Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання практичної роботи "Розрахунок і вибір обладнання інженерних систем транспортування рідин"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Цейтлін, Мусій Абрамович; Райко, Валентина Федорівна; Шестопалов, Олексій Валерійович
    Методичні вказівки для практичних робіт по курсу "Проектування природоохоронних комплексів з використанням САПР" включають теоретичну частину, де розглянуті конструкція і основні принципи роботи лопатевих насосів, завдання для розрахункових робіт, методику і довідкові матеріали для виконання розрахунків. У методичних вказівках розглянуто 3 типи завдань: розрахунок втрат напору в трубопроводі, вибір насоса, побудова характеристик насоса і трубопроводу. До кожного завдання є декілька варіантів вихідних даних. Студент вибирає варіант, номер якого співпадає з його номером у списку групи. Схеми трубопроводів приведені в додатках Л (для завдань А і Б) і М (для завдань В і Г).
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання практичної роботи "Технічне обслуговування та ремонт водопровідних мереж" з курсу "Устаткування і проектування інженерних систем по забезпеченню професійної і промислової безпеки"
    (2023) Райко, Валентина Федорівна; Семенов, Євгеній Олександрович; Ільїнська, Ольга Ігорівна
    Сучасні промислові підприємства, будинки, торгові центри, офіси заповнені різними інженерними системами, що забезпечують створення необхідного рівня комфортності. Життя цивілізованої людини немислиме без системи гарячого та холодного водопостачання, каналізації, електрики, а в останні роки вентиляції та кондиціювання. Істотним фактором в останні роки є відповідність інженерних мереж прийнятим екологічним нормам та правилам. Але серед систем життєзабезпечення людини особливу роль відіграють водопостачання і каналізація. Зокрема, для забезпечення безпеки питного водопостачання робота водопровідної системи має бути налагоджена так, щоб запобігати появі факторів ризику для здоров'я населення. Методичні вказівки призначені для ознайомлення студентів з загальними положеннями системи планово-попереджувальних ремонтів, задачами технічного обслуговування та ремонту водопровідних мереж, основними видами робіт з поточного й капітального ремонтів водогінних мереж.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання практичної роботи "Безпечна експлуатація посудин під тиском на підприємствах та організаціях" з курсу "Устаткування і проектування інженерних систем по забезпеченню професійної і промислової безпеки"
    (2022) Райко, Валентина Федорівна; Ільїнська, Ольга Ігорівна; Семенов, Євгеній Олександрович
    Методичні вказівки призначено для виконання практичної роботи з курсу «Устаткування і проектування інженерних систем по забезпеченню професійної і промислової безпеки», що вивчається на першому курсі другого (магістерського) рівня підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 263 «Цивільна безпека», освітня програма «Охорона праці».
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з курсу "Правові основи працеохоронної політики та охорони праці"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Семенов, Євгеній Олександрович; Райко, Валентина Федорівна
    Методичні вказівки розраховані на студентів спеціальності 263 "Цивільна безпека", спеціалізація 263-1 "Охорона праці", які вивчають курс "Правові основи працеохоронної політики та охорони праці". Методичні вказівки також розраховані на те, що під час самостійної роботи студент глибше та краще вивчає лекційний матеріал. Наведені у методичних вказівках питання для самостійного вивчення знаходяться строго у межах тем лекційного матеріалу доповнюють його.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з курсу "Числові методи аналізу з охорони праці"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Семенов, Євгеній Олександрович; Райко, Валентина Федорівна
    "Числові методи аналізу з охорони праці" – дисципліна, яка вивчає різні методи аналізу виробничого травматизму. Використання числових методів дозволяє розробити профілактичні заходи.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з курсу "Соціально-економічні основи з охорони праці"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Райко, Валентина Федорівна; Семенов, Євгеній Олександрович
    Метою навчальної дисципліни "Соціально-економічні основи охорони праці" є формування знань щодо здатності вирішення проблем і завдань з соціально-економічних питань поліпшення умов праці, підвищення її безпеки, зниження виробничого травматизму і захворюваності. Набуття практичних вмінь і навичок по соціальній та економічній оцінці заходів та засобів охорони праці з урахуванням умов господарювання у ринковій економіці.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з курсу "Експертиза з охорони праці"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Райко, Валентина Федорівна; Семенов, Євгеній Олександрович
    Метою навчальної дисципліни "Експертиза з охорони праці" є формування знань щодо здатності вирішення проблем і завдань по забезпеченню безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки і експлуатації обладнання підвищеної небезпеки. Набуття практичних вмінь і навичок із оцінювання відповідності машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва вимогам чинних нормативних документів з охорони праці.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з курсу "Безпечна експлуатація інженерних систем і споруд"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Райко, Валентина Федорівна; Семенов, Євгеній Олександрович
    Метою навчальної дисципліни "Безпечна експлуатація інженерних систем і споруд" є формування знань щодо здатності вирішення проблем і завдань по забезпеченню основних принципів проектування, розрахунку та безпечної експлуатації окремих елементів інженерних систем і споруд та їх взаємодію в комплексі, набуття практичних вмінь по встановленню правильність вибору інженерних систем і споруд залежно від специфіки небезпечних факторів об’єкту та відповідності цього вибору вимогам чинних нормативних документів з охорони праці для розроблення рекомендацій щодо забезпечення його безпечної експлуатації.