Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Отримання якісного кондитерського ядра соняшника дрібной фракціі низькой вологості шляхом обрушування в умовах жорстко оріентованного удару
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016) Фадєєв, Леонід Васильович; Перевалов, Леонід Іванович; Дьяченко, Михайло Валентинович; Мочалова, О. І.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні та експериментальні дослідження процесу обрушування насіння соняшнику кондитерського сорту
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Перевалов, Леонід Іванович; Фадєєв, Леонід Васильович; Півень, Олена Миколаївна; Тимченко, Валентина Кузьмівна; Дьяченко, М. В.
    Сфери використання безлушпинного ядра соняшнику постійно розширюються і одночасно видозмінюються вимоги щодо структурно-механічних властивостей обрушеного насіння. Значна частина безлушпинного ядра є предметом експорту України. Метою цього дослідження було вивчення закономірностей впливу комплексу сучасних факторів на процес обрушування фракції дрібного кондитерського насіння та визначення ефективних технологічних параметрів, що забезпечують максимальний вихід ядрової фракції і максимальний вихід незруйнованого цілого ядра «з носиком». Наведено результати системного теоретичного та експериментального дослідження комплексної дії сучасних технологічних факторів на особливості обрушування дрібної фракції насіння соняшнику кондитерського сорту, а саме: вплив чотирьох факторів: N – фактору (швидкість обертання ротору насіннєрушки); W– фактору (вологість насіння); T – фактору (температура обрушування насіння) та Or – фактору (орієнтація насіння в момент удару об деку насіннєрушки). Вперше експериментально доведено, що за умови дії мінусових температур знижується ефективність впливу адсорбційної вологи на пружно-пластичні властивості оболонки насіння. А також доведено, що фактор, який враховує положення насіння в момент удару об деку насіннєрушки суттєво впливає на показники обрушування дрібної фракції насіння кондитерського сорту. Запропоновано ефективні технологічні рішення щодо реалізації наукових здобутків у технологіях видобування рослинної олії та білку, а також у виробництві високоякісного ядра соняшника кондитерського сорту.
  • Ескіз
    Документ
    Технологічні аспекти одержання високоякісного ядра соняшнику для кондитерської промисловості
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Перевалов, Леонід Іванович; Фадєєв, Леонід Васильович; Тимченко, Валентина Кузьмівна; Д'яченко, Михайло Валентинович
    Стаття присвячена розробці ресурсозаощадної технології обрушування насіння соняшнику у замороженому стані, що дозволяє підвищити ступінь обрушування насіння і вихід цілого ядра. Метою дослідження було наукове обґрунтування технології обрушування дрібної фракції насіння соняшнику у замороженому стані. Була описана і побудована експериментальна установка для охолодження насіння до мінусових температур. Після одержання лабораторного зразку дрібної фракції з промислової фракції насіння соняшнику кондитерського сорту «Лакомка» було визначено його основні технологічні показники, ефективні технологічні параметри обрушування досліджуваної фракції, яке забезпечує максимальний вихід цілого і незруйнованого ядра за умови температури насіння. Визначено найбільший вихід цілого ядра в інтервалі швидкостей обертання ротору. Другий етап дослідження було присвячено виявленню закономірностей впливу охолодження до мінусових температур насіння на склад рушанки і характеристики обрушування в інтервалі ефективних значень швидкості обертання ротору насіннєрушки. Встановлено, що охолодження насіння соняшнику перед обрушуванням має позитивний ефект на вихід цілого ядра та його якість; було визначено ефективні технологічні параметри обрушування дрібної фракції насіння, які забезпечують зростання виходу цілого ядра, а також суттєво збільшують вихід незруйнованого ядра – обов’язкова вимога виробництва.