Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 22
  • Ескіз
    Документ
    Професор Костянтин Олексійович Зворикін – один із фундаторів науки з технології матеріалів
    (Запорізький національний університет, 2019) Гутник, Марина Валеріївна
    Розкрито основні напрями та результати діяльності одного із фундаторів науки з технології матеріалів – Костянтина Олексійовича Зворикіна. Встановлено, що наукові інтереси ученого були доволі різноманітними – дослідження з технології деревини та борошномельного виробництва, кораблебудування, опору металів. Випускник Санкт-Петербурзького технологічного інституту пов’язав своє наукове життя з Харківським практич ним технологічним інститутом, де став першим професором механічної технології та Київським політехнічним інститутом, де став першим деканом механічного відділення та згодом і директором.
  • Ескіз
    Документ
    До 85-річчя від дня народження Леоніда Володимировича Акімова ‒ вченого, вчителя
    (Курсор, 2024) Кунченко, Тетяна Юріївна; Акімова, Наталія Леонідівна
  • Ескіз
    Документ
    Родовід Кірпічових: поколінний розпис та генеалогічне дерево
    (Одеський національний політехнічний університет, 2015) Радогуз, Сергій Анатолійович
    У роботі представлено поколінний розпис роду Кирпичових. Представники цього роду відігравали істотну роль у поступі науки і техніки, сприяли розвитку освіти у другій половині ХІХ – початку ХХ ст. Зокрема В. Л. Кирпичов був фундатором та першим директором Харківського технологічного інституту та Київського політехнічного інституту. В ході наукової довідки було встановлено 65 представників роду, що загалом склало вісім поколінь, починаючи від основоположника роду і до сьогодення. Поколінний розпис має ниахідну структуру. На основі поколінного розпису було створено генеалогічне дерево. Головну увагу під час дослідження було поділено нащадкам В. Л. Кирпичова. Дослідження цієї гілки роду є найбільш повним. Оскільки нащадки В. Л. Кирпичова стали головним об'єктом дослідження, ця гілка роду виділена із основного загалу. В ході наукової розвідки з'ясовано, що прізвище Кирпичових серед нащадків В. Л. Кирпичова не збереглося.
  • Ескіз
    Документ
    Науковий доробок і громадська діяльність професора О. К. Погорєлка
    (Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва НАН України, 2006) Тверитникова, Олена Євгенівна
    Детально простежено наукову, педагогічну і громадську діяльність професора О. К. Погорєлка. Показано внесок вченого у становлення і розвиток вищої технічної освіти в Україні. Зроблено аналіз наукової спадщини професора О. К. Погорєлка. Розглядається діяльність вченого на посаді голови міської думи Харкова та її значення для розвитку муніципального господарства міста.
  • Ескіз
    Документ
    Професор Георгій Георгійович Де-Метц (1861–1947)
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Гутник, Марина Валеріївна
    Складено на основі власних щоденників Г. Г. Де-Метца. Наведено деякі моменти з особистого життя ученого, а також відомості про його наукову, педагогічну та організаційну діяльність. Містить перелік основних праць з наукового доробку професора. Розраховано на широке коло науковців, насамперед у галузі фізики, працівників наукових бібліотек, студентів і школярів, а також істориків науки і техніки.
  • Ескіз
    Документ
    Основні чинники становлення О. П. Лідова як науковця
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Голова, Валентина Вікторівна
    Стаття присвячена становлення О. П. Лідова як науковця, його першим пошукам на ниві хімічної науки. Розкрито питання навчання молодого спеціаліста у СПбТІ, роботи на "Товаристві мануфактури А. І. Баранова". Досліджено період активності вченого до вступу на посаду професора ХТІ. Проаналізовано ранні наукові роботи Олександра Павловича та акцентовано увагу на їхній експериментальній тематиці.
  • Ескіз
    Документ
    Становлення механіки як провідного напрямку наукових досліджень у Харківському практичному технологічному інституті (1885–1898 рр.)
    (Центр пам'яткознавства Національної Академії Наук України і Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, 2015) Гутник, Марина Валеріївна
  • Ескіз
    Документ
    Професор Костянтин Олексійович Зворикін – один із фундаторів науки з технології матеріалів
    (Запорізький національний університет, 2018) Гутник, Марина Валеріївна
    Розкрито основні напрями та результати діяльності одного із фундаторів науки з технології матеріалів – Костянтина Олексійовича Зворикіна. Встановлено, що наукові інтереси ученого були доволі різноманітними – дослідження з технології деревини та борошномельного виробництва, кораблебудування, опору металів. Випускник Санкт-Петербурзького технологічного інституту пов’язав своє наукове життя з Харківським практичним технологічним інститутом, де став першим професором механічної технології та Київським політехнічним інститутом, де став першим деканом механічного відділення та згодом і директором.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості зародження і формування наукової школи в галузі хімічної технології
    (НТУ "ХПІ", 2007) Казаков, В. В.; Кузнєцов, Павло Володимирович
    Показано закономірності зародження наукових шкіл в галузі хімічної науки в Росії на протязі ХIХ ст. Наведено основні умови і особливості формування творчих колективів навкруги видатних учених. З’ясовано початковий період функціонування наукової школи в галузі хімічної технології. З’ясовано роль і значення керівника-лідера для формування школи.