Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми інтеграційних процесів між Україною та ЄС
    (ТОВ "Міжнародний бізнес центр", 2024) Посохов, Ігор Михайлович; Овчаренко, Андрій Іванович; Гусарова, Дар'я Михайлівна
    Устатті розглянуто проблеми інтеграційних процесів між Україною та ЄС. Синтезовано результати експертних опитувань стосовно впливу Угоди про асоціацію. Виокремлено основні проблеми в реалізації секторів Угоди про асоціацію: корупція та тіньова економіка, недостатній захист прав інтелектуальної власності, порушення у сфері державних закупівель, відсутність реальних та діючих заходів з підвищення енергоефективності, відсутність реальних шляхів стимулювання екологічно безпечних виробництв.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи економічної інтеграції України в рамках угоди про асоціацію з ЄС
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Посохов, Ігор Михайлович; Овчаренко, Андрій Іванович; Гусарова, Дар'я Михайлівна
    В статті досліджуються перспективи економічної інтеграції в рвмках угоди про асоціацію з ЄС. Зазначено,що у сучасних дослідженнях з інтеграції України до ЄС частіше всього розглядаються проблеми українського виміру європейської та євроатлантичної інтеграції, набуття Україною статусу кандидата в члени ЄС в умовах війни в Україні, державної євроінтеграційної політики України: теорія, методологія, механізми, реінженірингу у міжнародному бізнесі.Запропоновано основні перспективи подальшої економічної інтеграції України до ЄС: посилити відповідальність за корупційні схеми в економіці та в сфері прав інтелектуальної власності; впровадити Стратегію податкової політики, яка має врахувати всі секторальні аспекти Угоди про асоціацію з ЄС; посилити контроль за державними закупівлями; застосовувати реальні інструменти стимулювання енергоефективності та інноваційного розвитку (податковий кредит або податкова знижка), екологічно безпечного виробництва (ліміти викидів, коригуючі коефіцієнти тощо), встановити неоподатковуваний мінімум доходів громадян та застосувати реальний контроль за особами, які отримують податкові пільги. Обгрунтовано, що рівень інноваційної активності має стимулюватися в першу чергу податковими пільгами. Показано, що в зарубіжних країнах в першу чергу акцент робиться на фінансуванні приватними компаніями інноваційних досліджень, що дозволяє їм отримувати інноваційний продукт, який потім може продаватися як в середині країни, так і за її межами. В Україні здебільшого держава не зацікавлена в таких процесах і не створює певні преференції особам, що розробляють інноваційний продукт. Запропоновано запровадити інноваційний податковий кредит, який дозволить суб’єктам інноваційної діяльності зменшити податкове навантаження з податку на прибуток підприємств або відстрочити його сплату. Завдяки такому підходу Україна може отримувати інноваційні продукти, які будуть користуватися попитом на світовому ринку.
  • Ескіз
    Документ
    Макроекономічні проблеми інтеграції України до ЄС
    (ТОВ "Міжнародний бізнес центр", 2024) Посохов, Ігор Михайлович; Лукіна, Світлана Юріївна
    Розглянуто основні макроекономічні проблеми інтеграції України до ЄС. Окреслено основні проблеми української економіки, які перешкоджають інтеграції України до ЄС. Проаналізовано динаміку зовнішньоторговельного обороту України з країнами ЄС. Визначено, що внаслідок військової агресії в Україні відбулося cуттєве зменшення обсягів міжнародної торгівлі з країнами СНД та збільшення товарообороту між Україною та країнами ЄС. Визначено ключові переваги економічного розвитку України у статусі кандидата на членство в ЄС, які власне позитивно впливатимуть на покращення макроекономічних показників України. Зазначено основні торгові бар'єри України з ЄСта надано пропозиціїз їх лімітування.
  • Ескіз
    Документ
    Ризики міжнародного бізнесу
    (Полтавський державний аграрний університет, 2024) Лепський, Роман Сергійович; Посохов, Ігор Михайлович; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що нестабільність уряду, зміни в законодавстві та політиці можуть негативно вплинути на діяльність підприємства у зарубіжних ринкових умовах. Валютні коливання, інфляція, зміни в економічних умовах та фінансові кризи можуть становити загрозу для міжнародного бізнесу. Різниця в культурних інтерпретаціях, мовні бар'єри, соціальні конфлікти можуть ускладнити співпрацю з партнерами та реалізацію продукції на міжнародних ринках. Швидкий технологічний прогрес може створювати конкурентні переваги, але також може вимагати великих вкладень у постійне оновлення технічних засобів.
  • Ескіз
    Публікація
    Міжнародні економічні відносини: бакалаврський курс. Частина 2, том 1
    (ФОП Іванченко І. С., 2019) Посохов, Ігор Михайлович; Жадан, Юлія Володимирівна; Перерва, Петро Григорович; Ткачова, Надія Петрівна; Дюжев, Віктор Геннадійович; Чепіжко, Олена Володимирівна; Падалка, П. А.; Савченко, Ольга Ігорівна; Носирєв, Олександр Олександрович; Федоренко, Ірина Анатоліївна; Синіговець, Ольга Миколаївна; Новік, Ірина Олексіївна; Чмельова, Ольга Сергіївна; Сокол, Катерина Михайлівна; Гарник, Людмила Петрівна
    Навчальний посібник досліджує науково-методичні та практичні питання удосконалення наукового забезпечення глобальних трансформаційних процесів в економіці та у галузі міжнародних економічних відносин. Представлені результати досліджень стану, тенденцій розвитку та сучасних проблем інтеграційних процесів, нових методів діяльності в умовах глобальної трансформації народного господарства та формування міждержавних ринкових утворень, розроблені відповідні рекомендації. Призначена для наукових робітників, викладачів, аспірантів, студентів спеціальності 292 "Міжнародні економічні відносини" та студентів інших економічних спеціальностей Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", а також для спеціалістів, які займаються дослідженнями проблем міжнародних економічних відносин та працюють у різних галузях економіки.
  • Ескіз
    Документ
    Програма навчальної дисципліни підготовки бакалавра "Вступ до спеціальності "Міжнародні економічні відносини"
    (НТУ "ХПІ", 2017) Посохов, Ігор Михайлович
    Програма вивчення навчальної дисципліни "Вступ до спеціальності "Міжнародні економічні відносини" складена відповідно до освітньої програми підготовки бакалаврів кафедри організації виробництва та управління персоналом зі спеціальності 292 "Міжнародні економічні відносини". Предметом навчального курсу дисципліни є система економічних зв'язків господарюючих суб'єктів різних країн на основі міжнародного поділу праці та механізм реалізації цих зв'язків в процесі інтернаціоналізації та глобалізації.
  • Ескіз
    Документ
    Програма навчальної дисципліни підготовки бакалавра "Міжнародні економічні відносини"
    (НТУ "ХПІ", 2016) Посохов, Ігор Михайлович
    Програма вивчення навчальної дисципліни "Міжнародні економічні відносини" складена відповідно до освітньої програми підготовки бакалаврів кафедри організації виробництва та управління персоналом зі спеціальності 292 "Міжнародні економічні відносини". Предметом навчального курсу дисципліни є система економічних зв'язків господарюючих суб'єктів різних країн на основі міжнародного поділу праці та механізм реалізації цих зв'язків в процесі інтернаціоналізації та глобалізації.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні тенденції міжнародних економічних відносин. Економічна інтеграція України у світове господарство
    (НТУ "ХПІ", 2016) Посохов, Ігор Михайлович; Перерва, Петро Григорович; Матросов, Олександр Дмитрович; Дюжев, Віктор Геннадійович; Матросова, Вікторія Олександрівна
    Монографія досліджує науково-методичні та практичні питання удосконалення наукового забезпечення глобальних трансформаційних процесів в економіці та у галузі міжнародних економічних відносин. Представлені результати досліджень стану, тенденцій розвитку та сучасних проблем інтеграційних процесів, нових методів діяльності в умовах глобальної трансформації народного господарства та формування міждержавних ринкових утворень, розроблені відповідні рекомендації. Призначена для наукових робітників, викладачів, аспірантів, а також для спеціалістів, які займаються дослідженнями проблем міжнародних економічних відносин та працюють у різних галузях економіки.