Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Вивчення фармакологічної активності крему на основі кори верби білої на моделі контактного дерматиту
    (Національний фармацевтичний університет, 2021) Підгайна, В. В.; Малоштан, Людмила Миколаївна; Шаталова, О. М.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження токсикологчних властивостей екстракту з кори верби білої на моделі фібробластів шкіри
    (Національний фармацевтичний університет, 2021) Підгайна, В. В.; Малоштан, Людмила Миколаївна; Шаталова, О. М.
  • Ескіз
    Документ
    Вивчення ранозагоювальних властивостей цинку
    (Національний фармацевтичний університет, 2022) Малоштан, Людмила Миколаївна; Підгайна, В. В.
  • Ескіз
    Документ
    Експериментальне обґрунтування складу діючих речовин крему для лікування алергічних дерматитів
    (Національний фармацевтичний університет, 2023) Підгайна, В. В.; Малоштан, Людмила Миколаївна; Кухтенко, О. С.
    Мета роботи. Експериментальне вивчення протизапальної активності діючих речовин крему «Пірисалікс» для лікування алергічних дерматитів. Матеріали і методи. Дослідження виконано на безпородних статевозрілих щурах (самцях та самках) масою 150–180 г та розподілених на 5 груп по 6 щурів у кожній. Дію досліджуваних препаратів вивчали в умовах лікувально-профілактичного режиму. Запалення викликали субплантарним уведенням 1 % розчину карагеніну та 2 % розчином зимозану в задню праву лапу щурів. Оскільки крем – це засіб для зовнішнього застосування, потрібно було вивчити його можливу токсичну дію при одноразовому нашкірному нанесенні. Результати та обговорення. Експериментально доведено, що серед діючих речовини, які входять до складу крему «Пірисалікс», найвиразнішу протизапальну активність проявив екстракт кори верби білої на моделі карегенінового запалення у щурів на 4 годину експерименту. Цинк, який входить до складу крему, також зменшував набряк у щурів впродовж 3–4 годин, але показники не відрізнялися достовірно від контрольної патології. На моделі зимозанового запалення активну дію виявили дві діючі речовини: екстракт кори верби білої ЕКВБ та цинк. Отримані результати свідчать, що крем «Пірисалікс» впливає на пригнічення медіаторів запалення – лейкотрієнів, що спостерігаються на тлі алергічних реакцій. Встановлено, що досліджуваний крем «Пірисалікс» належить до IV класу токсичності – малотоксичні речовини. Висновок. На підставі даних протизапальної активності обґрунтовано доцільність складу екстракту кори верби білої та цинку як діючих речовин крему «Пірисалікс» для лікування дерматитів алергічної етіології.
  • Ескіз
    Документ
    Фармакологічна активність крему з екстракту кори верби білої та цинку за умови алергічного контактного дерматиту
    (Державне підприємство "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України", 2022) Малоштан, Людмила Миколаївна; Підгайна, В. В.
    Алергічний дерматит є найчастішим захворюванням шкіри, що проявляється класичними факторами у відповідь на зовнішнє середовище. Вирішення проблеми глобальної поширеності та інтенсивного зростання частоти алергічного дерматиту потребує вдосконалення лікарського забезпечення населення України препаратами для ефективного лікування алергічних захворювань шкіри. За даними літератури, широкий спектр біологічної дії мають препарати на основі кори верби білої, які виявляють протизапальну, антиалергічну, протисвербіжну, аналгетичну активність та мають позитивний вплив на імунну систему і є перспективними для лікування та профілактики алергічного дерматиту. Цинк приймає участь у метаболізмі і стабілізації клітинних мембран, входить до складу основних ферментів, які приймають участь в антиоксидантних біохімічних реакціях. Мікроелемент має регенеруючу дію, забезпечує передачу нервових імпульсів, сприяє синтезу кортизола. Метою роботи було вивчити вплив крему на основі екстракту кори верби білої та Zn на антигеннеспецифічну ланку імунного захисту тварин з експериментальним алергічним дерматитом. Дослідження було виконано на мурчаках. Моделювання алергічного контактного дерматиту здійснювали за допомогою 2,4-динітрохлорбензолу (ДНХБ). Для оцінки активності факторів неспецифічного імунітету визначали фагоцитарну активність гранулоцитарних нейтрофілів у суспензії лейкоцитів. Важливе значення має визначення стану антигеннеспецифічних факторів імунного захисту, які беруть безпосередню участь у всіх дозах імунної відповіді. Одержані дані щодо підвищення показників ФІ та Фч у тварин на фоні експериментального дерматиту свідчать про наявність природного іммуного захисту, спрямованого на знешкодження алергену та його подальше видалення з організму. В порівнянні з референс-препаратами було виявлено виразну антигенспецифічну дію, яка перевищує дію Псорікапу та дорівнює дії Фладексу. На моделі алергічного контактного дерматиту у мурчаків досліджуваний крем виявив виражену імунотропну активність відносно зниження фагоцитарної активності клітин.
  • Ескіз
    Документ
    Фотопротекторна дія крему "Саліцинк" на моделі фотодинамічного запалення у щурів
    (Національний фармацевтичний університет, 2020) Малоштан, Людмила Миколаївна; Підгайна, В. В.; Гладух, Євген Володимирович; Тараненко, Ю. С.; Шаталова, О. М.
    Ультрафіолетове (УФ) опромінення, якому піддається майже все населення планети, є етіопатогенетичним чинником багатьох захворювань, зокрема фотодерматитів, сонячних опіків, фотостаріння, канцерогенезу, фотоалергії. Зменшити негативний вплив сонячного опромінення на організм допомагає застосування фотопротекторних лікарських та косметичних засобів, активні фармацевтичні інгредієнти (АФІ) яких поглинають або відбивають УФ-промені. Тому доцільним є пошук і вивчення нових фотозахисних засобів, здатних не лише поглинати чи відбивати УФ-промені певної ділянки спектра, але й здатних захищати від випромінювання широкого діапазону. Мета дослідження. Вивчення фотопротекторної активності (ФПА) нового крему на основі композиції кори верби білої (Salix alba L.) та цинку перитіонату, умовно названого «Саліцинк», на моделі гострого фотодинамічного запалення шкіри у щурів. В якості препарату порівняння було обрано крем «Псорікап». Матеріали та методи. Фотопротекторну активність крему «Саліцинк» досліджували на моделі фотодинамічної травми, викликаної УФ-опроміненням у щурів. Результати. В результаті дослідження було встановлено, що фотодинамічне запалення шкіри розвивалося поступово. На фоні лікування кремом «Саліцинк» спостерігалося значне зниження інтенсивності фотодинамічного запалення шкіри тварин, як характеризувалося зменшенням набряку і гіперемії, а також зменшенням товщини шкірної складки в порівнянні з групою КП. Висновки. Отримані результати дослідження свідчaть, що крем «Саліцинк» на моделі фотодинамічного УФ-індукованого ураження шкіри проявив виразні протизапальні властивості. Його використання дозволило знизити інтенсивність гострого фотодинамічного запалення та прискорення одужання експериментальних тварин. Отримані результати обґрунтовують доцільність подальшого вивчення крему «Саліцинк» у якості фотопротекторного засобу при контактному алергічному дерматиті.