Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Еволюція і тенденції регіональної інноваційної кластерної стратегії
    (ГО "Львівська економічна фундація", 2021) Міщенко, Володимир Акимович; Авершин, С. В.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток державно-приватного партнерства в регіональних кластерах
    (The scientific heritage, 2021) Міщенко, Володимир Акимович; Авершин, С. В.
    В статті розглянуто актуальність і значення державно-приватного партнерства. Описані форми його формування й реалізації. Висвітлені проблеми розвитку змішаного партнерства. Представлені основні напрями взаємодії влади та бізнес-формувань на регіональному рівні. Віддзеркалені особливості й проблеми кластерного регіонального державно-приватного партнерства. Описано значення технологічних платформ в розвитку кластерів і регіонів. Приведено приклад функціонування інноваційного кластеру «Мехатроніка» та його можливі напрямки майбутнього розвитку.
  • Ескіз
    Документ
    Стратегічні напрями розвитку регіонального інноваційного промислового кластеру
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Міщенко, Володимир Акимович; Фадєєв, В. А.
    Обґрунтована доцільність застосування кластерної стратегії для відродження національного виробництва в цілому й, зокрема, промислового. Розглянуто різні підходи в наукових публікаціях щодо поняття кластеру та представлено авторське актуалізоване визначення інноваційного регіонального промислового кластеру. Визначені особливості інституційного середовища та можливості державного впливу на розвиток міжгалузевої кооперації в умовах застосування кластерної політики. Зазначено, що в умовах кластерізації економіки ці процеси в країні повинні бути частиною стратегії регіонального розвитку. В сучасній світовій економіці кластери стали однією з найбільш ефективних форм інтеграції виробничого, наукового, навчального, фінансового та інтелектуального капіталу, що забезпечує формування та ефективний розвиток конкурентних переваг регіонів. Визначені функції й напрямки діяльності інституту регіональної кластерної політики та перспективи розвитку кластеризації на період до 2027 року.