Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Ескіз
    Документ
    Лексико-стилістичні особливості перекладу англомовних текстів юридичної спрямованості українською мовою
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Баженова, Альона Олександрівна
  • Ескіз
    Документ
    Законодавче забезпечення туризму і туристичного бізнесу в Україні
    (Полтавський державний аграрний університет, 2024) Ткачов, Максим Михайлович
    В доповіді зазначено важливість законодавчого забезпечення для розвитку туризму та туристичного бізнесу в Україні. Автор підкреслює, що закони та нормативно-правові акти визначають правила та умови для функціонування туристичної галузі, включаючи ліцензування, охорону прав туристів та інші аспекти. Додається, що ефективне законодавство сприяє стабільності та розвитку галузі, створюючи сприятливе середовище для інвестицій та підвищення якості туристичних послуг.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток державно-приватного партнерства в регіональних кластерах
    (The scientific heritage, 2021) Міщенко, Володимир Акимович; Авершин, С. В.
    В статті розглянуто актуальність і значення державно-приватного партнерства. Описані форми його формування й реалізації. Висвітлені проблеми розвитку змішаного партнерства. Представлені основні напрями взаємодії влади та бізнес-формувань на регіональному рівні. Віддзеркалені особливості й проблеми кластерного регіонального державно-приватного партнерства. Описано значення технологічних платформ в розвитку кластерів і регіонів. Приведено приклад функціонування інноваційного кластеру «Мехатроніка» та його можливі напрямки майбутнього розвитку.
  • Ескіз
    Документ
    Практичні роботи. Системний аналіз у вирішенні задач професійної та промислової безпеки
    (2022) Березуцький, Вячеслав Володимирович; Ільїнська, Ольга Ігорівна
    Наведено основні практичні роботи з дисципліни «Системний аналіз у вирішенні задач професійної та промислової безпеки», що виконуються студентами в курсових роботах та дипломних записках по спеціальності 263 - Цивільна безпека.
  • Ескіз
    Публікація
    Formation of economic and legal measures for the development of the market of intellectual property objects
    (ПП "Технологічний Центр", 2023) Maslak, M. V.; Pererva, P. G.
    The problems of intellectual property market development have been investigated. It is proved that without the successful functioning of this market it is impossible to ensure the innovative development of the country. The characteristics of the intellectual property market, as well as the factors restraining its development, have been determined. The most important of them are significant volumes of outflow of Ukrainian scientists to foreign countries, low quality of Ukrainian patents, high level of counterfeiting and piracy, corruption pressure on the development and use of intellectual property, insufficient level of material support, etc. Therefore, the purpose of this study is to develop measures to strengthen the factors that contribute to the development of the intellectual property market and reduce the negative impact of factors on the Ukrainian technological market. To achieve the goal, it is proposed to introduce organizational and legal measures to improve the working conditions of employees of the main scientific institution of the country, the National Academy of Sciences (NAS) of Ukraine, the institutes of which produce most intellectual developments, as well as to form special financial and material mechanisms to support innovation at the expense of budget funds. Using the example of reforming the institutes of NAS, according to the proposed measures, proposals have been formed to preserve scientific personnel, intensify the cooperation of scientific institutions with business, built on the interest of all parties in the field of technology commercialization. Counteraction to counterfeiting is proposed to be carried out taking into account a more accurate calculation of the commercial risks to which business entities are exposed in the manufacture and use of innovations. It is recommended to strengthen the level of legal protection of exclusive rights. Legislative initiatives on the development of the intellectual property market have been formed, which relate to changes in patent legislation regarding utility models and bringing it to EU conditions.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми працевлаштування інвалідів війни
    (Рівненський державний гуманітарний університет, 2022) Паймаш, Ганна Василівна; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що законодавство забороняє дискримінацію за будь-якими ознаками, не пов'язаними з роботою, але щодо працівників з обмеженими можливостями спеціальні позитивні заходи, спрямовані на забезпечення їх рівності, не повинні вважатися дискримінаційними щодо інших працівників.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості працевлаштування ветеранів-інвалідів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Паймаш, Ганна Василівна; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що законодавство забороняє дискримінацію за будь-якими ознаками, не пов'язаними з роботою, але щодо працівників з обмеженими можливостями спеціальні позитивні заходи, спрямовані на забезпечення їх рівності, не повинні вважатися дискримінаційними щодо інших працівників.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми працевлаштування інвалідів війни
    (2022) Паймаш, Ганна Василівна; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що законодавство забороняє дискримінацію за будь-якими ознаками, не пов'язаними з роботою, але щодо працівників з обмеженими можливостями спеціальні позитивні заходи, спрямовані на забезпечення їх рівності, не повинні вважатися дискримінаційними щодо інших працівників.
  • Ескіз
    Документ
    Роль комерційного права в ефективному ведені бізнесу
    (2022) Ткачов, Максим Михайлович; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що комерційне право є однією з головних дефіцитів у країнах з перехідною економікою та в країнах, які прагнуть просунутися вгору в економічному ланцюжку вартості. Глобалізація значно розширила потребу в компетенції в цій галузі. Досконале знання та практика комерційного права сприяє економічній інтеграції. Це дає змогу біднішим націям отримати кращі умови в міжнародних або двосторонніх торговельних угодах, а країнам, багатим на ресурси, – керувати великими потоками іноземних інвестицій.
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до виконання та оформлення курсових проєктів із дисципліни "Міжнародне технічне регулювання"
    (2022) Білоцерківський, Олександр Борисович
    Технічне регулювання як вирішення правових відносин при встановленні, застосуванні та виконанні обов'язкових вимог до продукції та пов’язаних з нею процесів, персоналу, органів, а також контроль за їх дотриманням у різних країнах має свої особливості, що пов’язані зі створенням національних систем стандартизації, метрології, сертифікації, акредитації у різних історичних, економічних, географічних та інших умовах. Тому зростаючий інтерес до міжнародного технічного регулювання в Україні зумовлює необхідність підготовки фахівців відповідної кваліфікації. Дисципліна «Міжнародне технічне регулювання» вивчає теоретичні та практичні засади застосування міжнародних нормативних документів у сфері технічного регулювання України, визначення відповідності національних нормативних документів міжнародним, використання складових системи міжнародного технічного регулювання для усунення технічних бар'єрів у торгівлі. Ці методичні вказівки призначено для виконання та оформлення курсових проєктів із дисципліни «Міжнародне технічне регулювання» для студентів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» другого (магістерського) рівня усіх форм навчання. Варіанти завдань студент вибирає за останньою цифрою номера прізвища у журналі групи. Студенти всіх форм навчання працюють над курсовим проєктом протягом семестру. Виконання та оформлення курсових проєктів здійснюється відповідно до загальних вимог щодо їхньої підготовки. Джерелами інформації для їх написання є рекомендована література, мережа Інтернет та ін. Студенти всіх форм навчання захищають курсовий проєкт на заліковому тижні у вигляді доповіді з презентацією Microsoft PowerPoint.