Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до самостійної роботи студентів з навчальної дисципліни "Проєктування мікроконтролерних пристроїв"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Скородєлов, Володимир Васильович
    Самостійна робота активізує дослідницьку діяльність студентів та дає можливість набути знання, які необхідні для проведення практичної та наукової діяльності. Метою самостійної роботи є вивчення додаткової інформації, викладеної у літературних джерелах, закріплення отриманих знань з спецкурсу шляхом виконання домашніх завдань з пророблення матеріалу лекцій, оформлення звітів з лабораторних робіт та ін. Значення самостійної роботи полягає в розвитку у студентів мотивації вивчення конкретної теми за різними літературними джерелами, порівняльного аналізу матеріалу, навички формулювання питань для наступної дискусії в колективі та з викладачем. Розвиток необхідної якості фахівця – здатності до самоосвіти – є найважливішою складовою вищої освіти. «Проєктування мікроконтролерних пристроїв» є однією з основних дисциплін спеціальності «Комп’ютерна інженерія», яка забезпечує теоретичну та інженерну підготовку, необхідну для виконання науково-дослідних та практичних робіт по дослідженню, розробці та експлуатації апаратних та програмних засобів мікроконтролерних пристроїв (МКП) і систем (МКС) різного призначення (засоби та системи керування пристроями інтернету речей (ІоТ); пристрої для систем керування розумним будинком; системи віртуальної реальності на основі мікроконтролерів (МК), пристрої та системи наукового, медичного і промислового призначення), а також для вивчення таких навчальних дисциплін як «Обробка сигналів та зображень», «Апаратні засоби локальних та глобальних мереж», а також для виконання курсового та дипломного проєктування.
  • Ескіз
    Документ
    Низькорівневе програмування апаратних засобів. Керування комп'ютером. Командна оболонка
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Рисований, Олександр Миколайович
    Основну увагу приділено управлінню комп'ютером через командну оболонку Windows 11. У роботі розглянуті питання: командний рядок у WINDOWS, оболонка командного рядка WINDOWS POWERSHELL, пакетний файл, зміна властивостей файлу за допомогою програми RESOURCE TUNER, зміна рівня привілеїв файлу. Наведено лабораторні роботи із завданнями та прикладами виконання. Наведено літературу, яка використовується при вивченні матеріалу, що розглядається. Призначений для студентів спеціальності 123 – «Комп'ютерна інженерія».
  • Ескіз
    Документ
    Інформаційно-комунікаційні технології у вищих навчальних закладах
    (Національна академія Національної гвардії України, 2020) Гаврилова, Ірина Миколаївна
  • Ескіз
    Документ
    Аналізування частотних характеристик системи керування процесами подачі палива у циліндри силового агрегату
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Борисенко, Анатолій Миколайович; Єнікєєв, Олександр Фанилович; Захаренков, Дмитро Юрійович; Зиков, Ігор Семенович
    Запропоновано ідею моніторингу ідентичності циліндрових потужностей двигуна внутрішнього згоряння в умовах неповної інформації та на її основі побудовано комп’ютерну систему. Як вхідну інформацію використано сигнал миттєвої швидкості обертання колінчастого вала силового агрегату. При розробці архітектури апаратних засобів використано форсунки з п’єзоелектричними виконавчими механізмами, принцип безпосереднього цифрового керування, а також принцип керування зі зворотним зв’язком за станом флуктуацій швидкості обертання колінчастого вала. Як математичний апарат при аналізі структурної схеми комп’ютерної системи програмного керування процесами подачі палива та повітря у циліндри силового агрегату використано перетворення Лапласа. Побудовано математичні моделі компонентів апаратних засобів керування процесами подачі палив-повітряної суміші та у результаті аналізу структурної схеми комп’ютерної системи отримано передавальну функцію. Із використанням можливостей програмного середовища Matlab отримано перехідну та імпульсну перехідну характеристики системи, побудовано годограф Найквіста та встановлено логарифмічні амплітудно-частотні характеристики апаратних засобів. Встановлено, що частотні характеристики математичної моделі комп’ютерної системи мають необхідні динамічні характеристики. Методом розкладання на прості дроби отримано вираз дискретної передавальної функції, коефіцієнти статечних поліномів якої встановлено за допомогою методу визначників та обчислювальних можливостей програмного середовища Mathcad. На основі дискретної передавальної функції побудовано схему комп’ютерного моделювання процесу обробляння апаратними засобами сигналу миттєвої швидкості обертання колінчастого вала. Комп’ютерним моделюванням отримано вихідний сигнал, у результаті аналізу якого встановлено швидкодію апаратних засобів обробляння вхідної інформації.
  • Ескіз
    Документ
    Основи термографії
    (ФОП Панов А. М., 2021) Махотіло, Костянтин Володимирович; Лисенко, Людмила Іванівна; Булгаков, Олексій Віталійович
    Розглянуто теоретичні та практичні основи проведення термографічних обстежень обладнання та будівель. Описано фактори, що впливають на точність вимірювання за допомогою сучасних портативних тепловізорів, типові помилки при проведенні термографічних обстежень та способи їх уникнення. Наведено численні приклади теплових зображень електротехнічного обладнання, механізмів та будівель з результатами їх аналізу. Для студентів спеціальностей 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", 144 "Теплоенергетика" та фахівців з енергетичного менеджменту.