Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 52
  • Ескіз
    Документ
    Внесок О. М. Ефроса та О. М. Данилевського у розвиток методів дослідження перехідних процесів в електротехнічних системах
    (Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва, 2024) Лавріненко, Ольга Валеріївна
  • Ескіз
    Документ
    Наукова та громадська діяльність Л. Карно
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Ткаченко, Світлана Сергіївна
  • Ескіз
    Документ
    Історико-хронологічний погляд на 85-річну історію кафедри теоретичної механіки за 125- річну історію
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2010) Морачковський, Олег Костянтинович; Адашевський, Володимир Михайлович
  • Ескіз
    Документ
    Історія, сьогодення та перспективи розвитку електрохімічної науки в НТУ "ХПІ"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015) Байрачний, Борис Іванович; Ларін, В. І.; Тульський, Геннадій Георгійович
    В доповіді подані основні етапи розвитку електрохімічної науки та технологій на кафедрі технічної електрохімії за 85 років та участь викладачів, вчених та студентів в науковій роботі. Показані творчі зв'язки вчених електрохіміків України. Розглянуті перспективи подальшого розвитку технічної електрохімії в університеті.
  • Ескіз
    Документ
    Українська технічна еліта в європейському науковому просторі: співпраця вчених Харківського практичного технологічного інституту з вищими технічними школами Західної Європи (кін. ХІХ – поч. ХХ ст.)
    (Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, 2015) Гутник, Марина Валеріївна
    Розглянуто досвід співпраці Харківського практичного технологічного інституту з вищими технічними закладами Західної Європи на рубежі ХІХ–ХХ ст. Висвітлено вплив використання закордонних досягнень на удосконалення навчального процесу та виробничої практики студентів. Надано відомості про результати наукових відряджень викладачів ХПТІ та подано географію цих поїздок. Окреслено результати наукової співпраці провідних учених ХПТІ з закордонними науково-освітніми установами та промисловими підприємствами. Показано, що знання іноземної мови для студентів і викладачів є необхідною умовою для успішної інтеграції України до європейського науково-освітнього простору.
  • Ескіз
    Документ
    Заснування Харківського практичного технологічного і Київського політехнічного інститутів: спільне та особливе
    (НТУ "ХПІ", 2008) Ніколаєнко, Віталій Іванович; Савченко, Леонід Петрович
    Статтю присвячено історії заснування Харківського практичного технологічного та Київського політехнічного інститутів. Проаналізовано спільні риси й особливості процесів створення цих навчальних закладів, охарактеризовано внесок у їхнє створення видатних діячів науки й освіти, підприємців, місцевої громадськості Києва й Харкова.
  • Ескіз
    Документ
    Музейництво в Київському університеті (1834–1915 рр.)
    (НТУ "ХПІ", 2008) Морозов, В. В.; Дворкін, Ігор Володимирович
    У статті розглядається історія створення та діяльності музеїв Київського університету в 1834–1915 рр. Розкривається внесок учених Київського університету в розвиток музейництва. Стаття узагальнює значну кількість літератури та джерел із питань розвитку музейної справи в Україні другої половини ХІХ – поч. ХХ ст.
  • Ескіз
    Документ
    Наукові товариства Харкова як осередки наукових знань другої половини XIX ст.
    (НТУ "ХПІ", 2018) Ткаченко, Світлана Сергіївна; Гутник, Марина Валеріївна
    Розглянуто діяльність наукових товариств які діяли у місті Харкові у другій половині ХІХ ст. Представлено відомості про розвиток міста після ліквідації у 1861 р. кріпацтва. Наведені дані про кількість навчальних закладів Харкова до початку ХХ ст. Розкрито діяльність наукових товариств, зокрема медицини та гігієни, математичного, історико-філологічного, дослідників природи та інших. Встановлено, що підґрунтям цих товариств був Харківський Університет, а згодом і Харківський практичний технологічний інститут.
  • Ескіз
    Документ
    Досвід Польщі з популяризації науки: Науковий центр Коперника у Варшаві
    (НТУ "ХПІ", 2017) Владленова, Іліана Вікторівна
    Наука призначена для кожного громадянина суспільства, вона повинна бути демістифікованою. У зв'язці наукове-соціальне народжується розуміння, що кожен може опанувати науковим знанням як культурним надбанням і краще зрозуміти їх взаємозв'язок. У будь-якому суспільстві необхідно формування наукової культури і доступне поширення наукової інформації. Це формує «наукову грамотність». Необхідно, щоб вчені виходили за межі свого наукового товариства і взаємодіяли з громадськістю. Це може бути як телепрограми, так і гуртки любителів науки. Необхідно шукати нові шляхи, нові способи залучення людей до науки.
  • Ескіз
    Документ
    Передмова про історію діяльності кафедри обробки металів тиском
    (НТУ "ХПІ", 2009) Євстратов, Віталій Олексійович