Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до практичного заняття № 2 "Методика розрахунку параметрів вибуху BLEVE"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Макаренко, Вікторія Василівна; Мовмига, Наталія Євгенівна; Максименко, Олена Аркадіївна
    Мета роботи: ознайомити студентів з методикою розрахунку параметрів вибуху BLEVE.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи "Дослідження роботи дефлектора ЦАГІ" з дисципліни "Основи професійної безпеки та здоров'я людини"
    (Арт-Принт, 2021) Березуцький, Вячеслав Володимирович; Максименко, Олена Аркадіївна
    Методичні вказівки доповнюють теоретичне навчання студентів денної форми навчання усіх спеціальностей відповідно до програми курсу "Основи професійної безпеки та здоров’я людини" з метою надання практичних навичок у дослідженні роботи дефлектора ЦАГІ, який використовують для забезпечення нормальних метеорологічних умов праці та чистоти повітря робочої зони. Методичні вказівки "Дослідженні роботи дефлектора ЦАГІ" містять опис роботи дефлекторної установки, методики визначення концентрації домішок у повітрі робочого приміщення, визначення швидкості руху повітря у дефлекторі та аналіз відповідності експериментального дефлектора розрахунковим вимогам. За допомогою методичних вказівок студенти засвоюють методики дослідження ефективності роботи дефлектора ЦАГІ, експериментально визначають параметри установки, проводять перевірку відповідності продуктивності дефлектора для приміщення навчальної лабораторії. У методичних вказівках наведено визначення залежності поперечного перерізу дефлектора від швидкості вітрового напору. Методичні вказівки містять опис етапів проведення роботи, а також запитання для самоконтролю знань студентів.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи "Дослідження парникового ефекту" з дисципліни "Екологія"
    (Арт-Принт, 2021) Березуцький, Вячеслав Володимирович; Максименко, Олена Аркадіївна
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання лабораторної работи "Визначення фізичних показників якості води"
    (Моделіст, 2021) Березуцький, Вячеслав Володимирович; Панчева, Ганна Михайлівна; Максименко, Олена Аркадіївна
    Екологія, за умови її інтенсивного практичного застосування в усіх галузях господарства, стала інтегральною наукою, яка має безпосередній зв’язок з природничими і спеціальними дисциплінами. Як відомо, найбільш глибоке усвідомлення знань відбувається у процесі безпосередньої практичної діяльності. Отже, виконання лабораторної роботи "Визначення фізичних показників якості води" надасть змогу поглибити теоретичні знання з дисципліни, набуті в процесі вивчення теоретичного матеріалу. Методичні вказівки доповнюють теоретичне навчання студентів відповідно до програми курсу "Основи екології" у рамках вивчення теми "Природні та антропогенні фактори впливу на біосферу" з метою надання практичних навичок у визначенні фізичних показників якості води для захисту гідросфери. Методичні вказівки "Визначення фізичних показників якості води" містять опис методик для визначення температури води, вмісту завислих речовин, прозорості, каламутності, кольоровості води, порядок визначення кольоровості в циліндрах Генера, порядок визначення кольоровості на колориметрі. Наведено визначення запаху води, смаку води, органолептичні показники води відповідно до ДСанПіН 2.2.4-171-10. Методичні вказівки містять запитання для самоконтролю знань студентів і правила безпеки під час проведення лабораторної роботи.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до лабораторної роботи "Визначення токсичності води"
    (ФОП Панов А. М., 2020) Васьковець, Людмила Антонівна; Березуцький, Вячеслав Володимирович; Максименко, Олена Аркадіївна
    Зростання маштабів господарської діяльності збільшує антропогенний вплив на довкілля та викликає негативні зрушення у природному середовищі. Вода водних об’єктів при цьому зазнає найбільш суттєвих змін хімічного складу та якості. Основними причинами її забруднення є скиди у водні об’єкти неочищених та недостатньо очищених виробничих та побутових стічних вод, поверхневих вод із забудованих територій і сільгоспугідь, а також ерозія ґрунтів на водозабірній площі. За результатами узагальнення даних державного обліку водокористування частка забруднених у загальній кількості скинутих вод у водні об’єкти в середньому по Україні досягає 20,3 %. Найбільший їх відсоток спостерігається у Північному – 30 % і Центральному – 27,4 % регіонах. Водні об’єкти України забруднені переважно сполуками азоту та фосфору, нафтопродуктами, важкими металами, фенолами, сульфатами, поверхневоактивними речовинами. Так, у 2014 р. разом із стічними водами у поверхневі води було скинуто 1629 тис. т водорозчинних солей, 437,6 тис. т сульфатів, 451,4 тис. т хлоридів, 11,2 тис. т. нітритів, 46,5 тис. т нітратів, 6,3 тис. т. азоту амонійного. Забруднюючі речовини, які надходять у водні об’єкти, і в невеликих кількостях викликають порушення нормальної життєдіяльності організмів, належать до токсичних. Внаслідок чого водне середовище набуває токсичних властивостей і спричиняє захворювання або загибель водних організмів. Це приводять до деградації водних екосистем, створюється загроза для здоров’я людей. Для визначення токсичних властивостей води широко використовуються методи, що ґрунтуються на реєстрації реакції живих організмів на присутність у воді небезпечних сполук. Найбільш поширеним серед них є метод біотестування на дафниях. Мета роботи – набути практичного досвіду визначення токсичності води методом біотестування на дафніях.