Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Ескіз
    Публікація
    Міжнародне інноваційне підприємництвo: стартап проектування
    (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, 2024) Линник, Олена Іванівна; Перерва, Петро Григорович; Ляліна, Олександра Андріївна
    Дослідження фокусується на аналізі кращих практик у створенні та розвитку стартапів у міжнародному масштабі з особливим акцентом на інноваційність та підприємницький дух. Зокрема, розглядаються такі аспекти, як стратегії залучення інвестицій, управління ризиками, взаємодія з міжнародними партнерами та створення конкурентоздатного продукту або послуги. Ця тема важлива для розуміння та підтримки розвитку інноваційних стартапів у світовому масштабі і може слугувати основою для розробки стратегій та політик у сфері підтримки підприємництва та інновацій.
  • Ескіз
    Публікація
    Роль мікро-, малого і середнього бізнесу у становленні інноваційної моделі економіки України
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Линник, Олена Іванівна
    У статті розглянута економічна сутність понять "інновація", "інноваційна модель розвитку". Представлено результати дослідження показників інноваційного потенціалу країн у глобальному інноваційному просторі, визначено місце України у рейтингу країн за показником інноваційності економіки, виокремлено ключові фактори, що вплинули на розвиток інноваційної моделі економіки України. Відзначено деякі негативні зміни, що відбулися у динаміці Глобального інноваційного індексу України, що свідчить про сукупність важливих проблем, які в сучасних умовах економічної та політичної нестабільності залишаються невирішеними. Обґрунтовано, що в країнах з високим інноваційним потенціалом велику роль у розвитку інноваційної моделі економіки грає малий та середній бізнес. Відзначено конкурентні переваги мікро-, малого і середнього бізнесу, порівняно з великим, у здатності швидко реагувати на запити споживачів, більш динамічно та оперативно розвиватися, орієнтуючись на інновації. При цьому досліджено, що діяльність і розвиток малого бізнесу більш вразливі до впливу непередбачуваних ринкових загроз, ніж суб'єктів великого та середнього. Визначено, що, незважаючи на їхню вразливість, до повномасштабної російсько-української війни мікро-, малі та середні підприємства були в Україні найбільшими роботодавцями. Наголошено, що, навіть у надзвичайно важкий воєнний час, у ВВП країни велику частку складають саме підприємства мікро-, малого та середнього бізнесу. Надано інформацію про деякі урядові заходи з підтримки підприємництва у воєнний час, зроблено наголос, що цих дій недостатньо, і сектор малого і середнього бізнесу потребує більш ефективної фінансової підтримки. Проведений аналіз інноваційної діяльності українських підприємств за 10 років дозволив визначити негативні тенденції та надати інформацію про пріоритетні напрями інноваційного розвитку країни у наступні післявоєнні роки, зробити висновок про необхідність створення стимулів для молодих науковців та інноваторів працювати у рідній державі, бо вони б стали в нагоді в період післявоєнної реконструкції країни.
  • Ескіз
    Публікація
    Підвищення ефективності фінішної механічної обробки
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Фесенко, Анатолій Володимирович; Євсюкова, Фатима Магометбіївна; Сліпченко, Сергій Євгенович; Линник, Олена Іванівна
    Розглянуті питання фінішних операцій механічної обробки і забезпечення обґрунтованого вибору оптимальних варіантів з урахуванням розподілу між зніманням матеріалу інструментом і тертям зв'язки при контакті. При цьому треба забезпечити якомога більший виступ вершин зернин над рівнем зв'язки круга, а також своєчасного видалення з робочої поверхні круга затуплених зернин. Пропонується застосування інструментів з підвищеними фізико-механічними можливостями для обробки з відшаруванням поверхового шару заготовки. Суть процесу полягає в тому, що він концентрує все видалення матеріалу на вузькій контактній довжині, при цьому забезпечується максимальна швидкість з найменшою питомою енергією шліфування. При шліфуванні відшаруванням у зоні видалення припуску знімання на порядок вище, ніж при звичайному шліфуванні. Внесок енергії тертя та орання стає малою частиною загальної питомої енергії шліфування. Тепло, що виділяється під час шліфування, зменшується, умови його розсіювання в процесі точкового шліфування покращуються. Зазначені дослідження дозволяють усвідомити фізичну сутність процесу, визначити режими обробки, а також шляхи оптимізації технологічних параметрів точкового шліфування.
  • Ескіз
    Публікація
    Проблема гармонізації бухгалтерського обліку за П(С)БО та МСФЗ
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Линник, Олена Іванівна; Калюжна, Карина Юріївна
    Розвиток глобалізації у світі створює економічні передумови для розробки і впровадження загальноприйнятих вимог до ведення бухгалтерського обліку та підготовки фінансової звітності на основі міжнародних стандартів фінансової звітності.
  • Ескіз
    Публікація
    Сучасне устаткування та ефективний менеджмент – запорука якісної роботи закладів готельного та ресторанного господарства
    (Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, 2018) Смоловик, Раїса Федорівна; Линник, Олена Іванівна; Артеменко, Наталія Вікторівна
    У статті досліджена проблематика ефективного функціонування та розвитку суб'єктів готельно-ресторанного бізнесу. Зроблений аналіз сучасних тенденцій розвитку підприємств галузі. Розглянуті питання оснащення та експлуатації закладів готельно-ресторанного господарства сучасним технологічним устаткуванням. Визначено основні напрямки вдосконалення методів адаптивного управління в умовах підприємницької діяльності у сфері послуг. Зазначено, що умовою ефективного функціонування закладів готельного та ресторанного господарства є така форма підприємництва, яка легко пристосовується до ринкових змін, конкуренції, появи нових товарів і послуг, які задовольняють потреби сучасного споживача.
  • Ескіз
    Публікація
    Деякі аспекти складання звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід) за П(С)БО та МСФЗ
    (Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, 2018) Калюжна, Карина Юріївна; Линник, Олена Іванівна
    У статті вивчено питання важливості трансформації інформації відповідно до МСФЗ. Проведено порівняння методів формування Звіту про фінансові результати згідно П(С)БО та МСФЗ. Проведено аналіз обліку доходів та витрат за П(С)БО та МСФО. Досліджено основні положення нового МСФЗ 15 "Виручка за договорами з клієнтами". Розглянуто структуру Звіту про фінансові результати. Запропоновано подальше вивчення питання практичного застосування МСФЗ (IFRS) 15 в національній і міжнародній практиці.
  • Ескіз
    Публікація
    Збалансована система обліку та адміністрування податків як основний чинник легкості ведення бізнесу в країнах світу
    (Миколаївський національний університет ім. В. О. Сухомлинського, 2018) Линник, Олена Іванівна
    Збалансована система оподаткування повинна стимулювати господарську і підприємницьку ініціативу, бути простою і зрозумілою для всіх громадян держави, забезпечувати ефективність процесу стягнення податків. Оцінка податкової системи держави може бути зроблена на основі декількох міжнародних рейтингів. У статті наведена характеристика найбільш впливових рейтингів, що проводить Світовий банк і аудиторська компанія PwC. Досліджується місце України у рейтингах Doing Business 2018 та Paying Taxes 2018. Стверджується, що за рейтингом легкості сплати податків позиція України за рік покращилася майже вдвічі – на 41 відсотковий пункт. Вказуються фактори, які призвели до зазначеного результату і можливі заходи, які можуть поліпшити його в наступному році.
  • Ескіз
    Публікація
    Актуальні питання організації обліку та документування операцій із заробітної плати
    (Мукачівський державний університет, 2017) Линник, Олена Іванівна; Сайганова, Аліна Дмітріївна
    Стаття присвячена актуальним питанням організації обліку та документування операцій з заробітної плати згідно законодавчих та нормативно-правових актів України. Визначено терміни, розглянуто етапи організації обліку операцій з заробітної плати на підприємстві. Запропоновано заходи щодо вдосконалення організації обліку заробітної плати з метою ефективного функціонування діяльності підприємства.
  • Ескіз
    Публікація
    Доходи та витрати готельного підприємства: приведення обліку до міжнародних стандартів і стандартів Європейського Союзу
    (Миколаївський національний університет ім. В. О. Сухомлинського, 2017) Линник, Олена Іванівна
    У рамках імплементації угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом бухгалтерський облік на українських підприємствах готельного господарства буде приведено до стандартів Європейського союзу. Відповідно до сучасних вимог щодо реорганізації та гармонізації облікового процесу існує потреба у пошуку нових підходів до формування та обліку доходів та витрат від реалізації готельних послуг. У статті наведена класифікація доходів та витрат готельного підприємства, зазначені особливості їх обліку з урахуванням вимог оновленого законодавства. Результати дослідження підтверджують, що впровадження положень Директиви № 2013/34/ЄС та зміненого закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підвищить рівень прозорості та порівнянності показників фінансової звітності вітчизняних готельних підприємств. Ці зміни сприятимуть покращенню туристичного бізнесу в Україні.
  • Ескіз
    Публікація
    Роль мотивації в системі обліку оплати праці в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2017) Сайганова, Аліна Дмитрівна; Линник, Олена Іванівна