Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 26
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до практичного заняття № 4 "Розрахунок соціально-економічних втрат підприємства від аварії на потенційно небезпечному хімічному виробництві"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Макаренко, Вікторія Василівна; Мовмига, Наталія Євгенівна
    Мета роботи: ознайомлення студентів з методикою розрахунків соціально-економічних втрат, пов'язаних з ліквідацією й локалізацією аварії на потенційно небезпечних хімічних виробництвах.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до практичного заняття № 1 "Розрахунок надлишкового тиску вибуху газопароповітряної суміші на об’єктах підвищеної небезпеки"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Макаренко, Вікторія Василівна; Мовмига, Наталія Євгенівна
    Мета роботи : ознайомити студентів з методиками розрахунків надлишкового тиску вибуху газопароповітряної суміші на об’єктах підвищеної небезпеки.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до практичного заняття № 3 "Розрахунок можливого збитку від аварії при руйнуванні колони поділу вінілхлориду й дихлоретана"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Макаренко, Вікторія Василівна; Мовмига, Наталія Євгенівна
    Мета роботи: ознайомлення студентів з методикою розрахунків прямих втрат та витрат, пов'язаних з ліквідацією й локалізацією аварії на небезпечних виробничих об'єктів.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до практичного заняття № 2 "Методика розрахунку параметрів вибуху BLEVE"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Макаренко, Вікторія Василівна; Мовмига, Наталія Євгенівна; Максименко, Олена Аркадіївна
    Мета роботи: ознайомити студентів з методикою розрахунку параметрів вибуху BLEVE.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання контрольного завдання "Формування культури безпеки праці на виробничому підприємстві"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Мовмига, Наталія Євгенівна
    На сучасному етапі значно зріс не тільки інтерес до місця людини у трудовій діяльності, а й у великому різноманітті форм прояви її соціальної та психологічної активності, у якій людина одночасно реалізує себе як суб'єкт управління, так і об'єкт під управлінням. Праця окремого індивіда також стає джерелом самосвідомості та професійної поведінки в особистих та колективних питаннях безпеки. Роль людини розвивається та становиться більш інтегрованою у системі управління виробництвом. Враховуючи це, все більше звертається увага на особистісний аспект підготовки фахівця, у якого необхідно сформувати культуру безпеки, вміння оцінити середовище перебування щодо особистої безпеки, безпеки колективу, суспільства та здатність до вирішення професійних завдань, пов'язаних із забезпеченням збереження життя та здоров'я персоналу об'єктів господарювання, умовах небезпечних та надзвичайних ситуацій. Необхідно, щоб безпека стала пріоритетною метою та внутрішньою потребою окремої людини, колективу та суспільства загалом. Методичні вказівки «Формування культури безпеки праці на виробничому підприємстві» доповнюють теоретичне навчання для студентів денної та заочної форм навчання за спеціальністю 263 Цивільна безпека, освітньо-професійна програма - Охорона праці з метою набуття практичних навичок для визначення та опрацювання інструментів практичної реалізації відповідного завдання. За результатами самостійної роботи студенти розробляють Програму рекомендацій з формування культури безпеки праці на виробничому підприємстві та визначають основні компетенції фахівця з охорони праці за умови впровадження культури безпеки праці на виробничому підприємстві. Методичні вказівки містять відомості про сучасні тенденції працеохоронного менеджменту на підприємстві, місце культури безпеки праці в системі працеохоронного менеджменту, культуру безпеки праці, цілі, завдання, змістовні складові, форми і методи її формування, методи оцінки та стретігії розвитку. В методичних вказівках представлено критерії вимог та алгоритм-зміст побудування майбутньої програми Формування культури безпеки праці на виробничому підприємстві. За допомогою методичних вказівок студенти засвоюють основні відомості до сучасних вимог з організації культури безпеки на виробничому підприємстві, набувають досвіду інтегрованих знань і дослідницького пошуку розв'язання проблемного питання, набувають досвіду колективного прийняття рішень, розподілу відповідальності за кінцевий результат роботи.
  • Ескіз
    Документ
    Педагогічний аспект професійної підготовки фахівців з безпеки трудової діяльності
    (Полтавська академія неперервної освіти імені М. В.Остроградського, 2023) Демідова, Юлія Євгенівна; Мовмига, Наталія Євгенівна
    Розглянуто основні напрями розвитку ключових компетенцій сучасних фахівців з безпеки праці. Особливо важливого значення набуває формування знань у сфері розвитку компетенцій із професійної безпеки. Для вдосконалення професійного розвитку необхідно розширювати межі знань і вмінь орієнтовно на результат навчання з позицій удосконалення професійних компетенцій. Поняття професійної компетентності виражає єдність його теоретичної та практичної готовності у цілісній структурі особистості й характеризує його професіоналізм. Проблема формування професійних компетенцій останніми роками набуває великого значення. Це пов’язано з інтенсифікацією професійної діяльності, необхідністю вирішення професійних завдань в умовах невизначеності, ризику, появою та розвитком нових технологій.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання практичної роботи "Засоби пожежогасіння, протипожежного устаткування та інвентарю, порядок їх використання під час пожежі"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Ященко (Міхеєнко), Лариса Олександрівна; Мовмига, Наталія Євгенівна
    Методичні вказівки доповнюють теоретичне навчання студентів денної та заочної форм навчання усіх спеціальностей відповідно до програми курсу "Пожежна безпека виробництв" з метою надання знань первинних засобів пожежогасіння та вмінні їх практичного використання для запобігання пожеж, надзвичайних ситуацій на виробництві, для своєчасного забезпечення об'єктів, споруд, устаткування, транспортних засобів первинними засобами пожежогасіння. Методичні вказівки "Засоби пожежогасіння, протипожежного устаткування та інвентарю, порядок їх використання під час пожежі" містять відомості про первинні засоби пожежогасіння, їх призначення, місцезнаходження;. дані щодо вимог використання пожежної техніки, у тому числі пожежного обладнання, інвентарю та інструменту. За допомогою методичних вказівок студенти засвоюють основні відомості до сучасних засобів пожежогасіння, порядок їх використання в різних умовах, ознайомлюються з призначенням та принцип дії цих засобів в залежності від виду горючих речовин та рідин. Методичні вказівки містять опис етапів проведення протипожежних заходів з використанням вогнегасників з різним способом витискання вогнегасної речовини, а також контрольні запитання для самоконтролю знань студентів.
  • Ескіз
    Документ
    Ресурсне забезпечення безпеки праці на сучасних підприємствах
    (Primedia eLaunch, 2022) Мовмига, Наталія Євгенівна; Демідова, Юлія Євгенівна; Максименко, Олена Аркадіївна
    Пошук нових підходів до управління безпекою праці та її реформування обумовлений змінами в економіці та соціальній сфері. Державна політика в галузі умов та охорони праці ще не повною мірою забезпечує системний, комплексний підхід до всього спектру розв'язуваних завдань у цій галузі та впровадження інноваційних елементів економічної ефективності управління. У той же час використання принципу системності в управлінні безпекою на підприємствах передбачає всебічний аналіз функціонування системи управління охороною праці, розгляд можливих альтернатив прийнятих рішень, координацію зусиль на пріоритетних напрямках, оцінку можливих запобіжних дій у кожному елементі та компоненті системи. Огляд численних досліджень з розвитку підприємств показує, що в даний час ролі людського фактора надається велике значення на всіх рівнях виробничого процесу, незалежно від сфери діяльності та галузі. Сформовано наукові школи та напрямки з поглибленого дослідження ролі людського фактора, розробляються та вдосконалюються методики культури безпеки на підприємстві, впроваджуються програми щодо зміни поведінки.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання практичної роботи "Забезпечення пожежної безпеки на підприємствах"
    (2023) Мовмига, Наталія Євгенівна; Ященко, Лариса Олександрівна
    Методичні вказівки містять вимоги з організації пожежної безпеки на підприємствах, план проведення етапів протипожежних заходів з використанням вогнегасників різних типів, а також контрольні запитання для самоконтролю знань студентів.
  • Ескіз
    Документ
    Формування культури безпеки діяльності при викладанні безпекових дисциплін
    (ФОП Жукова Ірина Віталіївна, 2023) Демідова, Юлія Євгенівна; Мовмига, Наталія Євгенівна
    Сьогодні особливої актуальності набуває формування у майбутніх фахівців не тільки розуміння ролі безпеки праці та необхідності її забезпечення, але й важливості виховання та прищеплення стійких навичок безпечних прийомів праці, тобто формування культури професійної безпеки. Необхідно формувати у майбутніх фахівців розуміння особистості людини, її забезпечення, але й важливості виховання та прищеплення стійких навичок безпечних прийомів праці, тобто формування культури безпеки діяльності є: професійна комплексна підготовка з питань безпеки діяльності; володіння принципами, методами та засобами забезпечення безпеки в професії та вміння знаходити обґрунтовані оптимальні рішення організаційного, управлінського та технічного характеру для кожного конкретного випадку, розуміючи сутність запропонованих рішень та їх можливих наслідків. Формування таким чином системи знань дозволить визначити зв'язки між окремими спеціальними дисциплінами та дисциплінами з безпеки діяльності В роботі наведено дані щодо напрацювань з формування культури професійної безпеки зарубіжних та вітчизняних авторів, розглянуто підходи щодо формування культури безпеки праці при викладанні безпекових дисциплін в процесі набуття професійних знань. Розглянуто використання STEM-підходу у формуванні культури безпеки професійної діяльності майбутніх фахівців в процесі професійної підготовки. Найважливішою метою освітнього процесу у сфері безпеки є формування у майбутніх фахівців мислення, заснованого на глибокому усвідомленні принципу – безумовності пріоритетів безпеки під час вирішення будь-яких професійних та особистісних завдань. Отже, виникає необхідність у формуванні особливого виду культури, що враховує специфіку діяльності людини в умовах досягнення меж зростання безпечного перетворення довкілля, культури безпеки діяльності.