Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 134
  • Ескіз
    Документ
    Calculation of the transformers and electric machines characteristics
    (National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", 2024-10-24) Shevchenko, V. V.; Dunev, О. О.
    These guidelines are intended to perform the calculation and graphic task "Calculation of the characteristics of transformers and electric machines" in the discipline "Electric machines".
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунок характеристик електрообладнання промислових підприємств та електростанцій
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024-10-24) Шевченко, Валентина Володимирівна; Юр'єва, Олена Юріївна; Єгоров, Андрій Володимирович
    Методичне видання присвячено виконанню розрахункового завдання з дисципліни «Електрообладнання промислових підприємств та електростанцій» для студентів спеціальності 141 – Електроенергетика, електротехніка і електромеханіка. Метою роботи є закріплення теоретичних знань і відпрацювання практичних навичок розрахунку характеристик, практичного вибору трансформаторів та електричних машин змінного струму, що працюють на промислових підприємствах (ПП) та на електростанціях різних типів. Тобто об’єктами дослідження є трансформатори та електричні машини, які є основою електроенергетики та електроприводу різних виробництв та технологічних процесів.
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунок характеристик трансформаторів і електричних машин
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024-10-24) Шевченко, Валентина Володимирівна; Дунєв, Олексій Олександрович
    Методичне видання присвячено виконанню розрахункового завдання з дисципліни «Електричні машини» за темою «Розрахунок характеристик трансформаторів і електричних машин». Метою роботи є закріплення теоретичних знань і відпрацювання практичних навичок розрахунку характеристик трансформаторів та електричних машин змінного та постійного струму. Тобто об’єктами дослідження є класичні електротехнічні пристрої – трансформатори та електричні машини, які є основою електроенергетики та електропривода різних виробництв.
  • Ескіз
    Документ
    Діагностика і надійність електромеханічного обладнання промислових підприємств і електростанцій
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024-10-24) Шевченко, Валентина Володимирівна
    Дисципліна «Надійність і діагностика електрообладнання» знайомить студентів з головним електрообладнанням, що встановлено на електростанціях та на промислових підприємствах, формує знання щодо організації робіт по монтажу, обслуговуванню, ремонту та діагностиці електричних машин (ЕМ) і трансформаторів.
  • Ескіз
    Документ
    Calculation of power equipment parameters of power plants after repairs
    (National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", 2024) Shevchenko, V. V.; Lazurenko, O. P.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення основних параметрів електрообладнання після ремонту і під час експлуатації
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Шевченко, Валентина Володимирівна; Лазуренко, Олександр Павлович
    Розрахункові роботи студента є підсумковим документом роботи по курсу за семестр. До іспиту звіт повинен бути повністю виконаний, оформлений і захищений. Конкретний об’єм робіт уточнює викладач, який веде лекції. Звіт починається з титульного аркуша, зразок оформлення якого наведено в додатку А. Всі розрахунки проводяться в системі СІ. В кінці роботи приведіть список літератури, яку використовували під час роботи. Схеми, векторні діаграми і графіки слід будувати на міліметровому папері або на папері в клітинку, обов’язково вказувати на осях буквені позначення фізичних величин і одиниць їх вимірювання. Допускається використовувати рисунки, виконані за допомогою сучасної техніки (комп’ютерів).
  • Ескіз
    Документ
    Стала та відновлювана електроенергетика
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Шевченко, Валентина Володимирівна
    Розглянуті питання отримання, розподілу та передачі електроенергії, наведені дані щодо електрообладнання, встановленого на електричних станціях та на промислових підприємствах. В посібнику наведені дані щодо сучасної структури та проблем, а також перспективних напрямках розвитку електроенергетичного комплексу України, що необхідно для формування достатнього загального інженерного рівня фахівців всіх технічних спеціальностей. Основною метою посібника є допомога студентам в одержанні знань щодо сучасного рівня, проблем та напрямків розвитку електроенергетики, електричного обладнання електростанцій, промислових підприємств та побутових споживачів. Посібник рекомендовано для студентів спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка і електромеханіка».
  • Ескіз
    Документ
    Текст лекцій з дисципліни "Надійність і діагностика"
    (2023) Шевченко, Валентина Володимирівна
    Надійність ЕМ – це здатність безвідмовно працювати з незмінними технічними характеристиками в період заданого проміжку часу при визначених умовах використання або праці. Надійність ЕМ має для практики має велике значення. Серед всіх характеристик надійності найбільш повною і загально зрозумілою характеристикою є якість, тобто сукупність властивостей виробу, які визначають його здатність задовольняти потреби людини, виробництва тощо.
  • Ескіз
    Документ
    Діагностика і надійність електромеханічного обладнання промислових підприємств і електростанцій
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Шевченко, Валентина Володимирівна
    Дисципліна «Надійність і діагностика» вивчає організацію робіт по монтажу, обслуговування, ремонту та діагностиці електричних машин (ЕМ) і трансформаторів. Для вивчення дисципліни необхідні знання загального курсу ЕМ і курсів конструювання, технології виготовлення та діагностики ЕМ і трансформаторів, нормативних документів з обслуговування електрообладнання (ЕО). В процесі вивчення дисципліни розглянуті наступні питання: – вивчення правил експлуатації ЕО і електроустановок; – вивчення правил вибору ЕМ і трансформаторів для заданого навантаження та електроприводу, знати засоби та прийоми забезпечення надійності їх роботи; – вивчення засобів діагностики стану ЕМ і трансформаторів; – вивчення засобів ремонту і наладки ЕМ і трансформаторів. Крім того, в результаті вивчення дисципліни, студент повинен знати правила транспортування та монтажу ЕМ і трансформаторів; правила виконання пуско-налагоджувальних робіт і приймально-здавальних випробувань ЕМ і трансформаторів; вивчення способів контролю роботи ЕМ і трансформаторів в процесі експлуатації. Методичні вказівки містять контрольні питання по розділах курсу, індивідуальні завдання і деякі теоретичні дані, які можна використовувати для виконання цих завдань, а також перелік літературних джерел, необхідних для вивчення дисципліни та виконання робіт.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості роботи генераторів ВЕС та міні-ГЕС
    (2023) Шевченко, Валентина Володимирівна
    Методичне видання присвячено виконанню дослідницько-розрахункового завдання з дисципліни «Електричні генератори ВЕС та міні-ГЕС» для студентів за фахом 141 – Електроенергетика, електротехніка і електромеханіка за спеціалізацією «Електричні машини». Метою роботи є закріплення теоретичних знань з сучасної відновлювальної електроенергетики і відпрацювання практичних навичок вибору на базі виконання техніко-економічного порівняльного аналізу генераторів різного типу за умови їх використання для вітрових електростанцій (ВЕС) та для міні- та мікрогідроелектростанцій (міні- та мікро-ГЕС). Об’єктами дослідження є електричні генератори різних типів. В результаті виконання цих завдань студент повинен знати: – сучасний рівень розвитку електроенергетики і напрямки вдосконалення установок, які використовують для малої електроенергетики; – досягнення світової науки і практики в створенні генеруючих систем для малої електроенергетики, що працюють від відновлювальних джерел енергії (вітру, води); – знати різні типи електричних машин (ЕМ), вміти порівнювати їхні характеристики при роботі в генераторному режимі; – знати основні конструктивні рішення і особливості генераторів з урахуванням номінальної потужності та умов використання; – знати перспективи створення ЕМ зі збудженням від постійних магнітів, сучасні технології виготовлення постійних магнітів, їх технічні та економічні характеристики, вміти оцінювати переваги і недоліки електричних генераторів з постійними магнітами; – знати досягнення світової науки і практики в створенні генеруючих систем для електроенергетики, що базується на відновлювальних джерелах. Розуміти проблеми, що обмежують підвищення потужності ВЕС, вміти запропонувати шляхи подолання цих проблем. В методичних вказівках сформульовані контрольні питання, вихідні дані до задач, а також методичні вказівки щодо їх розв’язання. Конкретний обсяг робіт уточнює викладач, який веде курс лекцій з дисципліни. Звіт щодо виконання завдання є підсумковим документом роботи студента в семестрі. До заліку звіт повинен бути повністю оформлений і захищений. У кінці звіту необхідно наводиться список джерел інформації (книги, наукові статті, сайти із Інтернету…), які студент використовував в процесі роботи. Зверніть увагу, що серед вказаних джерел інформації повинні бути джерела останніх 2-3 років. Звіт про розрахункову роботу починається з титульного листа, зразок оформлення якого наведено в додатку А. При оформленні звіту треба наводити постановку завдання, вказувати порядок його виконання, додавати необхідні схеми і графіки. Завдання може виконуватися на український або англійський мовах. При виконанні завдань додавайте необхідні ілюстрації, схеми і графіки, а також використовувати тільки систему одиниць і позначень електричних, магнітних, енергетичних, механічних величин, яка відповідає Міжнародній системі одиниць (СІ) та державним стандартам.