Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 29
  • Ескіз
    Документ
    Формування облікової політики в різних зарубіжних країнах
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Фальченко, Олена Олександрівна
    У статті приведена сутність систем бухгалтерського обліку різних країн з їх основними рисами, які відображають вимоги до методів та процедур ведення бухгалтерського обліку в різних країнах та складання облікової політики та класифікації систем бухгалтерського обліку. Розглянуто сутність облікової політики, яка містить конкретні принципи, основи, умови, правила та практика, які прийняті компанією для підготовки та складання фінансової звітності. Проаналізовано термін облікової політики з точки зору національних та міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності, в яких є рекомендації до складання облікової політики в різних зарубіжних країнах для організації бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності, а також диференційований підхід до формування облікової політики. Виявлено фактори, які впливають на формування облікової політики в різних зарубіжних країнах, які залежать від діяльності компаній і підприємств, вплив законів про компанії на бухгалтерський облік, важливість розрахунку прибутку, вплив податкового законодавства, значення інфляції. Розглянуто основну мету формування облікової політики в різних країнах, чинники, які впливають на її складання, основні складові для складання облікової політики для різних зарубіжних країн. Визначено основні завдання формування облікової політики, на прикладі зарубіжних країн з зазначення особливостей ведення та організації бухгалтерського обліку в межах країн та принципи, які впливають на формування облікової політики для вірного складання фінансової звітності. Зазначено етапи формування облікової політики для різних зарубіжних країн, яка є фундаментом системи бухгалтерського обліку для визначення фінансового результату, який є основним критерієм успішної роботи будь- якого підприємства різних країн. Рекомендовано на основі проведеного дослідження заходи для ефективного формування облікової політики на прикладі різних зарубіжних країн. Зроблено висновок, що формування облікової політики є головним інструментом в різних країнах, для визначення фінансового результату будь-якого підприємства, метою його діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з дисципліни "Бухгалтерський облік"
    (2022) Фальченко, Олена Олександрівна
    Самостійна робота студента – це навчальна діяльність студента, яка планується, виконується за завданням, під методичним керівництвом і контролем викладача, але без його прямої участі. Самостійна робота студента, яка є суттєвим елементом навчального процесу поряд з аудиторним навчанням, набуває великого значення особливо в умовах навчання відповідно вимог до навчального процесу. СРС формує навички неперервної освіти та самостійної діяльності взагалі, що є конче необхідним у будь-якій професійній діяльності, виробляє здатність самостійно приймати відповідальні рішення, знаходити оптимальний вихід зі складних ситуацій. Програмою курсу «Бухгалтерський облік» передбачено виконання самостійної позааудиторної роботи студентів. Під час вивчення запропонованих питань студенти вчаться працювати з літературними джерелами та нормативними актами, узагальнювати та стисло викладати вивчене. Запропоновані форми виконання самостійної роботи сприяють формуванню творчого відношення до навчальної діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Основні аспекти оцінки основних засобів підприємства
    (ФОП Томенко Ю. І., 2021) Фальченко, Олена Олександрівна; Оразбаєв, І.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні аспекти обліку витрат та калькулювання собівартості продукції у вітчизняній та зарубіжній обліковій практиці
    (2021) Глушач, Юлія Станіславівна; Фальченко, Олена Олександрівна
    Сучасні умови господарювання висувають нові вимоги щодо систем і методів управління виробництвом. В розробці нових стратегій управління витратами першочерговим є вдосконалення методів їх обліку. У статті розглянуті основні методи обліку витрат, що притаманні вітчизняній та зарубіжній обліковій практиці, надана їх загальна характеристика. Здійснено порівняльний аналіз вітчизняного нормативного методу калькулювання собівартості продукції та зарубіжного методу стандарт-кост. Розглянуто основні методологічні аспекти методу стандарт-кост, визначено його переваги та сфера застосування, наведено на умовному прикладі розрахунок собівартості продукції за цим методом, що полегшує розуміння методики даної системи з метою впровадження її додаткових елементів в облікову практику вітчизняних підприємств. Визначені шляхи вдосконалення системи обліку та управління витратами на вітчизняних підприємствах.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми вітчизняного аудиту в Україні
    (ФОП Томенко Ю. І., 2020) Онишко, К. В.; Фальченко, Олена Олександрівна
  • Ескіз
    Документ
    Критерії аудиторської оцінки фінансової звітності
    (2019) Фальченко, Олена Олександрівна; Лозенко, Олена Андріївна
    У статті систематизовано визначення поняття «критерії». Обґрунтовано необхідність використання критеріїв оцінки під час аудиту фінансової звітності. Визначено концептуальну основу фінансової звітності загального призначення для підприємства, які використовують національні стандарти бухгалтерського обліку для складання фінансової звітності. Досліджено та виділено основні чинники, що впливають на вибір критеріїв аудиторської оцінки фінансової звітності. Проаналізовано існуючі критерії аудиторської оцінки фінансової звітності, і запропоновано базовий перелік на підставі стандартів обліку та аудиту. Обґрунтовано необхідність використання концептуальної основи фінансової звітності загального або спеціального призначення для визначення оптимального набору якісних характеристик фінансової звітності для її оцінки за критеріями. Встановлено, що доречність застосування будь-якого критерія або їх сукупності залежить від конкретних обставин на підприємстві, у тому числі ідентифікованих аудитором ризиків, пов'язаних з утвердженням, а також ефективності різних критеріїв. Результати дослідження показали необхідність розроблення методики, яка дасть змогу визначити ефективні критерії аудиторської оцінки фінансової звітності.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості аудиту фінансової звітності підприємств та організацій
    (ФОП Томенко Ю. І., 2019) Фальченко, Олена Олександрівна; Герасімова, Олена Олександрівна; Меньшикова, Дар'я Романівна
  • Ескіз
    Документ
    Організація обліку основних засобів на підприємстві
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Фальченко, Олена Олександрівна; Пономаренко, Т. Ю.; Сиволап, С. Г.
  • Ескіз
    Документ
    Організація аудиту оплати праці на підприємствах
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Фальченко, Олена Олександрівна; Мірошніченко, О. В.; Авраменко, Н. Г.
  • Ескіз
    Документ
    Обліково-інформаційне забезпечення діяльності підприємств готельно-ресторанного бізнесу
    (Східноукраїнський інститут економіки та управління, 2018) Побережна, Наталія Миколаївна; Фальченко, Олена Олександрівна; Юр'єва, Ірина Анатоліївна