Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Харків як центр єврейської міграції другої половини XIX – початку XX ст.
    (Соціально-гуманітарна науково-творча майстерня "Новий курс", 2018) Харченко, Артем Вікторович
    Дослідження ставить проблему єврейської міграції другої половини XIX – першої чверті XX ст. Рух єврейських переселенців розглядається як складова міграційних рухів у межах Російської імперії – внутрішньої міграції, та міграційних потоків які охопили європейський континент – зовнішньої міграції. Харків, як велике індустріальне місто, яке стрімко зростало протягом окресленого періоду, став одним із центрів єврейської міграції. Сформована за цей період єврейська громада стала невід’ємною складовою населення міста.
  • Ескіз
    Документ
    "Торгові війни" в єврейській громаді Харкова наприкінці ХІХ століття
    (НТУ "ХПІ", 2015) Харченко, Артем Вікторович
    У статті автор досліджує історію відносин в середовищі єврейської громади Харкова наприкінці XIX – на початку XX ст. Формування громади відбувалося на тлі модернізації її традиційних інститутів. Центральна і місцева влада проводила дискримінаційну політику щодо єврейського населення. Вивчення взаємодії влади на різних рівнях дозволяє говорити про поєднання імперської та ліберальної моделі в підході до єврейської громади. Відносини в середовищі громади могли бути сповнені конфліктності, яка ставала підставою для взаємних звинувачень і пошуку підтримки влади.
  • Ескіз
    Документ
    З життя єврейської громади Харкова кінця XIX – початку XX ст.: конформізація під батогом
    (НТУ "ХПІ", 2014) Харченко, Артем Вікторович
    У статті автор досліджує історію формування єврейської громади Харкова наприкінці XIX – на початку XX ст. Формування громади відбувалося на тлі модернізації її традиційних інститутів. Центральна і місцева влада проводила дискримінаційну політику щодо єврейського населення. Вивчення взаємодії влади на різних рівнях дозволяє говорити про поєднання імперської та ліберальної моделі в підході до єврейської громади.