Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до самостійної роботи студентів за темою "Операторний метод при розрахунках перехідних процесів в лінійних електричних колах"
    (2022) Кубрик, Борис Іванович; Литвиненко, Світлана Анатоліївна
    У цих методичних вказівках наведені основні теоретичні положення операторного методу, ряд прикладів його використання для розрахунку перехідних процесів в колах постійного та гармонійного струму, а також при впливах вхідних імпульсних сигналів, та варіанти завдань для самостійного виконання. Матеріали цих методичних вказівок допоможуть студентам у засвоєнні теорії та набутті практичних навичок використання операторного методу для аналізу перехідних процесів в електричних колах.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічної роботи за темою "Розрахунок перехідних процесів в лінійних електричних колах"
    (Друкарня Мадрид, 2021) Резинкіна, Марина Михайлівна; Кубрик, Борис Іванович; Гетьман, Андрій Володимирович; Литвиненко, Світлана Анатоліївна
    Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічної роботи за темою: "Розрахунок перехідних процесів в лінійних електричних колах" містять основні теоретичні положення, приклади розрахунків та варіанти індивідуальних завдань. Ця розрахунково-графічна робота є базовою для одержання студентами практичних навичок використання теоретичних знань при розрахунках перехідних процесів в лінійних електричних колах. Потреба у вивченні та розрахунках перехідних процесів зумовлена тим, що дає змогу передчасно виявити можливі різні збільшення напруги та струму, які можуть призвести до небажаних наслідків, а також деформації за формою та амплітудою сигналів під час їх проходження через імпульсні електронні та радіотехнічні пристрої. Методичні вказівки призначені для студентів електротехнічного та комп’ютерно-інформаційного профілю.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічної роботи № 4 за темою "Частотні спектри сигналів"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Резинкіна, Марина Михайлівна; Гетьман, Андрій Володимирович; Кубрик, Борис Іванович; Литвиненко, Світлана Анатоліївна
    Частотний метод широко застосовується для аналізу процесів в імпульсній техніці, в пристроях передачі, обробки та перетворення інформації. Суть цього методу полягає в наступному. Сигнал x(t), що впливає на коло, має бути представлений сукупністю гармонійних впливів. Сигнал на виході кола y(t) за принципом накладання визначається як сума гармонійних реакцій, викликаних кожною з гармонійних складових вхідного сигналу окремо. Сукупність усіх елементарних гармонійних сигналів, які в сумі укладають складний сигнал, називають частотним спектром (вхідним або вихідним) сигналу. Значення гармонійних складових вихідного сигналу легко визначаються, якщо відомий спектр вхідного сигналу та частотні характеристики кола. Спектр одиночного сигналу є суцільним та для його визначення застосовується інтегральне перетворення Фур'є. Спектр періодичного сигналу є дискретним та для його визначення використовують ряд Фур'є. Теоретичне та практичне оволодіння цим методом підвищить професійну компетенцію студентів та дозволить їм більш успішно опановувати подальший матеріал спецкурсів по обраній спеціальності.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до самостійної роботи за темою "Частотні характеристики лінійних електричних кіл"
    (Видавничий центр НТУ "ХПІ", 2020) Резинкіна, Марина Михайлівна; Гетьман, Андрій Володимирович; Кубрик, Борис Іванович; Литвиненко, Світлана Анатоліївна
    Частотні характеристики входять невід'ємною частиною до частотного методу аналізу процесів в електричних колах, який широко використовується для розрахунків гармонійних спектрів сигналів та проходження сигналів через електричні кола. У зв'язку з цим студентам необхідно не тільки досконало засвоїти методику отримання частотних характеристик, а також твердо знати особливості і характеристики типових ланок, що розглянуті в цій роботі.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки для підготовки до практичних занять за темою "Частотні характеристики лінійних електричних кіл"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Борисенко, Анатолій Миколайович; Кубрик, Борис Іванович; Литвиненко, Світлана Анатоліївна
    Мета роботи – ознайомити студентів спеціальностей 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології", 171 "Електроніка", 152 "Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка", 123 "Комп'ютерна інженерія" з теоретичними питаннями і типовими завданнями з розділу "Частотні характеристики лінійних електричних кіл".