Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 23
  • Ескіз
    Документ
    Правовий механізм інтелектуальної власності
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Колотюк, Олена Іванівна; Ткачов, Максим Михайлович
    Правовий механізм інтелектуальної власності охоплює комплекс правових засобів, що регулюють відносини, пов'язані з правами на ці результати. Механізм має на меті захистити творчість та інтелектуальні зусилля авторів та винахідників, які створюють нові ідеї та продукти. До основних складових правового механізму інтелектуальної власності пропонується віднести наступні складові: авторське право; патентне право, товарні знаки, право на промисловий дизайн, інші форми захисту.
  • Ескіз
    Документ
    Правове забезпечення інновацій та інтелектуальної власності
    (Видавець Роман Козлов, 2024) Колотюк, Олена Іванівна; Ткачов, Максим Михайлович; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що публічно-правові відносини в інтелектуально-інноваційному законодавстві мають ґрунтуватися не лише на реалізації норм конституційного та адміністративного права, як це має місце в чинному інноваційному законодавстві, але й імплементація норм фінансового та цивільного процесуального права тут також могла б відігравати важливу роль. Зазначене свідчить про те, що початкові передумови формування інноваційного законодавства не враховують важливих галузевих норм права, що, безумовно, ускладнює реалізацію курсу на інноваційний розвиток вітчизняної економіки.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до практичних занять з навчального курсу "Правові засади інтелектуальної власності"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Перевалова, Людмила Вікторівна; Лисенко, Ірина В'ячеславівна; Гаряєва, Ганна Михайлівна; Ткачов, Максим Михайлович
    Освіта, науково-технічний рівень національного виробництва, ефективність економіки, соціально-економічний прогрес в цілому значною мірою залежать від рівня та ефективності творчої діяльності українського суспільства. ХХІ століття – це століття знань, де основною рушійною силою стає інтелектуальна власність, рівень якої визначається усвідомленням значення цієї діяльності для розвитку суспільства. Якісна правова охорона об’єктів інтелектуальної власності є гарантією розвитку наукового прогресу. У сучасних умовах будь-який вид доцільної діяльності людини – виробництво, оборона, охорона здоров’я тощо – неможливі без належного науково-технічного забезпечення, соціально-економічний прогрес суспільства взагалі є неможливим без духовного розвитку. Усі новітні досягнення у галузі науки, літератури, мистецтва, виробництва є результатом творчої діяльності людини і є об’єктом інтелектуальної власності. Конституція України та Цивільний кодекс України гарантують кожному громадянину свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості. Для того, щоб навчатися захищати власні права, права інших власників на об’єкти інтелектуальної власності, необхідно набувати певні знання у зазначеній сфері, вміти ними користуватися на практиці. Навчальний курс "Правове засади інтелектуальної власності" складається з розділів "Авторське право та суміжні права", "Патентне право" та "Міжнародне право і співробітництво в галузі інтелектуальної власності".
  • Ескіз
    Документ
    Правове забезпечення креативного підприємництва
    (2023) Ткачов, Максим Михайлович; Перерва, Петро Григорович
    До категорії креативного підприємництва пропонується віднести підприємства, більше 50% витрат на які спрямовуються на створення результатів творчої діяльності, а також ті підприємства, більше половини доходів яких складають доходи від вибуття результатів творчості. Саме цей вид бізнесу сьогодні є основним ядром креативних індустрій та креативної економіки.
  • Ескіз
    Документ
    До питання права трудових взаємовідносин при створенні об'єктів інтелектуальної власності
    (Криворізький національний університет, 2022) Ткачов, Максим Михайлович; Дьякова, Наталія Миколаївна; Перерва, Петро Григорович
    В науковій доповіді показано, що права на твори та/або об'єкти суміжних прав, створені поза трудовим договором або службовим дорученням, замовлення не можуть вважатися переданими роботодавцю або замовнику на підставі закону. Практика спорів, що стосуються сервісних робіт, свідчить про те, що роботодавцю слід докласти чимало зусиль, щоб довести, що робота дійсно офіційна, і досить часто справи губляться через необережну паперову тяганину.
  • Ескіз
    Документ
    Угода користувача як елемент захисту прав інтелектуальної власності
    (2022) Хмельов, Олексій Олександрович; Ткачов, Максим Михайлович; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що на сьогоднішній день в нашій країні немає чіткого механізму, що дозволяє «монетизувати» абсолютно всі музичні твори в соціальних мережах. Будь-яка людина може абсолютно безкоштовно слухати музику, не сплачуючи за неї.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості правової охорони інтелектуальної власності в інтернет-середовищі
    (2022) Косенко, Софія Андріївна; Ткачов, Максим Михайлович; Перерва, Петро Григорович
    Запропоновано розглядати поняття "права інтелектуальної власності" в об'єктивному і суб'єктивному значеннях: в об'єктивному - як частина цивільного права, що включає в себе норми, що регулюють і домагаються права на результати інтелектуальної діяльності; в суб'єктивному - це права на об'єкти інтелектуальної власності, до яких відносяться виключні права.
  • Ескіз
    Документ
    Правові проблеми контрафактної продукції в умовах розвитку електронної торгівлі
    (ТОВ "НВП "Інтерсервіс", 2022) Ткачов, Максим Михайлович; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що в умовах, коли онлайн-торгівля стала пріоритетною формою реалізації товарів, проблема продажу підробок через шахрайські інтернет-магазини, акаунти в соціальних мережах, які видають себе за оригінальний бренд, набуває ще більших масштабів.
  • Ескіз
    Документ
    Юридичні детермінанти правової охорони інтелектуальної власності
    (ТОВ "Юридична компания "Юрсервіс", 2022) Ткачов, Максим Михайлович; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що правова охорона інтелектуальної власності дозволяє створити основу для дотримання комерційних інтересів нашої країни, авторів, інвесторів та виробників інтелектуальної продукції від недобросовісної конкуренції у процесі господарського обігу цих результатів.
  • Ескіз
    Документ
    Правовий захист інтелектуальної власності як фактор національної та економічної безпеки країни
    (2022) Верес Шомоші, Маріанн; Гаврись, Ольга Олександрівна; Ткачов, Максим Михайлович
    Доведено, що інноваційні рішення в технологічній сфері мають принципове значення для економічного розвитку і поєднуються з розвитком інших галузей, в тому числі теорією управління. Необхідність такого підходу пояснюється наступним твердженням: якщо право власності на дане нематеріальне право, засноване лише на економічних міркуваннях, таких факторів як, наприклад, сума вкладених коштів, масштаб понесеного ризику може виявитися недостатнім. Без використання правових положень охорони і захисту інтелектуальної власності, патентовласник знаходиться в програшному становищі в протистоянні недобросовісній конкуренції, яка дуже зацікавлена в копіюванні продуктів або технологій, що є економічно успішними.