Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Джерелознавчий аналіз розмінних білетів і марок міста Одеси
    (Астропринт, 2006) Шишкіна, Євгенія Костянтинівна
    У статті дається аналіз історіографії та джерельної бази з історії грошового обігу м. Одеси в роки Української революції 1917-1921 років. Досліджуються особливості випуску та обігу розмінних білетів і марок міста. Розкривається їхнє місце серед інших паперових грошей, які використовувались місцевим населенням. Здійснюється джерелознавча критика паперових бон міста за низкою ознак (геральдичні, хронологічні і т.п.).
  • Ескіз
    Документ
    Грошові сурогати: досвід використання і роль в умовах кризової економіки
    (НТУ "ХПІ", 2010) Шишкіна, Євгенія Костянтинівна
    У статті розкривається поняття грошових сурогатів. Досліджується досвід використання грошових замінників у роки «воєнного комунізму». Аналізуються причини та наслідки відмови від офіційних грошових знаків. Досліджується роль і значення грошових сурогатів в умовах кризової економіки.
  • Ескіз
    Документ
    Джерелознавчий аналіз необов'язкових грошей м. Харкова (1918-1920 рр.)
    (НТУ "ХПІ", 2006) Шишкіна, Євгенія Костянтинівна
    За допомогою джерелознавчого аналізу письмових джерел з'ясовано причини появи і масового поширення незагальнообов'язкових грошей, законодавчу основу емісій, функціональні особливості необов'язкового грошового обігу міста. Проаналізовано особливості зовнішнього вигляду харківських бон 1918-1920 років за хронологічними, палеографічними, сфрагістичними та іншими ознаками.
  • Ескіз
    Документ
    Бони Харківського заводу руського паровозобудівного і механічного товариства: джерелознавчий аналіз
    (Видавництво "Грані", 2006) Шишкіна, Євгенія Костянтинівна
    У статті проводиться джерелознавчий аналіз бон одного з найбільших підприємств м. Харкова - Заводу руського паровозобудівного та механічного товариства. Виявляються особливості грошового обігу пов'язані з емісійною належністю бон: основною діяльністю організації-емітенту, її структурою, складом, фінансовим становищем напередодні випуску бон, роллю у житті місцевого населення, авторитетом серед кола інших закладів, взаємовідносинами з центральними і місцевими владними органами та фінансовими установами. Встановлюються риси, пов'язані з загальним фінансовим становищем країни в роки громадянської війни: грошовим голодом та розмінною кризою, відсутністю законодавчої бази яка б чітко регулювала грошовий обіг держави і таким чином встановлювала порядок обігу бон.
  • Ескіз
    Документ
    Джерелознавчий аналіз необов'язкових грошей ощадно-позичкового товариства "Автокредит"
    (Херсонський державний університет, 2006) Шишкіна, Євгенія Костянтинівна
    У статті здійснюється джерелознавчий аналіз бон одного з ощадно-позичкових товариств м. Харкова. Виявляються особливості грошового обігу, пов'язані з емісійною приналежністю бон: основною діяльністю організації-емітента, його структурою, складом, фінансовим становищем напередодні випуску бон, роллю в житті місцевого населення, авторитетом серед кола інших установ, взаєминами із центральними й місцевими владними органами та фінансовими установами. Встановлюються риси, пов'язані із загальним фінансовим становищем країни в роки громадянської війни: грошовим голодом і розмінною кризою, відсутністю законодавчої бази, яка б чітко регулювала грошовий обіг держави й у такий спосіб встановлювала порядок обороту бон.
  • Ескіз
    Документ
    Джерелознавчий аналіз бон Союзу робітничих і селянських товариств споживачів "Соробкоп"
    (Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди, 2005) Шишкіна, Євгенія Костянтинівна
    В статті здійснюється джерелознавча критика паперових грошей Союзу робітничих і селянських товариств споживачів "Соробкоп". Досліджуються палеографічні, сфрагістичні, хронологічні та метрологічні ознаки, випущених кооперативом талонів. Проводиться аналіз емісійної діяльності союзу за архівними джерелами.
  • Ескіз
    Документ
    Формування грошових систем УНР та Української Держави
    (НТУ "ХПІ", 2014) Мотенко, Ярослав Володимирович; Шишкіна, Євгенія Костянтинівна
    У статті розглянуто процес створення грошових систем Української Народної Республіки та Української Держави в період Української революції 1917–1921 рр. Визначено наслідки грошової політики українських національних урядів. Створення власних грошових систем стало важливою складовою процесу становлення державності в Україні. Намагаючись сформувати незалежну фінансову систему її уряди переслідували стратегічну мету – позбутись економічної залежності.