Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Методи прогнозної оцінки сприятливості геологічного середовища будівництву об'єктів підземної урбаністики
    (ФОП Петров В. В., 2018) Гайко, Геннадій Іванович; Матвійчук, Іван Олександрович; Білецький, Володимир Стефанович; Салуга, Пьотр
    Стисло окреслено перспективи освоєння підземного простору мегаполісів. Проаналізовано природничо-технічну систему "геоурбаністика – геологічне середовище". Представлено методику типізації геологічного середовища і градацію його сприятливості освоєнню підземного простору. Наведено результати типізації та для ділянки в Шевченківському районі Києва. Візуалізовано тематичні карти для окремих факторів впливу. Розкрито особливості методу морфологічного аналізу для оцінки ризиків розвитку підземної урбаністики, показані його можливості для прогнозної оцінки сприятливості ділянок для геобудівництва. Представлена морфологічна таблиця загальної характеристики та ризиків освоєння підземного простору. Надано аналіз визначених груп факторів. Означено методичні аспекти застосування методу Монте-Карло в геомеханіці. Доведена можливість доповнення поширеного в проектуванні інженерних об’єктів методу скінчених елементів та різних програмних комплексів його реалізації програмним інструментарієм методу Монте-Карло, зокрема в оцінці змінності властивостей геологічного середовища.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток нафтовидобутку в Східних Карпатах: хронологія, значення, досягнення
    (Український культурологічний центр, 2017) Білецький, Володимир Стефанович; Гайко, Геннадій Іванович; Салуга, Пьотр
    У статті описано історичний процес заснування й розвитку перших промислових центрів видобутку нафти в Східних Карпатах. Показано, що видобування нафти в Європі розпочинається вже в пізньому середньовіччі (XV-XVII ст.) на базі родовищ Східних і Південних Карпат. Першим кроком, який сформував масштабні потреби нафти, був винахід гасу й гасової світильної лампи для освітлення помешкань і вулиць, що помітно змінило на краще побут людей. Уперше технологія дистиляції та хімічного очищення сирої нафти була розроблена 1853 р. у Львові хіміками-фармацевтами Йоганном Зегом та Ігнатієм Лукасевичем. Численні нафтові родовища на території сучасної України, Польщі та Румунії в центрі Європи мали найкоротший шлях до європейських споживачів, формували нові потреби застосування нафтопродуктів і були своєрідним полігоном для впровадження нових технологічних ідей і наукових розробок.