Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Ескіз
    Документ
    Внесок учених-електротехніків у становлення та розвиток загальної теорії чотириполюсника в Україні (1950–1960 рр.)
    (Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України, 2023) Лавріненко, Ольга Валеріївна
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні основи електротехніки
    (2023) Казаковцева, Людмила Вікторівна; Костюков, Іван Олександрович; Кропачек, Ольга Юріївна; Лавріненко, Ольга Валеріївна; Литвиненко, Світлана Анатоліївна
    Послідовно наведені 20 блоків по 5 задач з відповідями для самостійного розв’язання під час підготовки до першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Теоретичні основи електротехніки». У посібнику стисло поданий необхідний теоретичний матеріал, що охоплює теми «Електричні кола постійного струму», «Електричні кола змінного струму», «Трифазні електричні кола». Для студентів електротехнічних спеціальностей.
  • Ескіз
    Документ
    Формування теоретичної електротехніки як фундаментальної наукової та навчальної дисципліни в Україні на початку ХХ ст.
    (Центр пам'яткознавства Національної Академії Наук України і Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, 2019) Лавріненко, Ольга Валеріївна
    На початку ХХ ст. в Україні відбувся первісний етап формування теоретичної електротехніки як фундаментальної наукової та навчальної дисципліни. Основними характеристиками цього етапу слід вважати формування мережі електротехнічних кафедр на базі вищих навчальних закладів політехнічної освіти та перші спроби систематизації теоретичних знань, накопичених внаслідок плідної методичної та практичної роботи вчених-електротехніків.
  • Ескіз
    Документ
    Діяльність науково-педагогічних шкіл з теоретичної електротехніки в системі вищої професійної технічної освіти України 1991–2017 рр.
    (Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України, 2019) Лавріненко, Ольга Валеріївна
    Історичний розвиток теоретичної електротехніки на сучасному етапі слід розглядати в контексті розвитку двох основних наукових рівнів: перший рівень – це діяльність академічних наукових шкіл в системі Національної Академії Наук (НАН) України, другий рівень – це діяльність науково – педагогічних шкіл в системі вищої професійної технічної освіти, які представлені фундаментальними роботами науковців спеціалізованих вищий навчальних закладів країни: НТУ "Київський політехнічний інститут", НУ "Львівська Політехніка" та НТУ "Харківський політехнічний інститут" на сучасному етапі їх наукового шляху та розвитку.
  • Ескіз
    Документ
    Багатопараметрична інформаційно-вимірювальна система діагностування тепловозної дизельної енергоустановки
    (ФОП Панов А. М., 2020) Борисенко, Анатолій Миколайович; Кубрик, Борис Іванович; Лавріненко, Ольга Валеріївна
  • Ескіз
    Документ
    Багатофункціональна квазіоптимальна по витратам палива і екологічним показникам система управління дизель-генератора
    (ФОП Панов А. М., 2020) Борисенко, Анатолій Миколайович; Кубрик, Борис Іванович; Лавріненко, Ольга Валеріївна
  • Ескіз
    Документ
    Наукова електротехнічна школа Львівського політехнічного інституту наприкінці ХІХ ст. – початку ХХ ст.
    (Center of Modern Pedagogy "Learning Without Boarders" (Canada), 2019) Лавріненко, Ольга Валеріївна
    У статті досліджено етапи формування електротехніки як науки та навчальної дисципліни у межах Національного університету "Львівська Політехніка" з моменту заснування кафедри електротехніки у 1890 р. Розкрито внесок польської наукової спільноти у розвиток різних електротехнічних напрямів, детально проаналізовано діяльність вчених та викладачів. Доведено, що завдяки їх плідній роботі були закладені підвалини наукової електротехнічної школи НУ "Львівська політехніка", що отримала свій подальший значний розвиток у другій половині ХХ ст.
  • Ескіз
    Документ
    А. Д. Нестеренко – видатний вчений у галузі приладобудування та електровимірювальної техніки
    (ФОП Панов А. М., 2020) Лавріненко, Ольга Валеріївна
    Аналіз наукової, організаційної та методичної діяльності професора А. Д. Нестеренка дає змогу вважати його одним із організаторів напряму електроприладобудування в Україні. Доробок вченого складається із понад 80 наукових праць, присвячених електричним та магнітним вимірюванням, теоретичним основам електротехніки, розробці теорії фазометрів та систем автоматичного врівноважування. Під його плідним керівництвом захистили свої наукові роботи 19 кандидатів та 4 доктори наук.
  • Ескіз
    Документ
    Характеристика джерельної бази розвитку теоретичної електротехніки в Україні
    (Центр пам'яткознавства НАН України, 2019) Лавріненко, Ольга Валеріївна
    У статті на основі залучення наукових праць з джерелознавства проведено студіювання джерельної бази з проблеми розвитку теоретичної електротехніки в Україні впродовж ХХ ст. – початку ХХІ ст. Проаналізовано джерельне підґрунтя напряму теоретичної електротехніки, з урахуванням сучасних методологічних підходів, здійснено класифікацію залучених джерел, визначено їх інформаційний потенціал, надано характеристику різних груп джерел. Зокрема, виокремлено такі групи: внутрішні документи наукових центрів електротехнічної науки та звіти з науково-дослідної роботи; монографії, підручники, навчальні посібники, матеріали науково-практичних конференцій з питань теоретичної електротехніки; періодичної видання; довідково-енциклопедичні видання; наративні джерела, зображувальні джерела.
  • Ескіз
    Документ
    Напрями розвитку теоретичної електротехніки в Україні у 60-ті рр. ХХ ст.
    (Гілея, 2020) Лавріненко, Ольга Валеріївна
    У статті аналізується розвиток теоретичної електротехніки в Україні у 60-ті роки ХХ ст. Автором проведено послідовний проблемно-хронологічний аналіз наукових джерел та архівних матеріалів з метою висвітлення розвитку галузевої науки в профільних академічних інститутах та спеціалізованих кафедрах ВТНЗ. Також розглядається питання поетапного реформування базового навчального курсу "Теоретичні основи електротехніки", у зв'язку із нагальною потребою у підготовці висококваліфікованих інженерів для різних електротехнічних напрямів зростаючого промислового комплексу УРСР.