Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Методичні рекомендації до практичних занять з дисципліни "Українська мова"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Субота, Лариса Андріївна
    Методичні рекомендації призначені для англомовних іноземних студентів 2 курсу, які вивчають українську мову як іноземну та володіють базовими знаннями з цієї мови. Методичні рекомендації складені відповідно до Робочої програми з української мови для іноземних студентів 2 курсу (англійська мова навчання). Методичні рекомендації містять коментарі; практичні завдання до кожної граматичної теми; уміння і навички, якими повинен опанувати іноземний студент у період навчання; індивідуальні завдання для студентів, список рекомендованої літератури. До кожного заняття підібрано тематичні навчальні тексти та діалоги з комунікативними завданнями із проєктуванням мовленнєвого матеріалу на особистість студента, розроблено комплекс лексичних та граматичних вправ. Метою методичних рекомендацій є корекція та вдосконалення лінгвістичних, комунікативних та культурознавчих компетенцій іноземних студентів, які здобувають освіту англійською мовою, у різних видах мовленнєвої діяльності: читанні, аудіюванні, говорінні та письмі. Методичні рекомендації містять граматичний коментар, комплекс лексико-граматичних вправ з корекції мовного матеріалу, що представляє певні труднощі для іноземного студента. Усі заняття містять комплекс розгорнутих лексичних і граматичних вправ. Методичні рекомендації спрямовані на розвиток комунікативних навичок іноземних студентів, відтворення і продукування власних висловлювань (монологи та діалоги) як в усній, так і в письмовій формі, вдосконалення навичок читання, збагачення словникового запасу. Методичні рекомендації розраховані на англомовних іноземних студентів другого курсу, які вивчають українську мову як іноземну та мають базові знання мови.
  • Ескіз
    Документ
    Інтерактивні методи навчання української мови як іноземної у закладах вищої освіти
    (Видавничий дім "Гельветика", 2021) Субота, Лариса Андріївна
    У статті проаналізовано сутність методу навчання на основі осмислення традиційного й інноваційного педагогічного досвіду. Висвітлено актуальні питання впровадження активних методів навчання, серед яких провідну роль відіграють ігрові інтерактивні методи навчання як найбільш ефективні методи викладання української мови іноземним студентам у закладах вищої освіти. Метою даної публікації є уточнення сутності методів навчання в системі суміжних лінгводидактичних понять, визначення результативності інтерактивних методів навчання. Зазначено, що ігрові інтерактивні методи сприяють формуванню та розвитку комунікативної компетентності й особистісного потенціалу іноземних студентів, посідають провідне місце у сучасній методиці викладання української мови як іноземної. Уточнено, що інтерактивні методи навчання, на відміну від традиційних, передбачають активну взаємодію і залучення до співробітництва в освітньому процесі всіх його учасників, при цьому перевага надається тим методам навчання, які стимулюють і мотивують навчальну діяльність. До загальних принципів навчання, які покладено в основу інтерактивного методу, віднесено формування позитивної мотивації та забезпечення активності студентів шляхом створення проблемної ситуації; підвищення інтересу і мотивації студентів до навчально-професійної діяльності. У процесі аналізу інтерактивних методів навчання визначено, що для вибору найбільш ефективного методу варто враховувати особливості розвитку пізнавальної та мовленнєвої діяльності, а також особистісні характеристики викладача та студентів. З’ясовано, що у навчанні української мови як іноземної інтерактивні методи сприяють встановленню психологічного контакту, формують уміння працювати в команді, прислухатися до думки кожного, забезпечують згуртованість групи, розвивають комунікативні й розумові здібності, позитивно впливають на якість освітнього процесу з метою поліпшення навчальних досягнень іноземних студентів.
  • Ескіз
    Документ
    Психолінгвістичні чинники формування читацької компетентності іноземних студентів на основі автентичних матеріалів
    (Громадська наукова організація "Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління", 2022) Субота, Лариса Андріївна
    У дослідженні розглянуто проблему формування читацької компетентності іноземних студентів у процесі навчання української мови; виділено основні компоненти читацької компетентності, визначено методи навчання, спрямовані на формування в іноземних студентів читацьких умінь; розроблено модель читацької компетентності й експериментальним шляхом перевірено у процесі навчання рівень сформованості читацької компетентності іноземних студентів фармацевтичних спеціальностей.