Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Устаткування та основи проектування екологічно безпечних технологій з використанням САПР
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Цейтлін, Мусій Абрамович; Райко, Валентина Федорівна; Шестопалов, Олексій Валерійович; Забіяка, Наталія Анатоліївна
    Абревіатура САПР розшифровується як «Система автоматизованого проектування». САПР – це досить складне і багатозначне поняття і перш ніж вивчати, що це таке, яка його роль і місце в процесі проектування, необхідно розібратися в тому, що являє собою проект і як організовані проектні роботи. Що таке проект? Будівництво будь-якого підприємства починається із проектування. Проект є сумою абстрактних уявлень (текстових та графічних матеріалів), які описують та зображують з мінімально необхідним ступенем деталізації майбутнє підприємство в цілому, та його складові частини окремо. Проект – сполучна ланка наукової розробки із практикою. Проектування часто передають наукові дослідження та дослідно-конструкторські роботи, у процесі яких на експериментальних установках відпрацьовується технологія, деталі апаратів та машин майбутнього підприємства. Тому проектні організації (відділи) часто є частиною комплексної організації, так званого науково-виробничого об'єднання (НВО), до структури якого окрім проектного підрозділу входять наукова частина та дослідний завод. Завданням наукової частини НВО є розробка наукових засад проектування виробництва. Дослідний завод, що входить до складу НВО, займається відпрацюванням технологій, проведенням дослідно-конструкторських робіт, виготовленням нестандартного обладнання. Результатом наукового опрацювання та його дослідної перевірки є вихідними даними для проектування, що передаються до проектної частини НВО.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання практичної роботи "Розрахунок і вибір обладнання інженерних систем транспортування рідин"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Цейтлін, Мусій Абрамович; Райко, Валентина Федорівна; Шестопалов, Олексій Валерійович
    Методичні вказівки для практичних робіт по курсу "Проектування природоохоронних комплексів з використанням САПР" включають теоретичну частину, де розглянуті конструкція і основні принципи роботи лопатевих насосів, завдання для розрахункових робіт, методику і довідкові матеріали для виконання розрахунків. У методичних вказівках розглянуто 3 типи завдань: розрахунок втрат напору в трубопроводі, вибір насоса, побудова характеристик насоса і трубопроводу. До кожного завдання є декілька варіантів вихідних даних. Студент вибирає варіант, номер якого співпадає з його номером у списку групи. Схеми трубопроводів приведені в додатках Л (для завдань А і Б) і М (для завдань В і Г).
  • Ескіз
    Документ
    Апроксимація результатів дослідження взаємодії кислоти з фосфатною сировиною
    (Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"», 2020) Цейтлін, Мусій Абрамович; Райко, Валентина Федорівна
    Розглянуто декілька підходів до вибору рівняння для апроксимації результатів дослідження кінетики розкладання фосфориту фосфорною кислотою. Запропоновано вид емпіричної моделі, а також декілька варіантів аналітичних моделей, заснованих на рівняннях матеріального балансу періодичного реактору. Порівняння результатів апроксимації експериментальних даних з використанням цих моделей дозволило рекомендувати рівняння кінетики, що базується на припущенні про другий порядок хімічної реакції фосфориту з кислотою.
  • Ескіз
    Документ
    Інтеграція технічних і екологічних аспектів техногенної безпеки у підготовці студентів екологів
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2022) Цейтлін, Мусій Абрамович; Райко, Валентина Федорівна; Стогній, Д. С.
  • Ескіз
    Документ
    Кинетика одночасної сорбції сірководню та діоксиду вуглецю розчином сульфіду барію
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Цейтлін, Мусій Абрамович; Райко, Валентина Федорівна; Роль, К. Р.
  • Ескіз
    Документ
    Інженерні системи водопостачання та водовідведення населених пунктів та підприємств
    (ФОП Панов А. М., 2022) Цейтлін, Мусій Абрамович; Райко, Валентина Федорівна; Шестопалов, Олексій Валерійович; Новожилова, Тетяна Борисівна; Нечипоренко, Дмитро Ігорович
    У навчальному посібнику розглядаються технології, апаратурне оформлення та інженерні рішення, що застосовуються у системах водопостачання та водовідведення населених пунктів та підприємств. Детально розглянуті всі теми відповідної навчальної дисципліни, а також висвітлено ряд додаткових питань та напрямів. Призначено на студентів спеціальностей 101 "Екологія", 183 "Технології захисту навколишнього середовища", 263 "Цивільна безпека" усіх форм навчання.
  • Ескіз
    Документ
    Утилізація теплоти скидних рідин, що містять взважені речовини та утворюють відкладення
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Шестопалов, Олексій Валерійович; Райко, Валентина Федорівна; Цейтлін, Мусій Абрамович; Білоусов, Максим Віталійович
  • Ескіз
    Документ
    Утилізація скидних газів випалювання вапняку у виробництві карбонату літію
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Цейтлін, Мусій Абрамович; Ткачова, Л. В.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив складу стічних вод птахофабрики на релевантну дозу коагулянту поліоксихлориду алюмінію
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Махлай, Костянтин Олександрович; Цейтлін, Мусій Абрамович; Райко, Валентина Федорівна
    Стічні води підприємств харчової промисловості належать до сильно забруднених. До них відносяться речовини як органічного походження, так і мінеральні включення, і миючі засоби. Даний факт викликає необхідність їх попереднього очищення перед скиданням на біологічні очисні споруди. Велика частина підприємств галузі використовує для очищення реагентну напірну флотацію. Одним з найважливіших аспектів високої ефективності очищення є правильний підбір реагентів. Однак через високу неоднорідність стічних вод різних підприємств це стає непростим завданням. Тому не правильний підбір як коагулянту так його дози може привести до установки на підприємстві обладнання з невідповідною продуктивністю. При цьому обладнання реагентного господарства може бути, як недостатньої продуктивності, так і завищеної продуктивності. І те й інше не дозволить досягти бажаного ефекту очищення і спричинить до скидання у водойми неочищених стічних вод. У даній роботі розглянуті 6 діючих підприємств, що спеціалізуються на виробництві м'яса птиці. Розглянуті підприємства працюють за однією технологією і випускають ідентичну продукцію. При цьому стічні води цих підприємств значно відрізняються за своїм складом. Концентрація зважених речовин коливається від 450 до 3500 мг/л, значення ХСК від 1000 до 8400 мг/л, а БСК5 від 600 до 3000 мг/л. Для кожного з досліджуваних зразків експериментальним шляхом були визначені пороги коагуляції. Отримані дані зведені в загальні графіки, що відображають вплив концентрації забруднень у вихідному стоці на поріг коагуляції кожного з досліджених зразків. На підставі отриманих даних побудовано графіки та запропоновано рівняння кривих, що описують зміни дози коагулянту при зміні концентрації забруднень у вихідному стоці. Отримані рівняння можуть бути використані для прогнозування необхідної дози коагулянта поліоксихлориду алюмінію для стічних вод з відомим вмістом завислих речовин, ХСК або БСК5. Дана інформація може бути використана як на етапах проектування нових локальних очисних споруд підприємств з переробки м'яса птиці, так і при проведенні їх технічного переоснащення.