Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до практичних занять "Основні параметри стану та закони ідеального газу"
    (ФЛП Болибок А. В., 2019) Дейнека, Дмитро Миколайович; Кобзєв, Олександр Вікторович; Вецнер, Юлана Ігорівна
    Вирішення проблеми раціонального використання природних та енергетичних ресурсів потребує знання наукових та технічних основ функціонування сучасних енергетичних установок та оптимізації споживання енергії та ресурсів. Зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів у хімічній промисловості пов’язано з широкомасштабною реалізацією енергозберігаючої техніки і технології, утворенням енерготехнологічних комплексів. Успішне рішення пріоритетного завдання енергозбереження потребує, в свою чергу, відповідної компетенції в інженерів-технологів усіх спеціальностей. Курс "Енерготехнологія хіміко-технологічних процесів" посідає важливе місце в професійній підготовці студентів за спеціальністю "Хімічна технологія неорганічних речовин", та базується на загальнотеоретичних, загальнотехнічних і спеціальних дисциплінах, що вивчаються студентами у вищому технічному закладі. Основним завданням цього курсу є формування у майбутніх спеціалістів знань і уміння у галузі генерування тепла в технологічних об’єктах, енерготехнологічного комбінування вторинних енергоресурсів, оцінки енергетичної ефективності процесів, скорочення теплових викидів у навколишнє середовище. У цих методичних вказівках наведено приклади вирішення задач з використанням основних законів та рівнянь ідеального газу та задачі по визначенню основних параметрів стану робочого тіла та суміші газів. Вони призначені для використання на практичних заняттях з курсу "Енерготехнологія хіміко-технологічних процесів". Головною метою є поглиблення і засвоєння студентами теоретичних знань, набутих у лекційному курсі, а також оволодіння методиками пошуку шляхів зменшення втрат енергії у хімічній технології.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Виробництво харчових домішок, соди, лугів та методи розрахунків"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2013) Гринь, Григорій Іванович; Панасенко, Володимир Володимирович; Дейнека, Дмитро Миколайович; Кобзєв, Олександр Вікторович; Лобойко, Вячеслав Олексійович; Мухіна, Людмила Василівна
    Карбонат калію має досить широкий спектр застосування. Його використовують у склоробному виробництві, для виробництва кришталю і як вихідний продукт для одержання різних калієвих з'єднань, у фотографії, виробництві рідких мийних засобів, безалкогольних напоїв, як розпушувач тіста у виробництві хлібобулочних виробів, а також як засіб очищення технічних газів від сірководню й вуглекислого газу. Розроблено метод кладки бетону в зимовий час з використанням карбонату калію, що зменшує температуру його кристалізації. Карбонат калію є одним з перспективних і високоефективних бесхлорних калійних добрив. Його застосування дозволяє нейтралізувати кислотність ґрунту і значно підвищити врожайність картоплі, баштанних, зернових та інших культур. Методичні вказівки до лабораторних робіт з курсу "Виробництво харчових напівпродуктів, соди і лугів" призначені для студентів спеціальності 7.0916.02 "Хімічна технологія неорганічних речовин". Завдання лабораторних робіт полягає в закріпленні та поглибленні знань, отриманих при вивченні теоретичної частини курсу, набутті навичок експериментального дослідження і застосування експериментальних даних для інженерних розрахунків. У кожній лабораторній роботі вказуються: мета, порядок виконання, зміст звіту, контрольні питання. В кінці лабораторної роботи необхідно підготувати звіт.
  • Ескіз
    Документ
    Моделирование политермы растворимости многокомпонентных систем
    (ФЛП Кучерявенко А. А., 2019) Панасенко, Владимир Алексеевич; Гринь, Григорий Иванович; Кобзев, Александр Викторович
    В статье показаны преимущества эмпирического метода изучения многокомпонентных систем, которые отличаются простотой и незначительной погрешностью в расчетах. Предложено при отображении экспериментальных данных температуру насыщения для каждого из отрезков на кривой солидуса выражать в виде функции от количества добавочного компонента в растворе. Разработана математическая модель, позволяющая анализировать и определять с достаточно высокой точностью (0,1 % относительных) зависимость температуры насыщения от состава двухкомпонентных смесей и распространять такую зависимость на системы с большим числом компонентов.
  • Ескіз
    Документ
    Очистка сточных вод от лекарственных препаратов
    (2018) Третьяченко, Дарья Константиновна; Штепа, Виктория Дмитриевна; Гринь, Григорий Иванович; Кобзев, Александр Викторович
    В статье представлена проблема очистки сточных вод от лекарственных препаратов. Подчеркнута массовость употребления фармацевтических препаратов, их не рациональное использование, а так же не эффективная утилизация просроченных препаратов. Предложены пути решения этой проблемы.
  • Ескіз
    Документ
    Подготовка воды для производства фармацевтических препаратов
    (ФОП Петров В. В., 2018) Третьяченко, Дарья Константиновна; Гринь, Григорий Иванович; Кобзев, Александр Викторович
  • Ескіз
    Документ
    Інтенсифікація процесу окиснення NO киснем у виробництві неконцентрованої нітратної кислоти
    (ТОВ "Планета – Принт", 2018) Кобець, Анна Олександрівна; Сотнікова, О. О.; Кобзєв, Олександр Вікторович
  • Ескіз
    Документ
    High temperature co-shift conversion catalyst
    (АРТек, 2017) Sincheskul, O. L.; Butenko, A. M.; Kobziev, O. V.; Loboyko, V. O.
  • Ескіз
    Документ
    Nanocatalyst of gas purification from nitrogen oxides
    (АРТек, 2017) Vekshin, V. O.; Abramova, L. P.; Kobziev, O. V.; Sincheskul, O. L.; Loboyko, V. O.
  • Ескіз
    Документ
    Вдосконалення технології нанесеного неплатинового каталізатора окиснення амоніаку до нітроген (II) оксиду
    (Global Science Center LP, 2017) Бутенко, Анатолій Миколайович; Привалова, Галина Сергіївна; Лобойко, Олексій Якович; Авіна, Світлана Іванівна; Кобзєв, Олександр Вікторович
    Обґрунтована можливість та необхідність вдосконалення існуючих технологій каталізаторів на носіях. Запропоновано нанесення активних компонентів з упарюванням просочувального розчину. Проведено фізико-хімічні дослідження зразків каталізаторів. Визначена активність отриманих каталізаторів у процесі окиснення амоніаку до нітроген (ІІ) оксиду. Показані переваги процесу нанесення з упарюванням розчину.
  • Ескіз
    Документ
    Поверхность кристаллизации в четверной взаимной системе Nа⁺, NH₄⁺ // НСО⁻₃, C1⁻ – Н₂О
    (Государственный научно-исследовательский и проектный институт основной химии "НИОХИМ", 2016) Панасенко, Владимир Алексеевич; Кобзев, Александр Викторович
    Предложена система координат и установлены границы координат, при которых они имеют физический смысл, пригодные для построения поверхности кристаллизации солей в четверной взаимной системе Na⁺, NH₄⁺ // НСО⁻₃, Cl⁻– Н₂О и разнообразных четверных взаимных водно-солевых систем эвтонического типа, не осложненных процессами образования твердых растворов, двойных соединений, кристаллогидратов.