Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Фінансовий аналіз
    (Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва, 2012) Шиян, Дмитро Вікторович; Ярова, Валентина Василівна; Сафронська, Ірина Михайлівна; Посилаєва, Катерина Іванівна; Александрова, Антоніна Іванівна; Чернякова, Вікторія Олександрівна; Ульянченко, Наталія Володимирівна
    Фінанси є індикатором конкурентоспроможності господарюючого суб’єкта на ринку. Тому стійкий фінансовий стан підприємства є запорукою його життєдіяльності в умовах ринкової економіки. В процесі вивчення такої дисципліни як "Фінансовий аналіз" відбувається системне формування студента-фінансиста як майбутнього фахівця, який здатний приймати участь в створенні підприємства та управлінні ним. Цьому підпорядкована вся система форм і методів навчання – лекції, семінарські і практичні заняття, самостійна робота, навчальна практика та курсове проектування. Кожна з цих форм вирішує власні, однак взаємопов’язані завдання. Особливу увагу необхідно приділяти правильній організації навчального процесу, розвитку навиків самостійного мислення. Важливою формою набуття навиків самостійної наукової роботи є написання студентських дослідницьких, в тому числі, курсових робіт. Виконання курсової роботи з дисципліни є завершальним етапом вивчення курсу "Фінансовий аналіз". Це має сприяти закріпленню отриманих теоретичних знань. Курсова робота виконується студентами спеціальності "Облік і аудит" та "Фінанси" денної та заочної форм навчання. Курсова робота є свідченням вміння студентів самостійно збирати, опрацьовувати інформацію стосовно обраної теми, об’єктивно оцінювати результати фінансової діяльності підприємства, виявляти невикористані резерви підвищення фінансової стійкості підприємств та приймати самостійні рішення з практичних питань в умовах формування ринкового середовища. У процесі виконання курсової роботи студенти зобов’язані продемонструвати набуті теоретичні знання, вміння поєднати їх з практикою виробничо-комерційної діяльності підприємства незалежно від форми господарювання, враховуючи особливості ринкового механізму, особливості розподілу та використання фінансових і матеріальних ресурсів, використання кадрів та організації праці на підприємстві, прогнозувати економічну ситуацію, опрацьовувати та приймати управлінські рішення з урахуванням вимог ринку. Вирішення цих завдань потребує певних знань у методичних підходах щодо виконання курсової роботи. Пропоновані методичні рекомендації висвітлюють зміст і методику виконання курсової роботи студентами, містять завдання щодо її виконання, визначають порядок опрацювання літературних джерел, фінансової інформації досліджуваних підприємств та порядок оформлення курсової роботи, визначають окремі етапи виконання роботи.
  • Ескіз
    Документ
    Ціновий механізм в умовах циклічного розвитку
    (Мелітопольська типографія "Люкс", 2012) Шиян, Дмитро Вікторович
    Аналізуються теоретичні і практичні проблеми формування цін на сільськогосподарську продукцію умовах економічного циклу. На прикладі фактичних даних США робиться висновок, що як у галузі рослинництва, так і в галузі тваринництва дія цінового механізму підкоряється своїм внутрішнім факторам та кон’юнктурі відповідних ринків.
  • Ескіз
    Документ
    Фінансова стійкість сільськогосподарських підприємств як фактор формування конкурентоспроможності
    (Миколаївський національний аграрний університет, 2021) Шиян, Дмитро Вікторович; Ульянченко, Наталія Володимирівна
  • Ескіз
    Документ
    Фінансовий аналіз
    (Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва, 2013) Шиян, Дмитро Вікторович; Посилаєва, Катерина Іванівна; Сафронська, Ірина Михайлівна; Пеняк, Юлія Сергіївна; Валієва, В. О.; Ульянченко, Наталія Володимирівна
  • Ескіз
    Документ
    Ефективність витрат у сільськогосподарських підприємствах
    (КП "Міська друкарня", 2012) Шиян, Дмитро Вікторович; Ульянченко, Наталія Володимирівна
    Проаналізовано рівень ефективності витрат у сільськогосподарських підприємствах України та Харківської області. Здійснено оцінку беззбитковості виробництва залежно від розмірів підприємств з допомогої економіко-математичного моделювання, проведено оптимізацію рівня витрат на прикладі сільськогосподарського підприємства. З використанням масових статистичних даних сільськогосподарських підприємств Харківської області, продемонстрована дія закону спадної віддачі по окремих культурах та видах продукції. Розраховано на керівників і спеціалістів сільськогосподарських підприємств, науковців, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів.