Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Технологія виготовлення клінкерних керамічних виробів на основі відходів вуглевидобування
    (Украинский государственный научно-технический центр "Энергосталь", 2009) Федоренко, Олена Юріївна
    Запропоновано технологію виготовлення клінкерних керамічних виробів для потреб будівельної індустрії, що базується на комплексному підході, який поєднує принципи раціонального використання природних ресурсів і забезпечення екологічної безпеки та дозволяє одночасно отримати корисний продукт та утилізувати відходи вуглевидобування.
  • Ескіз
    Документ
    Технологія, структура та властивості керамічного клінкеру для брукування доріг
    (Український державний університет залізничного транспорту, 2013) Федоренко, Олена Юріївна; Рищенко, Михайло Іванович; Присяжна, Лариса Василівна
    Стаття презентує результати розробки клінкерних керамічних матеріалів з високими фізико-механічними властивостями. Досліджена їх структура і фазовий склад у взаємозв’язку з основними властивостями. Підтверджена ефективність використання туфових порід для інтенсифікації спікання та фазоутворення полімінеральної глинистої сировини не здатної до спікання.
  • Ескіз
    Документ
    Енергощадна технологія клінкерних керамічних виробів дорожнього призначення
    (Харківський національний університет будівництва та архітектури, 2013) Федоренко, Олена Юріївна; Рищенко, Михайло Іванович; Присяжна, Лариса Василівна
    В статті висвітлені результати розробки сировинних сумішей і технологічних параметрів виробництва клінкерної керамічної цегли. Доведена ефективність використання відходів вуглевидобування для інтенсифікації спікання та фазоутворенняі неспікливих полімінеральних глин. Визначено фазовий склад отриманих матеріалів, який обумовлює високу міцність та марочність мостового клінкеру.
  • Ескіз
    Документ
    Клінкерні керамічні вироби з використанням базальтових туфів
    (ФОП Азамаєв В. Р., 2012) Федоренко, Олена Юріївна; Присяжна, Лариса Василівна; Рищенко, Михайло Іванович; Токарев, А. В.
    Клінкерні керамічні матеріали, що відрізняються поєднанням цінних властивостей, довговічності та архітектурної виразності, є одними з основних у сучасному будівництві. Перед вітчизняними підприємствами-виробниками клінкерної кераміки разом зі збільшенням обсягів, гостро стоїть проблема поліпшення якості та розширення асортименту виробів для потреб будіндустрії. У зв'язку з дефіцитом якісної глинистої сировини дана проблема не може бути вирішена без застосування широко розповсюджених в природі некондиційних глин. При цьому постає проблема підбору ефективних інтенсифікаторів спікання, використання яких дозволяє отримати якісні клінкерні матеріали без попереднього їх подрібнення, а отже без додаткових енергетичних витрат. Вирішення цієї проблеми можливо за рахунок використання відходів видобування гірських порід, які належать до основних, ультраосновних та лужних типів за існуючою петрохімічною класифікацією. Такий підхід дозволить розширити сферу корисного використання вторинної сировини і знизити собівартість готової продукції.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи використання глинистої сировини Великосироватського родовища для виготовлення щільноспечених будівельних матеріалів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2011) Присяжна, Лариса Василівна; Федоренко, Олена Юріївна; Вернигора, Костянтин Петрович; Руденко, Лариса Вікторівна
  • Ескіз
    Документ
    Вивчення кінетики спікання керамічних мас на основі гранітоїдних порід вітчизняних родовищ
    (НТУ "ХПІ", 2007) Федоренко, Олена Юріївна; Фірсов, К. М.; Набоков, В. П.
    В статті викладаються результати досліджень кінетики спікання керамічних мас на основі гранітів та граносієнітів центрального Приазов’я, визначено основні кінетичні параметри, що характеризують механізми та обумовлюють інтенсивність спікання матеріалів. Показана перспективність використання нетрадиційних видів кварц-польовошпатової сировини для отримання щільноспечених виробів з комплексом високих експлуатаційних властивостей.
  • Ескіз
    Документ
    Прогнозна оцінка флюсуючої здатності сировини для використання в технології клінкерних виробів
    (НТУ "ХПІ", 2007) Федоренко, Олена Юріївна
    В статті викладається та пропонується для ґрунтовного вибору флюсуючої сировини при виготовленні щільно спечених виробів будівельної кераміки методика, що базується на фізико-хімічних розрахунках в системах породоутворюючих оксидів. Надано результати розробки керамічних мас для отримання грубокерамічних клінкерних виробів різного призначення.