Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Повзучість панелей надзвукових літальних апаратів при періодичній дії тиску повітряного потоку
    (НТУ "ХПІ", 2018) Бреславський, Дмитро Васильович; Татарінова, Оксана Андріївна; Коритко, Юлія Миколаївна
    Розглянуто незворотне деформування при аеродинамічному нагріванні та періодичній дії тиску повітряного потоку панелі надзвукового літального апарату. Надано математичну постановку задачі повзучості тонких оболонок обертання, що навантажені нормальним тиском, який має постійну та складову, що періодично змінюється. Використано рівняння стану, що отримуються шляхом застосування асимптотичного розкладання невідомих з подальшим осередненням на періоді змінювання напружень. Наведено приклад чисельного розв'язання задачі деформування нагрітої циліндричної панелі, яка піддана періодичній дії навантаження від поривів повітряного потоку. З застосуванням програмного комплексу для розрахунків повзучості тонких оболонок обертання методом скінченних елементів визначено розподіли компонентів напружено-деформованого стану.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз впливу термосилових та радіаційних полів на деформування приладів космічної техніки
    (НТУ "ХПІ", 2017) Бреславський, Дмитро Васильович; Козлюк, А. В.; Морачковський, Олег Костянтинович; Пащенко, Сергій Олександрович; Татарінова, Оксана Андріївна
  • Ескіз
    Документ
    Застосування методу зважених відхилів для визначення розподілу температур та деформацій радіаційної повзучості в пластинах
    (НТУ "ХПІ", 2017) Бреславський, Дмитро Васильович; Татарінова, Оксана Андріївна; Чешко, Ксенія Федорівна
    Статтю присвячено опису застосування методу зважених відхилів у формі методу Гальоркіна для розв’язання задач нестаціонарної теплопровідності та радіаційної повзучості у прямокутних пластинах. Розглянуто основні залежності, які застосова- но до отримання розв’язків даних задач. Задачу нестаціонарної теплопровідності зведено до послідовного розв’язання систем лінійних алгебраїчних рівнянь для коефіцієнтів при розкладенні функції температур у ряд за базисними функціями для різних моментів часу. Для розв’язання задачі радіаційної повзучості попередньо розглядається визначення функції переміщення у задачі згину прямокутної пластини при заданому перепаді температур на її сторонах. Наведено приклади розв’язання у вигляді розподілів температур та деформацій радіаційної повзучості за координатами та у різні моменти часу.
  • Ескіз
    Документ
    Препроцесорні програми для підготовки скінченноелементних сіток у випадку великих деформацій
    (НТУ "ХПІ", 2016) Бреславський, Дмитро Васильович; Коновалов, Микола Володимирович; Татарінова, Оксана Андріївна
    Надано опис програмного забезпечення для препроцесорної підготовки даних при розв'язанні задач механіки деформівного твердого тіла методом скінченних елементів. Для випадку великих деформацій передбачено застосування узагальненого підходу Лагранжу-Ейлеру. Для генерації трьохвимірних моделей призматичних тіл застосовано програми тріангуляції двовимірних областей складної геометрії. Розглянуто основні алгоритми побудови сіток при розбитті матеріальних та додаткових "повітряних" областей, їхню програмну реалізацію виконано за допомогою мови програмування Python. Наведено приклади побудови сіток для моделей різних форм.
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунки повзучості при неперервному зростанні температури
    (НТУ "ХПІ", 2015) Бреславський, Дмитро Васильович; Пащенко, Сергій Олександрович; Татарінова, Оксана Андріївна
    В статті надано математичну постановку трьохвимірних задач повзучості та нестаціонарної теплопровідності. Як метод розв’язання використано метод скінченних елементів. Описано розроблені алгоритми, які є основою створеного програмного забезпечення. Отримано константи до рівняння стану повзучості бронзи у широкому діапазоні температур. Проведено одночасний розв’язок сформульованих задач на прикладі нагрівання бронзового стрижня та визначено достовірність роботи розробленого програмного забезпечення.
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунково-експериментальний підхід для аналізу пошкоджуваності при ударному малоцикловому навантаженні
    (НТУ "ХПІ", 2012) Бреславський, Дмитро Васильович; Наумов, Іван Володимирович; Татарінова, Оксана Андріївна; Кіпенський, Андрій Володимирович
    Статтю присвячено опису розрахунково-експериментального методу визначення рівня пошкоджуваності у пластинчатих конструктивних елементах, що обумовлена їх циклічним ударним навантаженням. Наведено стислий опис методу та результати чисельних й експериментальних досліджень.