Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки для проведення лабораторних занять з курсу "Комп'ютерні мережі". Частина 2
    (ТОВ "Видавництво "Підручник НТУ "ХПІ", 2015) Подустов, Михайло Олексійович; Лисаченко, Ігор Григорович; Лобойко, Вячеслав Олексійович; Шутинський, Олексій Григорович
    Ці методичні вказівки розроблені для проведення лабораторного практикуму зі студентами денної та заочної форм навчання за напрямом «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» з дисципліни «Комп’ютерні мережі». Видання є продовженням першої частини методичних вказівок до лабораторного практикуму, в якому вивчались основи побудови та використання послідовних інтерфейсів. Методичні вказівки містять необхідні теоретичні відомості для ознайомлення зі стандартами на інтерфейс Ethernet, який є апаратною основою побудови комп’ютеризованих систем управління технологічними процесами. Під час виконання лабораторного практикуму студенти вивчають основи використання протоколу TCP/IP в мережі Ethernet. Також у лабораторному практикумі розглянуті протокол HTTP та основні принципи реалізації WEB-технологій в контролерах, які все частіше використовують для дистанційного моніторингу і диспетчеризації автономних технологічних об’єктів. Виконання лабораторного практикуму дозволяє студентам більш ефективно засвоїти в подальшому теорію і практику застосування промислових мереж та програмних засобів доступу до даних в ПЛК. Як апаратне забезпечення в лабораторному практикумі використані програмовані логічні контролери (ПЛК) виробництва компанії «ВО ОВЕН» (Україна) та FESTO (Німеччина), а також мережне обладнання для створення локальної мережі. Програмне забезпечення для виконання лабораторного практикуму потрібно для розроблення прикладного програмного забезпечення. Це середовище CoDeSys V2.3 для програмування контролерів ПЛК150 ОВЕН і SoftPLC PLCWinNT та середовище FST 4.10 – для програмування контролерів FC34 FESTO.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки для проведення лабораторних занять з курсу "Комп'ютерні мережі". Частина 1
    (ТОВ "Видавництво "Підручник НТУ "ХПІ", 2015) Подустов, Михайло Олексійович; Лисаченко, Ігор Григорович; Лобойко, Вячеслав Олексійович; Шутинський, Олексій Григорович
    Ці методичні вказівки розроблені для проведення лабораторного практикуму зі студентами денної та заочної форм навчання за напрямом «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» з дисципліни «Комп’ютерні мережі». Методичні вказівки вміщують необхідні теоретичні відомості для ознайомлення зі стандартами на послідовні інтерфейси RS 232 та RS-485, які є апаратною основою побудови комп’ютеризованих систем управління технологічними процесами. Також у лабораторному практикумі розглянуто основні принципи використання AT-команд для управління модемами (GSM-модемами), які все частіше використовують для дистанційного управління автономними технологічними об’єктами. Виконання лабораторного практикуму дозволяє студентам більш ефективно засвоїти в подальшому теорію та практику застосування промислових мереж. Як апаратне забезпечення в лабораторному практикумі використані звичайні персональні комп’ютери (ПК), програмовані логічні контролери (ПЛК) виробництва компанії «ВО ОВЕН» (Україна) 100-ї серії, GSM-модеми TC-35 UART/RS-232 виробництва компанії Siemens AG (Німеччина) та обладнання для з’єднання пристроїв: кабелі та конвертери інтерфейсів. Програмне забезпечення для виконання лабораторного практикуму потрібно для прослуховування СОМ-портів ПК та для створення проектів з управляючими програмами. Це відповідно утиліта HyperTerminal, яка входить до складу операційних систем Windows від Microsoft Corp., прикладна програма COM Port Toolkit для прослуховування інтерфейсів ПК та середовище CoDeSys V2.3 для програмування ПЛК.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання індивідуального домашнього завдання з курсу "Мережі автоматизованих систем управління" (промислові мережі)
    (ТОВ "Видавництво "Підручник НТУ "ХПІ", 2014) Лисаченко, Ігор Григорович; Подустов, Михайло Олексійович; Шутинський, Олексій Григорович; Лобойко, Вячеслав Олексійович
    Основним завданням є створення розподіленої системи управління (РСУ) процесом ректифікації на основі використання промислових мереж. У завданні ІДЗ наведена функціональна схема автоматизації ректифікаційної колони. Під час виконання ІДЗ студент повинен на основі аналізу отриманого завдання (схеми автоматизації технологічного процесу ректифікації та запропонованих пристроїв і засобів автоматизації) розробити алгоритм управління колоною, структуру РСУ та ППЗ для ПЛК. Розроблена РСУ повинна складатись із засобів управління (ПЛК, регулятори, модулі тощо) та засобів HMI (панель оператора – ПО), які з’єднані за допомогою промислової мережі (наприклад, послідовним інтерфейсом).
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання індивідуального домашнього завдання з курсу "Програмне забезпечення АСУ та КІСУ" (IEC-програмування ПЛК та розроблення SCADA-систем)
    (ТОВ "Видавництво "Підручник НТУ "ХПІ", 2014) Лисаченко, Ігор Григорович; Подустов, Михайло Олексійович; Бабіченко, Анатолій Костянтинович; Шутинський, Олексій Григорович; Лобойко, Вячеслав Олексійович
    Основним завданням є розроблення прикладного програмного забезпе-чення (ППЗ) для комп’ютерно-інтегрованої системи управління (КІСУ) техно-логічним процесом ректифікації. В завданні ІДЗ наведена схема автоматизації ректифікаційної колони. Під час виконання ІДЗ студент повинен на основі ана-лізу отриманого завдання (схеми автоматизації технологічного процесу ректи-фікації та запропонованих засобів автоматизації) розробити алгоритм управлін-ня колоною, структуру системи управління та ППЗ.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання індивідуального домашнього завдання з курсу "Програмне забезпечення мікропроцесорних систем"
    (2014) Лисаченко, Ігор Григорович; Подустов, Михайло Олексійович; Шутинський, Олексій Григорович; Лобойко, Вячеслав Олексійович
    Метою виконання індивідуального домашнього завдання (ІДЗ) є зміцнення та поглиблення знань та вмінь, що отримані студентами під час проведення лекційних та лабораторних занять. Основним завданням є розроблення прикладного програмного забезпечення (ППЗ) для системи управління на базі мікропроцесорних промислових контролерів вільного програмування (ПЛК). Для розроблення ППЗ необхідно використати комплекс програмування контролерів CoDeSys V2.3 [1, 2] (скорочення від Controllers Development System), який розроблений компанією 3S – Smart Software Solutions GmbH (Німеччина). Вказане середовище повністю відповідає вимогам стандарту IEC61131-3 та використовується для створення ППЗ для систем управління на базі мікропроцесорних промислових контролерів вільного програмування ПЛК100/150/154 виробництва компанії "ОВЕН" (Російська Федерація). Опис основних принципів роботи з контролерами та середовищем їхнього програмування наведено в роботах, а технічну підтримку та додаткову інформацію можна одержати за електронною адресою в Internet.
  • Ескіз
    Документ
    Програмування промислових контролерів VIPA в середовищі WinPLC V5
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Подустов, Михайло Олексійович; Бабіченко, Анатолій Костянтинович; Лисаченко, Ігор Григорович; Шутинський, Олексій Григорович; Лобойко, Вячеслав Олексійович; Дзевочко, Олександр Михайлович; Пугановський, Олег Валентинович
    У посібнику надано стислу характеристику та порядок застосування промислових контролерів VIPA та їхнього середовища програмування WinPLC V5. Описано порядок розроблення прикладного програмного забезпечення для систем управління технологічними процесами. Наведені приклади та практичні рекомендації щодо застосування апаратних та програмних засобів VIPA. Призначено для студентів спеціальності "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології" усіх форм навчання. Посібник також буде корисний для спеціалістів, котрі працюють у галузі промислової автоматизації.