Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка енергетичних витрат на управління зчепленнями трансмісії
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Сергієнко, Микола Єгорович; Свідло, Віталій Сергійович; Перевозник, Анатолій Семенович
    Проведено порівняння енергетичних витрат на управління (включення та виключення) існуючих і сучасних сухих постійно замкнутих зчеплень. Розглянуто вплив цих витрат при різних типах приводів зчеплення. Проаналізовані механічний та гідравлічний приводи та різниця їх принципів роботи, визначені їх характерні відмінності. Обумовлені фактори, врахування яких при створенні нових зчеплень та приводів, може полегшити управління вузлом. Визначені вихідні параметри для розрахунку енергетичних витрат на управління зчепленням, а зокрема роботу, що витрачається водієм на включення та виключення зчеплення, зусилля, що прикладається на педаль управління зчепленням, передавальне число привода та його хід педалі, а також роботу, яку необхідно виконати при дії на вижимний підшипник. Розглянута нова, оригінальна конструкція здвоєного зчеплення з маятниковою рухомою опорою натискного механізму. З’ясовані переваги такої конструкції, а саме це те, що включення кожного з зчеплень відбувається завдяки переміщенню вказаної опори між опорною поверхнею та важелем, який пов'язаний з натискним диском. В якості прикладу розглянуто сухе зчеплення трактора Харківського тракторного заводу ХТЗ-17221. Проведено розрахунки енергетичних затрат на управління зчепленням базової конструкції та з адаптованим здвоєним сухим зчепленням. Визначена необхідна робота для виключення одного зчеплення, а також робота необхідна для переключення з одного до другого зчеплення. Зроблено висновки щодо результатів дослідження по знаходженню енергетичних витрат на управління існуючих і сучасних сухих зчеплень. Порівняні витрати енергії на один вплив на зчеплення трактора з сухим однодисковим зчепленням, та адаптованого для нього сухого здвоєного зчеплення. Визначена різниця виконаної роботи в наведених конструкціях зчеплень. Зумовлені переваги застосування оригінального зчеплення, а саме зниження витрат енергії на управління зчепленням.
  • Ескіз
    Документ
    Механічні захватні пристрої промислових роботів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016) Крахмальов, Олександр Вікторович
  • Ескіз
    Документ
    Методи усунення перекосу ходових коліс кранів мостового типу
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кобець, О. О.; Офій, Віктор Васильович; Аніщенко, Галина Оттівна
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічного завдання "Розрахунок передач пасово-зубчастого приводу" з курсу "Деталі машин"
    (НТУ "ХПІ", 2013) Остапчук, Юрій Олександрович; Клітной, Володимир Вікторович; Офій, Вячеслав Вікторович; Французов, Віктор Іванович
    Методичні вказівки включають чітке викладення процесів розрахунку силових та кінематичних характеристик пасово-зубчастого приводу ланцюгового конвеєра, а також розрахунки механічних передач приводу: клинопасової та зубчастої циліндричної косозубої передачі. Робота логічно закінчується розробкою технічної документації у вигляді розрахунково-пояснювальної записки та креслень двох деталей приводу: шківа клинопасової передачі та зубчастого колеса.