Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Теплоємнiсть твердих розчинiв Bi₁₋ₓSbₓ при високих температурах
    (Львівський національний університет ім. Івана Франка, 2013) Дорошенко, Ганна Миколаївна; Могіліна, Д. О.; Рогачова, Олена Іванівна
    Для полiкристалiчних твердих розчинiв вiсмут-сурма (0-2.0 ат.% Sb) отримано залежностi теплоємностi вiд температури в iнтервалi 300-520 К. Виявлено рiзке збiльшення теплоємностi в областi концентрацiй 1.25-1.5 ат.% Sb, яке пов'язується з критичними явищами, що супроводжують перехiд перколяцiйного типу вiд розбавлених до концентрованих твердих розчинiв.
  • Ескіз
    Документ
    Електроннi властивостi твердих розчинiв PbTe–PbSe
    (Львівський національний університет ім. Івана Франка, 2012) Мартинова, Катерина Вікторівна; Водоріз, Ольга Станіславівна; Рогачова, Олена Іванівна
    Одержано залежностi електропровiдностi та рухливостi носiїв заряду твердих розчинiв PbTe–PbSe вiд складу в iнтервалi концентрацiй 0-3 мол.% PbSe. Дослiдження електропровiдностi проводилося методом Ван дер Пау на пресованих вiдпалених зразках за кiмнатної температури. Встановлено, що залежностi мають немонотонний характер в iнтервалi 0.5-1.2 мол.% PbSe, який припустимо пов'язується iз критичними явищами, що супроводжують фазовий перехiд вiд розбавлених до концентрованих твердих розчинiв. Проведена оцiнка радiуса деформацiйної сфери.
  • Ескіз
    Документ
    Механічні властивості твердих розчинів PbTe–PbSe
    (Львівський національний університет ім. Івана Франка, 2008) Водоріз, Ольга Станіславівна; Рогачова, Олена Іванівна
    Одержано залежність мікротвердості твердих розчинів на основі телуриду свинцю у напівпровідниковій системі PbTe–PbSe від складу в інтервалі концентрацій 0-3 мол.% PbSe. Дослідження проведено за кімнатної температури на полікристалічних зразках після трьох типів термообробки. Виявлено концентраційні аномалії в інтервалі 0,5–1,2% PbSe і з'ясовано, що підвищення температури відпалу не змінює загального характеру залежності. Наявність концентраційних аномалій пов'язують з критичними явищами, що супроводжують перехід від розчинених до концентрованих твердих розчинів.