    (2023) Манойленко, Олександр Володимирович; Кузнецова, Світлана Олександрівна
    В сучасних умовах якість підготовки фахівців значною мірою визначає рівень розвитку країни, її виробничий та інтелектуальний потенціал, місце на світовому ринку товарів та послуг. У зв’язку з цим, значною мірою зростають вимоги до підготовки фахівців для всіх галузей економіки України. У зв’язку з цим інтенсифікація навчального процесу, підвищення якості підготовки фахівців для обліково-контрольних підрозділів підприємств, установ, організацій вимагають від студентів уміння користуватися методикою самоосвіти, творчо мислити, чітко орієнтуватися змінах законодавства. Важливе місце в рішенні поставлених задач займає написання курсового проєкту, при виконанні якого студенти на основі нормативно-правової бази, інформаційних джерел та фінансової звітності підприємств закріплюють теоретичні знання, набувають творчих навиків роботи за фахом. Мета і завдання методичних рекомендацій для написання курсового проєкту розвивати необхідні навички та знання з теорії і практики ведення бухгалтерського обліку на підприємствах різних форм власності. Методичні рекомендацій для написання курсового проєкту передбачають виконання робіт з дисципліни «Бухгалтерський облік», причому викладення матеріалу побудоване таким чином, що у студента формуються компетенції з побудови і організації обліку на підприємстві. Виконання курсового проєкту суттєво підвищує якість підготовки, розвиває навички самостійного вирішення важливих науково-практичних завдань. Науковий рівень завдань, грамотність викладення матеріалу, правильність оформлення, вміння студента в процесі захисту обґрунтувати і довести правомірність наведених тверджень покликані розкрити рівень сформованості загальних (ключових) та професійних компетенцій, набутих студентом у процесі опанування навчального матеріалу.
  • Ескіз
    Документ
    Витрати на якість: обліково-аналітичний аспект
    (Полтавський державний аграрний університет, 2022) Іващенко, В. О.; Кувічка, А. В.; Кузнецова, Світлана Олександрівна
  • Ескіз
    Документ
    Тенденції розвитку бухгалтерських послуг
    (Полтавський державний аграрний університет, 2022) Аль-Сьюф, Я. А.; Кузнецова, Світлана Олександрівна
  • Ескіз
    Публікація
    Облік, аудит і оподаткування: бакалаврський курс. Частина 1
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Кузнецова, Світлана Олександрівна; Колєсніченко, Анастасія Сергіївна; Фальченко, Олена Олександрівна; Побережна, Наталія Миколаївна; Мелень, Олена Валентинівна; Брік, Світлана Володимирівна; Давидюк, Тетяна Вікторівна; Жадан, Тетяна Андріївна; Мардус, Наталія Юріївна; Єршова, Наталя Юріївна
    Навчальний посібник підготовлений відповідно до навчального плану студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 071 "Облік і оподаткування" денної та заочної форм навчання і спрямований на закріплення знань студентів, отриманих ними в процесі вивчення дисциплін, передбачених навчальним планом.
  • Ескіз
    Документ
    До проблеми методологічної некоректності принципу превалювання сутності над формою в сучасному бухгалтерському обліку в контексті реалій міжнародного бізнесу
    (Університет банківської справи, 2021) Семенець, А. О.; Панфілов, О. Ю.; Кузькін, Є. Є.; Кузнецова, Світлана Олександрівна; Гладій, І. О.
    Проаналізовано історичний процес і фактори, які сприяли становленню та розвиткові принципу превалювання сутності над формою у світовій і вітчизняній практиці ведення бухгалтерського обліку, його впливу на ведення бізнесу як в окремих країнах, так і в міжнародному бізнесі. Організація і ведення бухгалтерського обліку базується на сукупності принципів бухгалтерського обліку, які повинні забезпечити якісний облік фактів господарської діяльності і як наслідок перетворення цієї інформації у фінансову звітність, яка служить джерелом інформації для ухвалення управлінських рішень різними категоріями користувачів фінансової та економічної інформації, у тому числі суб’єктами міжнародного бізнесу. Одним із таких принципів виступає принцип превалювання сутності над формою. Досліджено філософську основу формулювання і застосування принципу превалювання сутності над формою. Доведено, що у формулюванні принципу превалювання сутності над формою здійснено поєднання несумісних в діалектичному плані понять. А саме сукупність внутрішніх, стійких і визначальних зв’язків, що відображають основні риси й тенденції розвитку об’єктів і процесів, у цьому разі бухгалтерського обліку і фінансової звітності в господарських операціях превалює над способом існування та вираження змісту, організації та структури бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Таке поєднання діалектично несумісних категорій може призводити до різних інтерпретацій сутності бухгалтерських записів і як наслідок змісту фінансової звітності. Розглянуто випадки застосування і використання принципу превалювання сутності над формою як у нормативних документах, так і у практиці бухгалтерського обліку. Проаналізовано основні переваги і недоліки застосування принципу превалювання сутності над формою в теорії і практиці бухгалтерського обліку під час ведення фінансово-господарської діяльності та міжнародного бізнесу. Дослідження показали, що застосування принципу превалювання сутності над формою підвищує суб’єктивізм в обліку і багато в чому визначається кваліфікацією бухгалтера, який приймає професійне судження і його морально-етичними якостями. Виявлено основні причини виникнення конфліктних ситуацій у разі застосування принципу превалювання сутності над формою та запропоновано шляхи подолання наявних протиріч, які виникають у процесі відображення фактів господарської діяльності в бухгалтерському обліку між їхніми юридичним (документальним) оформленням та економічним змістом.
  • Ескіз
    Документ
    Облікова інформація про виробничі запаси з метою прийняття рішень
    (ФОП Вишемирський В. С., 2021) Кузнецова, Світлана Олександрівна; Смиковська, Д. О.
  • Ескіз
    Документ
    Контроль якості облікової інформації в умовах діджиталізації
    (Львівський торговельно-економічний університет, 2021) Кузнецова, Світлана Олександрівна