Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 18
  • Ескіз
    Документ
    Екологічна безпека пакування харчових продуктів
    (ДВНЗ "ДонНТУ", 2024) Гадаєва, Юлія Сергіївна; Пилипенко, Руслан Геннадійович; Самойленко, Наталія Миколаївна
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до практичних занять та самостійної роботи з дисципліни "Екологічно сталий розвиток міст"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Самойленко, Наталія Миколаївна; Тихомирова, Тетяна Сергіївна
    Методичні вказівки з дисципліни «Екологічно сталий розвиток міст» є частиною методично-інструктивного забезпечення програми підготовки здобувачів вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня за спеціальності 101 «Екологія». Основною метою практичних робіт є систематизація, поглиблення, розширення теоретичних знань аспірантів та розвиток їх практичної індивідуальної творчої ініціативи щодо нагальних питань професійної підготовки у сфері екології та сталого розвитку міст. Методичні вказівки визначають порядок виконання практичних робіт та пропонують завдання для виконання самостійної роботи, що включають питання аналітичного та творчого характеру.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи та проблеми використання біопластику
    (European Scientific Platform, 2024) Гадаєва, Юлія Сергіївна; Самойленко, Наталія Миколаївна
  • Ескіз
    Документ
    Визначення екологічного ризику в управлінні відходами фотоелектричних панелей
    (European Scientific Platform, 2024) Катенін, Вадим Дмитрович; Самойленко, Наталія Миколаївна
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до практичних робіт з дисциплін "Технології нешкодження та утилізації компонентів газових викидів" та "Техніка та технології захисту атмосфери"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Шестопалов, Олексій Валерійович; Новожилова, Тетяна Борисівна; Самойленко, Наталія Миколаївна; Сакун, Антоніна Олегівна
    Методичні вказівки до виконання практичних робіт з курсів «Технології знешкодження та утилізації компонентів газових викидів» та «Техніка та технології захисту атмосфери" розроблені для студентів спеціальності 101 «Екологія» денної та заочної форм навчання. Кожна практична робота містить мету, загальні теоретичні положення щодо теми, за якою виконуються розрахунки, методику та приклад розрахунку, а також варіанти завдань. Загальна мета практичних робіт – набуття студентами самостійних навичок при проведенні розрахунків, закріплення теоретичного матеріалу, наданого в лекціях за даним курсом.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до самостійної роботи студентів з дисципліни "Організація та управління в природоохоронній діяльності"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Самойленко, Наталія Миколаївна; Філенко, Олеся Миколаївна
    Методичні рекомендації розроблені з метою розширення і закріплення знань та навичок студентів при виконанні самостійної роботи з курсу «Організація та управління в природоохоронній діяльності». Самостійна робота студентів (СРС) спрямована на формування професійної компетенції майбутнього спеціаліста щодо здатності до використання основних принципів та складових екологічного управління; обґрунтування необхідності та розробки заходів зі збереження довкілля, участі в управлінні природоохоронними діями та/або екологічними проєктами. Самостійна робота виконується студентами у позааудиторний час по завданню викладача або з власної ініціативи. Такий вид роботи здобувачів вищої освіти розвиває їх здібність до самоосвіти, творчої праці, організації навчання, вміння обробляти інформацію та ін.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання індивідуального завдання з курсу "Організація та управління в природоохоронній діяльності"
    (2022) Самойленко, Наталія Миколаївна; Філенко, Олеся Миколаївна; Баранова, Антоніна Олегівна
    Однією з умов забезпечення якісної охорони довкілля є ефективна організація та управління в природоохоронній діяльності, що здійснюється на різних рівнях і передбачає гармонійне поєднання потреб суспільства та екологічно безпечного використання природного середовища. Екологічне управління забезпечується реалізацією комплексних заходів з ефективного та раціонального використання природних ресурсів, попередження забруднення елементів довкілля, збереження та відновлення екосистем і ін. З урахуванням цього організація та управління в природоохоронній діяльності здійснюється за відповідними напрямками і об′єктами, що забезпечує досягнення головних та спеціальних цілей охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів. Метою підготовки реферату є формування і поглиблення у студентів знань з основних тем, що стосуються організації та управління в природоохоронній діяльності, вміння аналізувати літературні джерела, робити узагальнення та самостійні висновки.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка та обґрунтування природоохоронних заходів підприємства
    (2023) Самойленко, Наталія Миколаївна; Новожилова, Тетяна Борисівна; Баранова, Антоніна Олегівна
    Викладено основні теоретичні аспекти щодо проведення природоохоронних заходів на підприємстві з метою підвищення екологічної та техногенної безпеки його діяльності. Надано методичні вказівки до виконання розрахункової роботи та практичних завдань з питання обґрунтування природоохоронних заходів. На прикладі підприємства з виробництва цукру обґрунтовано і запропоновано природоохоронні заходи, які при розробці планів з охорони навколишнього середовища можуть бути рекомендовані як пріоритетні. Для студентів спеціальності 101 «Екологія», може бути корисним для студентів спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища» денної і заочної форм навчання.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання до виконання курсового проєкту з курсу "Технології знешкодження та утилізації компонентів газових викидів"
    (2022) Самойленко, Наталія Миколаївна; Новожилова, Тетяна Борисівна; Шестопалов, Олексій Валерійович; Баранова, Антоніна Олегівна; Гетта, Оксана Сергіївна
    Забруднення атмосферного повітря виробничою та господарчою діяльністю людини відзначається актуальністю, різноманітністю за своїм характером та складністю проблем. В атмосферне повітря надходить велика кількість забруднюючих речовин, що мають певний рівень шкідливого впливу на людину та компоненти довкілля, а також створюють найбільші ризики негативної дії у порівнянні з забрудненням інших елементів навколишнього середовища. Серед поширених забруднюючих речовин, що є загрозою для здоров’я людини, виділяються зважені часточки діаметром до 2,5 мкм, сажа (атомарний вуглець), понад тонкі зважені частки діаметром <=1мкм, діоксид азоту, ангідрид сірчистий, а також вуглеводні, альдегіди, важкі метали, сірководень та ін. Особливу увагу привертає надходження в атмосферу оксиду вуглецю та метану, що негативно впливають на клімат. У даному курсовому проєкті ставиться комплексне фахове завдання, метою якого є закріплення і поглиблення теоретичних знань та практичних навичок самостійного вирішення інженерних екологічних задач щодо технологій знешкодження та утилізації шкідливих компонентів газових викидів. Для досягнення цілей проєкта проводиться аналіз джерел інформації, розглядається формування забруднених викидів у виробничому процесі підприємства та виконуються екологічні розрахунки, які є основним чинником для обґрунтування необхідності проведення природоохоронного заходу. Передбачається розробка системи очищення викиду з видаленням шкідливих домішок та їх подальшою утилізацією.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості поводження з фармацевтичними відходами зі скла, що підлягають утилізації
    (Interdruk, Warszawa, Poland, 2021) Самойленко, Наталія Миколаївна; Баранова, Антоніна Олегівна
    Обґрунтовано об'єктивну необхідність та доцільність використання фармацевтичних відходів зі скла як ресурсоцінної сировини. Розглянуто особливості поводження з утилізуємими відходами при різних видах операцій. Визначено проблему створення ефективної системи поводження з відходами в Україні.