Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Трудові ресурси та їх роль в інноваційному розвитку сучасного підприємства
    (Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, 2017) Побережна, Наталія Миколаївна; Пантелєєв, Михайло Сергійович; Гаркуша, Вікторія Олександрівна
    У статті визначено загальні тенденції використання трудових ресурсів як складової інноваційного розвитку сукупності машинобудівних підприємств Харківського регіону. Запропоновано оцінку якості людського капіталу підприємства проводити з врахуванням показників: освітнього рівня персоналу; чисельності працівників, які мають науковий ступінь; кількості працівників які навчено новим професіям та таким, що підвищили кваліфікацію; кількості винахідників та раціоналізаторів; витрат на професійне навчання.
  • Ескіз
    Документ
    Освітня міграція. Економічні та соціальні аспекти
    (Херсонський державний університет, 2014) Пантелєєв, Михайло Сергійович; Побережна, Наталія Миколаївна
    У статті проведено аналіз кількісних та структурних змін у чисельності студентів денної та заочної форм навчання у ВНЗ України з країн Азійського регіону. Розраховано економічний ефект від навчання іноземних студентів з країн Азійського регіону за 2012/13 та 2013/14 навчальні роки. Визначено структуру сумарного ефекту від експорту освітніх послуг.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка потенціалу інноваційного розвитку підприємства: практичний аспект
    (НТУ "ХПІ", 2015) Пантелєєв, Михайло Сергійович; Побережна, Наталія Миколаївна; Ярошенко, Антон Олександрович
    Проведено оцінку потенціалу інноваційного розвитку (ПІР) 18 машинобудівних підприємств Харківського регіону. Запропоновано етапи оцінки ПІР та визначено систему часткових показників для її проведення. Інтегральну оцінку кожної складової ПІР, а саме – інноваційного, ринкового і виробничо-збутового потенціалів запропоновано проводити з використанням методу адитивної згортки, а комплексну оцінку ПІР – з використанням мультиплікативної згортки. Встановлено, що поточний стан ПІР підприємств істотно відрізняється. Обґрунтовано доцільність використання отриманих результатів оцінки ПІР як підґрунтя моніторингу ПІР та розробки ефективних інноваційних стратегій.
  • Ескіз
    Документ
    Напрямки удосконалення систем оплати праці персоналу підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2015) Побережна, Наталія Миколаївна; Пантелєєв, Михайло Сергійович; Чижик, А. Г.
    Виявлено тенденції та загальні підходи до оплати праці персоналу вітчизняних підприємств на сучасному етапі розвитку економіки. Встановлено, що результати і продуктивність стають основними факторами для прийняття рішення щодо збільшення заробітної плати. Розглянуто причини, що зменшують ефективність впровадження нових підходів до оплати праці. Наведено основні складові управління системою оплати праці, їх характеристика та напрями вдосконалення оплати праці персоналу підприємства.